xenoni - sigurni ?

xenoni - sigurni ?

Član
Ma da..sjecam se da smiju uzeti isti naziv. I da to prodje sve kontrole uvoza carine i slicno. Da je tako philips bi tuzio i dobio na sudu za autorska prava! Ovako posto je philips kompletna proizvodnja u kini zo se svede na isto. Tako da slobodno uzmi
 
Da, on je meni to uradio. Samo mu kažeš da tako hoćeš. Svi ti takozvani canbus samo odlažu jer stave veći kondenzator a on nikada nije dovoljno velik, i kada on zakaže odoše i brisači. Čak ni oni dodatni moduli nemaju dovoljan kondenzator.

Da najbitnije se dobro informisati prije bilo čega.... slazem se ... uglavnom sve u svemu xenoni da ide napajanje preko akumulatora.. to je to ?
A preko čega idu u "normalnom slučaju" ? :) Jbga moram pitati jer sam baš duduk što se elektronike tiče.... znam samo osnovno oko akumulatora, alternatora...... ostalo sve.......
I taj čovjek što je tebi montiro jeli ima profil na PIK-u ili broj telefona ili ?
 
Aha znači koliko sam skontao ovdje idemo tako što " preskačemo dzek od standardnih sijalica koji je sa bog zna čim još povezan" pa se direktno povezujemo na akumulator ?
 
Član
Da, tako je. Dzek od standardnih sijalica ce se koristiti za paljenje releja. Na piku potrazi profil Liga, čovjek je doktor za farove.
 
Kao i obično, hirurg lupa gluposti.

Obavezno napajanje uzeti sa akumulatora ako ćeš sačuvati modul brisača, mada navodno novije 5-ice nemaju problema sa tim, ali ja ne bih rizikovao

Dalje, Can-bus xenon ne postoji ni original ni kineski, can-bus je protokol za komunikaciju a sijalice ne komuniciraju, i can-bus zahtjeva mikroprocesor, što znači najmanje još dvije dodatne žice, can+ i can- a to ni fabrički xenon nema. Ne bacati bezveze pare na "can-bus" xenone. A sočiva su svakako preporučena zbog ostalih učesnika a i zbog tebe. I da, Philips xenon set isto ne postoji, jer tehnički, aftermarket xenon nije legalan i Philips ga sigurno neće praviti.

Ollo, ništa bolji od ostalih, članu saledoboj pregorili brisači sa njima, i nakon popravke je stavio napajanje sa akumulatora i isti xenoni više ne prave problem.
Pa crkao bi mu i sa drugim setom...Ja sam se svega namijenjao,ollo mi se pokazao prilicno dobar,inace preporuka za instalaciju...
 
Član
A da tebi Liga ubaci projektore i sredi malo farove sad za sad jer da ubacujes xenon bez projektora to ce da sija ko Ćaba all ce i da smeta ljudima navecer tako prvo projektori pa onda xenon samo ne znam moze li projektor na te trenutne sijalice da ne sprce sjenilo..sretno
 
Član
Mislim, svaka cast tebi, ali ako u takvo auto mislis ubacivati xenone bez projektora, ti si za mene obicna seljacina. I ti i svi oni koji bih se jebali za marku, nikakva pravila niti ista ostalo se ne postuje, bitno da je meni lijepo, a to sto nije u skladu s propisima ili sto MOZDA ugrozava sigurnost tebe kao pojedinca ili sigurnost ostalih sudionila u prometu to nije bitno!!! ***** ti nas mentalitet
 
Joj odma se javljaju za ebene xenone a svi ih furaju i svakog boli qurac sto kome smeta,koji qurac gledate u farove,gledajte pravo gdje vozite
 
Član
Ja imam na a3 8l ollo i rade godinu dana ok, nekad mi se desi kad upalim svjetla brisaci odrade jednom i to je to pa me strah da mi ne pregori sta, kako se spaja to direktno preko akumulatora jel moze neko detaljno opisati?
I da, philips xenon set ne postoji da znate ;)
 
Ja imam na a3 8l ollo i rade godinu dana ok, nekad mi se desi kad upalim svjetla brisaci odrade jednom i to je to pa me strah da mi ne pregori sta, kako se spaja to direktno preko akumulatora jel moze neko detaljno opisati?
I da, philips xenon set ne postoji da znate ;)
Evo vjerujes drug da ih još nisam ni montirao na golfa jednostavno me strah................a prije sam ih imao 2,5 godine na SEATu Leonu 2002g nikada nisam imao apsolutno nikakvih problema.
Tako da je još savjeta i komentara svakako dobrodošlo........ :))) osim onakvih kao gore ali eto.....
 
Top