xenoni - sigurni ?

xenoni - sigurni ?

Član
Kao sto covjek napisao dosta krace traju stvaraju dosta vecu temperaturu što za sjenila nije dobro itd itd. A od xenona ne sija bolje sigurno! Kupovao pa probao....malo bolja tj vise bijela svjetlost nego na obicnim...mislim da je oko 4000kelvina
 
Član
Teško da su bolje od xenono setova, a meni su te NightBreaker crkle nakon 2 mjeseca a 40km ih platio, nikada više rekao sam.
 
Član
Problem sa xenonima je taj, sto se ugradi i ne namjeste se farovi.

Ja u koje god sam auto ugradio xenone, isao sam kod majstora da namjesti visinu-sirinu snopa. I nikad niko se nije zalio...

A samo ugradi i vozi ne ide...
 
Član
Da sam juce umro ne bi znao da se moze stelovati sirina snopa. Ako moze da se pojasni kako to da se uradi. Hvala
 
Član
Aha. Bas sam bio zbunjen. Mislim da tu nije rjesenje. Jer kratka svjetla budu previse niska ako zelis da ne "tuku " drugog vozaca.
 
Član
To svakako. Slazemo se. Ja sam 2 dana vozio bez sociva i odluka pala da se ugrade. Extra stvar i ne kajem se! 100km nije neka investicija
 
Ima li kakva alternativa umjesto xenona (mislim na obične sijalice) a da nije Osram Night Breaker? Mnogi se žale na ove sijalice da brzo riknu, a kao što kolega iznad reče, i griju se više od običnih sijalica pa jebu sjenila....
 
Član
Led je skup kao kokain. Kako se radi o ovoj tehnologiji nikome nike poznat zivotni vijek sijalice. Tako da najbolje ti je jos malo da sacekas da vidis kako se ponasaju na duze staze
 
Top