XENONI

XENONI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Deyo je napisao(la):
A možeš i nešto spržiti ako ne staviš relej, zavisi sve koje auto :D

Kada su xenoni oni haman tek se pojavili na našem trzistu,ja u tada svog Audija ugradim xenone.Audi 2005 godina.2 balasta,4 sijalice(dugo,kratko) i relej...Izgledom najobičniji relej kao za žmigavce...Sve radilo kako treba,ali do dana današnjeg mi nije bilo jasno čemu je služio i kako je ovaj uspio na 2 balasta 4 sijalice da skopča...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
A možeš i nešto spržiti ako ne staviš relej, zavisi sve koje auto :D

Kada su xenoni oni haman tek se pojavili na našem trzistu,ja u tada svog Audija ugradim xenone.Audi 2005 godina.2 balasta,4 sijalice(dugo,kratko) i relej...Izgledom najobičniji relej kao za žmigavce...Sve radilo kako treba,ali do dana današnjeg mi nije bilo jasno čemu je služio i kako je ovaj uspio na 2 balasta 4 sijalice da skopča...

???

Relej inace sluzi da ti veci potrosaci ne idu preko prekidaca, nego prekidac ukljuci relej a relej pusti struju na taj veci potrosac.

S obzirom da xenoni manje trose nego obicne sijalice onda ako sa obicnim nisi imao relej ne treba ni za xenone.

A 4 xenonske sijalice jeli ?
 
Uzmi 6000k i neces se pokajati...ja sam prvo ugradio u kratka bez sociva i fino je bilo samo spusti malo farove ipak da ne smeta drugima...onda sam kupio farove sa socivima i ugradio i u duga xenone i sad prava faca...inace vozam seat toledo 2002.godina...
 
Član
meni je ono od 8000K pa nadalje fuj vidjeti na autim. ima jedan pasat ja mislim da je 12 ma to je ljubicasto
 
Član
SEATTOLEDO je napisao(la):
Uzmi 6000k i neces se pokajati...ja sam prvo ugradio u kratka bez sociva i fino je bilo samo spusti malo farove ipak da ne smeta drugima...onda sam kupio farove sa socivima i ugradio i u duga xenone i sad prava faca...inace vozam seat toledo 2002.godina...

Znaci ipak smeta drugima ?

Kako ces proci na tehnickom sa malo spustenim farovima ?

Zar oni nisu nastimani da ti vidis bolje a ne da ih spustas da ne smetas?

Za sociva svaka cast, bez toga nema xenona :)
 
Član
menjic je napisao(la):
SEATTOLEDO je napisao(la):
Uzmi 6000k i neces se pokajati...ja sam prvo ugradio u kratka bez sociva i fino je bilo samo spusti malo farove ipak da ne smeta drugima...onda sam kupio farove sa socivima i ugradio i u duga xenone i sad prava faca...inace vozam seat toledo 2002.godina...

Znaci ipak smeta drugima ?

Kako ces proci na tehnickom sa malo spustenim farovima ?

Zar oni nisu nastimani da ti vidis bolje a ne da ih spustas da ne smetas?

Za sociva svaka cast, bez toga nema xenona :)

Smeta kad farovi nisu spusteni!

Na tehnickom prodjes glatko..niko te ne pita nista..valjda znas gdje zivis!

Ako imas nivelaciju farova stimas ih onako kako tebi godi!

Djelimicno se slazem!
 
Član
ja sa 8000 K u kratkim, dugim i maglenkama, bez problema prosli mjesec proso tehnicki (jedino sto sam za vrijeme tehnickog spustio skroz snop na onom potenciometru) , i nista nisu dirali, kaze OK je, samo su nasli srat sto ima previse kablova pod haubom :icon_question: cc
 
Ljudi, kupio sam xenone H1 6K (naravno kineske :D) prije otprilike 2 godine, i sve super radilo, do danas kad mi je poceo treperiti / blicati jedan far. Ja otvorim haubu i provjerim kablove da se nije sta otpojilo i slicno... SVE SPOJENO! Sijalica je ispravna, a BALAST ce cuje kako "treperi".
Jel to znaci da mu je dosao KRAJ, ili ima jos neke nade?
Pozz!
 
Član
naj ugodniju i naj bolju svjetlost daju u rasponu 4200K do 5200K jer je to haman bijela boja vec 6000K ide na plavo a pri kupovini treba gledati da ima sto vise lumena
 
Član
joj ljudi de citajte malo datume...ja vec pokupovao xenone i u duga i u kratka...ima 3 mjeseca... moze lock :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top