XENONI

XENONI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako...treba mi nekoliko savjeta od ovih koji imaju xenone...

1. H7 xenoni do 4500K ( gdje ih mogu kupiti i naruciti? koji novci su u pitanju?)
2. Nemam socivo u faru, pa ima li vajde ugradjivati to (ne bih da smetam ovim iz suprotnog smjera)...rasipa li previse svjetlosti far bez sociva?
3. Za pocetak bi ugradio samo kratka zbog ove ekonomske krize...ima li vajde u duga ugradjivati, zbog blicanja i koliko treba da upali duga? sekundu, dvije...
4. Gledao sam neke nove halogene Philips sijalice(ko fol do 80% vise svjetlosti), mislim xtreme performance, na uporednom testu sa nekim divljim (nepotpisanim) xenonima i mogu reci da nije neka strasna razlika... Sta mislite o njima?



E sad, svi ovi podatci su od mene i mogu,a i ne moraju biti tacni...volio bih cuti vasa misljenja i savjete, posto svako drugacije misli i prica...


Izvolite... HVALA
 
Legend
za kupovinu obrati se "edo_16v" sa foruma,on ih prodaje....

a posto nemas sociva,vise razbacuje svjetlost,ali dovoljno je dobro ustelati "spustiti"sjenilo , manje ce smetati onima koji ti idu u suprot , a ti ovako i onako vidjet ces bolje itekako
 
Član
uzmi xenone od 5000 ili 6000 k
da rasipa svjetlost rasipa al ne previse i neces smetati nikome iz suprotnog pravca/smjera
a sto se tice dugih malo mu treba da upale sec - do dvije samo da ih zagrije i to je to

;)
 
Član
ersan_sa je napisao(la):
uzmi xenone od 5000 ili 6000 k
da rasipa svjetlost rasipa al ne previse i neces smetati nikome iz suprotnog pravca/smjera
a sto se tice dugih malo mu treba da upale sec - do dvije samo da ih zagrije i to je to

;)

OK. A sad sta je CAN? I kakvi su ti xenoni...posto imaju i od 125km, a i od 400km...kakva je razlika?
 
Član
a ti sad s pitanja presao na podpitanja ????

koliko para toliko i muzike

cijena ti valjda sve govori ???

i kolika je garancija na jedne a kolika na druge jesi se to raspitivao
na te socijalne je od 3 - 6 mjeseci a na ove druge je 12 mjeseci
pa ti vidi sta ti se vise isplati uzeti....
 
Član
Deyo je napisao(la):
@sasad www.xenonoprema.com ( edo_16v ) 6 mjeseci garancija ;)

A najbolje ti je da pitaš nodiasha i bulexa za razliku između ovih što edo prodaje i ovih OLLO :)

:lol: nemoj tako Deyo.. Ovi od 400KM ljepse svijete u novcaniku :D
 
Član
sasad je napisao(la):
1. H7 xenoni do 4500K ( gdje ih mogu kupiti i naruciti? koji novci su u pitanju?)

Ako vec imas namjeru uzimati, uzmi 6000K

2. Nemam socivo u faru, pa ima li vajde ugradjivati to (ne bih da smetam ovim iz suprotnog smjera)...rasipa li previse svjetlosti far bez sociva?

Ne rasipa previse, malo nastimas farove i bude OK

3. Za pocetak bi ugradio samo kratka zbog ove ekonomske krize...ima li vajde u duga ugradjivati, zbog blicanja i koliko treba da upali duga? sekundu, dvije...

Treba par sekundi sijalici da se zagrije, tako da za blicanje i nema bas svrhe ali ako vozis dosta na otvorenoj cesti i koristis duga svjetla to je vec druga stvar..

4. Gledao sam neke nove halogene Philips sijalice(ko fol do 80% vise svjetlosti), mislim xtreme performance, na uporednom testu sa nekim divljim (nepotpisanim) xenonima i mogu reci da nije neka strasna razlika... Sta mislite o njima?

Moje licno misljenje je a se ni jedne te sijalice ne mogu porediti sa xenon sijalicama..



E sad, svi ovi podatci su od mene i mogu,a i ne moraju biti tacni...volio bih cuti vasa misljenja i savjete, posto svako drugacije misli i prica...


Izvolite... HVALA
 
Član
Da se i ja ubacim pa da se momak brze odluci.
Nemam ni ja farove sa socivom,xenoni odradjeni kod edo_16v sad ce skoro 7 mjeseci, sve radi kako treba.
Dal nekome smeta iz suprotnog smjera nemam pojma, nije se niko zalio, ako mu smeta nek zmiri dok ne prodjem.
Meni izgleda extra,super, s tim nisam nikako pogrijesio.
Prije su mi halogene sijalice gorile svakih 10 dana.
Xenoni su 6000k.
 
Zna li neko kako "ide" ugradnja onih SOCIVA ? Gledao sam na youtube-u, stavljaju u "pecnicu" far, rezu ga...zajebancija.... Vidim na marketu da prodaju iste, pa ne mogu da vjerujem da bi neko to radio...


Btw, MAXimum 5k
 
Član
Ja sam kupio za 170 KM i dobio godinu garancije a rade vec dvije :) tako da i socijalni ako znas nekoga mogu da budu jako dobri.
Sam ugradio za cca 15 minuta i cca 0 maraka :)

U duga nema koristi ako hoces da blicas jer se sporo pale svaki tako da to i nece biti neko "blicanje" a pored toga i xenoni kao i svce ostale sijalice imaju radni vjek koji zavisi od vise stvari kao npr na vijek utice i broj paljenja cak vise nego broj sati koji rade. A ko stalno blicas na nacin da ih palis gasis nece ni godinu izdrzat ili ajde mozda hoce godinu ali ce mnogo manje da traju od onih koji se jednom upale pa kad ugasis auto ugase. Sa xenonima se blica i pale duga tako sto se u socivu spusti lim koji daje onu liniju iliti shield a ne tako sto se upale jos jedne sijalice.

xenoni ce uvjek biti jaci od halogenih.

Pogotovo ako iskopas negdje recimo philips d2s 4300 nema te halogene koja ce biti bolja.
Druga stvar xenoni trose manje struje, a recimo razlika u potrosnji goriva sa upaljenim i ugasenim farovima sa halogenim sijalicama moze da bude i do 10% pa onda ako jos jace halogene stavis ce da bude i vise. Trece radni vijek xenona je mnogo veci od halogene sijalice pa cak i da nadjes jacu halogenu opet su xenoni bolji :)

Cak i bez sociva noviji farovi sa ispravnim sjenilom i sa onom kapom preko xenona nece toliko smetati drugima a tebi ce biti mnogo bolje osvjetljenje a kod tebe sam gledao su takvi - dobri farovi.

Jedina mana fara cak i tog dobrog u odnosu na socivo jeste sto cilj fara nije sto jace svjetlo ispred tebe nego sto bolje rasporedjeno sto sire svjetlo istog intenziteta na toj cijeloj povrsini, jer ljudsko oko ne moze da vidi tako veliku razliku i cak jako svjetlo na jednom mjestu ce ti mnogo losije biti nego duplo slabije a dobro rasporedjeno.

Evo ti primjer uzmi jednu svijecu u pali u sobi i vidjeces skoro cijelu sobu, a onda uzmi bateriju duplo jacu i pet puta jacu pa upali i vidjeces samo gdje ona sija a okolo mrak jer ti je ta oblas gdje obasjas previse svjetla, isto kao kad sa sunca udjes u tunel pa nista ne vidis.

Na kraju, prebacicemo ti moj jedan pa vidi kako ce sijati :) eto ti sva pitaja
 
Član
JA na Audiju imam xenone a na Golfu 5 sam stavio Night Braker Osramove sijalice...Prije toga sam dosta čitao i gledao kako porede fol neke extra halogene sijalice tipa NB,Philips Extreme itd...sa xenonima.I mogu ti reći da je to čisto šuplja priča i podvale:) Xenoni su xenoni i tu nema nikakve dileme.Ove NB svijetle apsolutno isto kao i bilo koje druge halogene sijalice:icon_sad:
Tako da ako već ugrađuješ,ugradi xenone i završi priču...

I ja ganjam već odavno da xenone stavim sebi,ali ne smijem još da se odlučim,pošto je to jePena Golf 5,pa belaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top