XENONI

XENONI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma daj, trebas biti lud da prepravljas sjenila i busis far da bi postavio sociva... i jos kosta koliko i jedan novi far ...
 
Član
Novi far za moje auto bez sociva, originalan kosta oko 400 KM
Nov far sa halogenim socivom odnosno projektorom oko 150 ne originalan vjerovatno kineski.
Nov sa xenon projektorom nemam pojma cijenu sad ali nije jeftin sigurno i takodje ce biti neoriginalan :)
Ovo gore je komad, jedan far.

Tako da ja za sebe ne vidim drugu opciju.

Socivo bez projektora, znaci bez zadnjeg dijela sam platio dva po 10 KM
Xenon sijalice i balaste oko 170
Zadnje dijelove projektora odnosno onaj dio u koji se stavlja sijalica ce mi drug napraviti po mom nacrtu
Sam cu da brusim i busim i lijepim i podesavam

Pa ti sad racunaj sta je jetinije :)

Jeste lakse i brze kupiti i zavrnuti far ali nikad nece biti jeftinije.
 
Član
ErRoR je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Evo mali update, danas mi lik rece ali to moze biti i reklama al ajd

Kaze da su do 6000 ukljucujuci i 6000 dozvoljeni a preko nisu za ucestvovanje u saobracaju i da kod nas cajci nemaju uredjaj za izmjeriti to pa se moze malo i natezati s njima ko je siguran da mu je ostalo sve ok :)

Ali zato u hrvatskoj vec imaju, stave ti na far to i izmjere koliko kelvina imas pa i ako su 6 dozvoljene ako su kinezi neki ce da izadje iz tih 6000 vrlo vjerovatno :)

Ali eto bilo bi fino da neko iz hrvatske potvrdi i podjeli iskustva.
Nisam iz hrvatske al dosta tamo boravim, i mog reci da sam se vozao sa kolegom u bwm-u na kojem je 8.000k bez sociva, i xx puta smo prosli pored murije, nikada nista.... Eh sad ne znam jesmo sretni slucaj ili sto,al massa ih je tamo sa 8.k tak da mi ta info malo smrdi, no dobro mozda nije josh stupilo u praksu previse sa tim uredajem, al nikada se nezna...

Ja sam milion puta boravila u hrvatskoj sa gti-jem koji je imao xenone 8000 K i farovi su bili bez leca i nisam imala nikakvih problema sto se toga tice... Sad na hyundai-ju i na bmw-u imaju lece ali sad ce ici 6000 K xenoni u oba autica
 
Član
Koliko su 5000 Muha ?

GTI 16V PA jesu li te kad zaustavljali, pitali sta oko svjetala, mene znaju sa 6000 pitati sto su mi plava svjetla :)
 
Član
A i meni su pricali da je manja vidljivost na 8000K i tak' a koga god sam pito ko ih ima kazu da su OK nikakvih problema sa vidljivosti i s polocijom, mozda za nijansu na mokrom da je bolja vidljivot sa 6000K al' opet treba testirat ...:lol:

Ja cu sebi 8000K pa sta bude ....:icon_smile::cool:
 
Član
Pa sto je vise prema zutom bolje se po kisi vidi, inace ljudsko oko najbolje vidi tu neku zuto-bijelu svjetlost, a druga stvar mislim da su 4300, 5100 pa cak i 6000 uvjek malo jaci od 8000 po lumenima koje daju za istu snagu i napon.
 
Član
adi187 je napisao(la):
A i meni su pricali da je manja vidljivost na 8000K i tak' a koga god sam pito ko ih ima kazu da su OK nikakvih problema sa vidljivosti i s polocijom, mozda za nijansu na mokrom da je bolja vidljivot sa 6000K al' opet treba testirat ...:lol:

Ja cu sebi 8000K pa sta bude ....:icon_smile::cool:

Nemoj ba, uzmi 6000k, ima kod nas crno-bijeli Stilo, i bas mu je lijepo sjelo ;)
 
Početnik
uh kad je mokar asfalt u pitanju onda je vise kelvina gore...


ja samo da pitam vas, zasto se na fabricka auta stavljaju xenon sijalice sa bojon svjetlosti 4300 ili 5600k?

vjerovatno ti ljudi tamo sto primaju debele pare da sjede u labovima , testiraju , racunaju, inoviraju djava sve to rade.... nije jima problem napravit i 15000k ,

i jos jednom broj kelvina znaci BOJU ne jacinu....

istina mozda 4300 ili 5000K ne izgleda wooow , ali ako kupujete svjetlo da vidite vi ispred vas onda je 5000K zlatna sredina...

just my 2 cents :)
 
Član
sale,imas ih za 120km za uzet ,moji traju vec godinu bez problema.a sijalice su 50km par a jedino za balaste neznam....
a sto se tice vidljivosti super je,samo spusti snop svjetala jer inace ti iz suprota blicaju....
a ovo su ti sve 8000k......
302yiva.jpg
 
jedno pitanjce,imam peugeota 307 i kontam da ugradim xenone,ali na nekim klipovima na you tubeu sam vidio da ima tu malo vise posla,pogotovo kad sam vidio da ovaj majstor koristi busilicu,valjda da postavi balaste ili vec nesto,da li se to mora raditi na svakom auticu ili samo na pojedinim.:icon_rolleyes:
 
Član
Ma to sve zavisi od auta do aut.......staviti xenon je isto kao i zamjeniti sijalicu,vrlo jenostavno...Ja sam sam mjenjao kod sebe na passatu....za 10 minuta.....8k odlicno svjetle:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top