xenoni - sigurni ?

xenoni - sigurni ?

Poštovanje svima,
naime , posjedujem golfa 5 2008 g................i stvarno ne bih ništa radio na autu sto imalo postoji sanse da mi se unakazi elektronika po autu........
Htio bih staviti xenon svjetla na njega jer mi se nenormalno sviđaju........
Da li je to 100% sigurno, spreman sam kupiti čak skuplji KIT Philips ili nesto slicno samo da budem siguran.... ?
Ako postoji ikakva šansa da mi nešto zeznu odustajem od toga bez obzira na sve.....

Hvala puno i pozz.
 
Član
Druze nema sta da se zezne. Trebas uzeti kvalitetan kit i da bude can bus protokol. Ljudi stavljaju i na dosta skuplja auta i nemaju problema. Dobar xenon kit je oko 200 250km
 
Član
To i mene zanima.jer citao sam dosta toga.crkne modul brisaca itd itd.ugl bude nus pojava sto se tice g5.sa aftermarket xenonima
 
Član
Modul brisaca crkne kad se uzme lose kinesko smece. I naravno dc balasti koji nemaju can bus protokol. Uzmi malo kvalitetnije i da su can bus i nema problema. Balasti AC.
 
BHT Ovisnik
Ja sam kolegi na golfa 5 2008 stavio xenone sto i sebi od 80-90KM jos prije 2 godine pa radi bez problema, nit crkavaju sijalice, ni balasti, a bome ni elektronika u autu, tako da je bezveze davati 200+KM za xenone istog sranja samo drugog pakovanja...
 
Član
Mislim da su sjenila drugacije uradjena za far namjenjen za xenon sijalicu. Druga geometrija...jer su sijalice druhacijih dimenzija
 
Član
Kao i obično, hirurg lupa gluposti.

Obavezno napajanje uzeti sa akumulatora ako ćeš sačuvati modul brisača, mada navodno novije 5-ice nemaju problema sa tim, ali ja ne bih rizikovao

Dalje, Can-bus xenon ne postoji ni original ni kineski, can-bus je protokol za komunikaciju a sijalice ne komuniciraju, i can-bus zahtjeva mikroprocesor, što znači najmanje još dvije dodatne žice, can+ i can- a to ni fabrički xenon nema. Ne bacati bezveze pare na "can-bus" xenone. A sočiva su svakako preporučena zbog ostalih učesnika a i zbog tebe. I da, Philips xenon set isto ne postoji, jer tehnički, aftermarket xenon nije legalan i Philips ga sigurno neće praviti.

Ollo, ništa bolji od ostalih, članu saledoboj pregorili brisači sa njima, i nakon popravke je stavio napajanje sa akumulatora i isti xenoni više ne prave problem.
 
Top