XENONI

XENONI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: BiXENONI pomoc???

zna li netko kako spojiti BiXenone H4... nesto sam cuo da ide instalacija sa akumulatora.. moze li neko objasniti???:icon_question:
 
Član
AmmaR84 je napisao(la):
naj ugodniju i naj bolju svjetlost daju u rasponu 4200K do 5200K jer je to haman bijela boja vec 6000K ide na plavo a pri kupovini treba gledati da ima sto vise lumena

6000k nisu loši kad nema kiše ali po kiši su malo veće s...e zato što su dosta plavi
 
Član
Ja sam vidio masu njih sa 6000k po kisi kojim nije nista bolje nego ovim sa halogenkama, al to je i do marke i do fara kakav je :D
 
SamiRX-8 je napisao(la):
Ja sam vidio masu njih sa 6000k po kisi kojim nije nista bolje nego ovim sa halogenkama, al to je i do marke i do fara kakav je :D

c2330d10.jpg


ja koristim 2 godine 6K i nisam se do sad zalio na svjetlost. Ogromna je razlika izmedju halogenih (ne znam kakve da uporedis) sa xenonima. Ali PUUUNO zavisi i od FAROVA! Npr isti xenoni puno bolje osvijetljavaju sa farovima golfa 4, dok kod mene na Laguni slabije jer mi nije "cisti far"
 
Član
Deyo je napisao(la):
6000k su ekstra, ne znam kakvi su to od 6k a da se ne vide po kiši :/

Pri normalnim vremenski uslovima vidljivost je odlična kad je kiša dosta slabije od očekivanog ali opet puno bolje nego sa običnim sijalicama,prije sam imao plave obične sijalice i po kiši je vidljivost bila katastrofalna dok je sa normalnim sijalicama po kiši vidljivost bila dosta bolja...Imao sam priliku da vidim kako 4300 izgleda po kiši i dosta je bolje,sad možda je do mene ili sam ja dobio xenone na kojima piše 6000k a možda su nešto drugo ili moram kod očnog :lol:
 
Član
PanTheRoo7 je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Ja sam vidio masu njih sa 6000k po kisi kojim nije nista bolje nego ovim sa halogenkama, al to je i do marke i do fara kakav je :D


ja koristim 2 godine 6K i nisam se do sad zalio na svjetlost. Ogromna je razlika izmedju halogenih (ne znam kakve da uporedis) sa xenonima. Ali PUUUNO zavisi i od FAROVA! Npr isti xenoni puno bolje osvijetljavaju sa farovima golfa 4, dok kod mene na Laguni slabije jer mi nije "cisti far"

Zato ti i kazem, ne moze onaj koji stavi na obicno far golfa dvice ocekivati nesto, a takvih po Tuzli ima mnogo, svjetlost baca samo ispred sebe jedno 10 metara :D
 
Koristim 6K xenone. Jel ja mogu na postojece balaste staviti jace sijalice (8K, 10K)???
Hocu li spaliti balaste, ili je to svejedno?:icon_rolleyes:
 
Xenoni su najaca stvar,ja sam ih ugradio prije godinu ipo i tek mi je sad adapter zastekao prvi put,jos uvijek nisam mijenjao sijalice.Mislim da su ove moje 8000k i prosto odmaraju oci kad vozim nocu van grada.
Ne treba za to stedjeti pare,moje misljenje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top