xenoni - sigurni ?

xenoni - sigurni ?

Član
Ima li kakva alternativa umjesto xenona (mislim na obične sijalice) a da nije Osram Night Breaker? Mnogi se žale na ove sijalice da brzo riknu, a kao što kolega iznad reče, i griju se više od običnih sijalica pa jebu sjenila....
Philips blue vision ili philips crystal vision, ni jedne ni druge ti nece sjebati sjenila samo nemoj uzimat one 100w kineske:)
 
Poslednja izmena:
Član
Sta se ljudi moji palite na te xenone, zasto jednostavno ne kupite osram night breaker ili osram cool blue sijalice, em sto bolje sija, boja je bijela, duze traju od svih xenona, i onda najbitnije ne bojis se da ce naskodit nekoj elektronici u autu

kako ti znas da duze traju kad ti auto bude maximalno 10 dana, svako prodas :D
ne isplativa investicija, sjaju bolje od obicnih al kao sto vecina rece brzo i crknu, ipak duze zna da bude i jeftini kineski xenon al treba i farove barem kod kuce ispred zida ustimati da ne smeta drugima
 
Član
Koja je razlika izmedju h7 I h3 sijalice I h7 I h1 sijalice, ispala mi jeftino org sociva ali u njih ide h3 sijalica a u mene trenutno h7 na g4 sa losim socivima pa bi to zamijenio ako bi moglo jer slabo ima sociva sa h7 sijalicom
 
Član
Koliko vidim da nisi nigdje napisao! Il ja ne vidim najbolje.?

Dzek prepraviti....vidis i sam da ili ne i kako grla izgledaju. Nemaju sijalice minus odmah na sebi vec minus ide na grlo fara. Pa bi to morao da izvodis sa stopicama
 
Član
Koliko vidim da nisi nigdje napisao! Il ja ne vidim najbolje.?

Dzek prepraviti....vidis i sam da ili ne i kako grla izgledaju. Nemaju sijalice minus odmah na sebi vec minus ide na grlo fara. Pa bi to morao da izvodis sa stopicama
Sve znam trebalo bi bit kao na dugim svjetlima minus sa strane a na sijalici plus.jel da
 
Član
Sta se ljudi moji palite na te xenone, zasto jednostavno ne kupite osram night breaker ili osram cool blue sijalice, em sto bolje sija, boja je bijela, duze traju od svih xenona, i onda najbitnije ne bojis se da ce naskodit nekoj elektronici u autu
Nijedna sijalica ne svijetli kao xenon, probao sve te sijalice i nijedna nije ni u pola kao xenon. Xenon kineski, sarani far, podesen kako treba i evo 3 godine jos nijedno auto mi nikad nije blicnulo da mu smeta i slicno. Upravo zato sto je sve kako treba podeseno, a svjetlost nijedne sijalice nije ni blizu njih ma ni u pola, ja kad u novije auto sjednem pocnem skiljiti, ne vidi se ni blizu kao kod mene. Vozim gdje je rasvjeta i ja svoja svjetla vidim na cesti pored rasvjete dok na obicnim sijalicama to nema sanse dobiti, pa cak ni na novim autima, poput skoda octavia, fabia i slicno to ne mozes dobiti sa obicnom sijalicom a ujedno da drugima ucesnicima uopste ne smeta (zato sto je podeseno kako treba), a ne kao krkani koji stave u providan far xenon i podigne i napravi duga od njih...
 
Član
Hajd sad nek se javi neko iskusniji ovo je sve rekla kazala hahaha ljudi zaginut cu gdje imal iko da je mijenjao socivo
 
Član
Hajd sad nek se javi neko iskusniji ovo je sve rekla kazala hahaha ljudi zaginut cu gdje imal iko da je mijenjao socivo
H1 i H7 ako gledas xenon sijalice su iste samo na h1 kacis minus na projektoru a plus u dzek, na h7 ide i plus i minus u dzek.. Kod mene su u projektorima h1 i znam provjereno jer sam sam sebi stavljao xenone, a mislim da se i h3 kaci kao h1..
 
Član
Upravu si isto kacenje imaju. S tim da je razlika grlo i dimenzije sijalice. Dosta je kraca od h1 tako da mislim da u projektor ona nece dati efekat kao h1.
 
Član
Ako neko ima dobra sociva za prodat nek se javi jer ovo po piku sto ima ni u jedno nemoze halogena samo xenoni a sad mi se neuvaljuje toliko.sad za sad
 
Pozdrav raja.....nije me bilo neko vrijeme aktivnog :cool:
Da vidim što se tiče aftermarket xenon-a za Golfa 5. Da li je išta novo izlazilo možda, da je sigurno/ sigurnije što se tiče već spomenutih ranije problema glede novijih golfova 5 (2007,08) ? Pošto znam da je ovaj kao kod mene Golf 5 2008, do jaja osjetljiv na bilo kakva điđanja po elektronici tako da...............................
Nisam to pratio nikako u zadnje vrijeme, pa da pitam zaljubljenike ima li nekih novih informacija, ili pak sve stoji kako je bilo ? :D
Hvala ljudi ;)
 
Top