VW Golf MKIII by Enes

VW Golf MKIII by Enes

Legend
RE: Golf III enesss...(08 decembar zimaa :()

evo od druga legionara sa foruma stigla rucica mjenjaca Golf MKV....da mi ruci bude draze :D fino se uklopila
 
Legend
RE: Golf III enesss...(14 decembar ugly zimaa :()

hehe hvala puno decki ;)

zamijenjen je HU , alpine otisao , uzeo sam JVC AVX2 + iPod adapter

sinoc dosao,bilo je malih zavrzlama ,kabla salata pa sam skidao pretince sa desne strane maske da to fino poslozim i ispod postavim adapter za iPod
evo koja slicica...
zaboravio na vrijeme...kad sam vidio haman pola 3 ujutro,poludio :D
vh99v8.jpg


33xhv7s.jpg


hepek for iPod

73gcnr.jpg


29bgakx.jpg


28m9gh.jpg


ipod bas straha prakticna stvar , al me naljutilo sto nije kao normalni mp3/4 player,ubaci i prebac kao na stick copy/paste , nikako da skuzim u (iTunes) kako to ide,prebacio sam nesto muzike a ne znam ni sam kako ,poludio od muke.....:smajli03:

eto to e to,...... u koji dan opet update,poceo sam sa poliranjem felgica za ljeto,pa ce biti koja slika;)
 
Legend
RE: Golf III enesss...(22 decembar update "JVC AVX2")

ovih dana sam pravo dosadan heh

Od ljetos sam lud,navika da nesto lupka iz gepeka,pa polako pocinjem skupljati komponente,do proljeca bi trebalo biti rijeseno...
uzeo sam Hifonics Thor XI , fino pojacalce koje bi trebalo potjerati solidan woofercic,na umu sam imao da uzmem opet jedan Type R15 , ali posto pojacalce u bridge-u ne ide ispod 2 ohma,a 15-ki treba dosta snage to je otpalo i u planu je Type r12 4+4 ohm,sto ce biti bas ajmo reci iskoristeno ...



rlxqp2.jpg


e sad...zbog mjesta u gepeku,isao bi kutiju mjesto rezervne gume....vjerovatno kompresija,znam da je igy sebi radio,a posto ja nisam,ne znam ni od prilike koliko litara se moze izvuci uopste hmm,igy ako citas ovo nadovezi se...
 
Legend
RE: Golf III enesss...(27 decembar update " Hifonics thorXI")

evo mali update...

origigi maglenke za golfa,u ovaj koji dan cu ih staviti,prije montiranja vjerovatno staklo u zuti fazon,ako nadjem foliju ok,ako ne onda transparent 2k lak

2hfq2qh.jpg


a i sasivena je koza za srednju konzolu,i to ce polako trebati da bi dobro utegnuto ispalo

208y4jm.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(25 jan...mali update)

evo napokon da sklopim masinicu za poliranje....

el motor....od starog kompresora , dosta jak , stoji , ispravan pa sam ga iskoristio
na njegovoj osovini bila remenica,skinuta pa je mr tokar malo radio

3fazni , 4kw , 1400obrtaja

29w979s.jpg


glavcinu sam imao ( 4x100 ) , knap u nju je tokar napravio piksnu , da se moze nabiti na osovinu el. motora

esut83.jpg


onda sam dodatno na par tacki zavario za "nedaj Boze" hehe , probio rupu na piksni , urezao M6 navoj koji takodjer ide u osovinu motora

34rx24x.jpg


fa1l5.jpg


proba....pase na knap kako i treba....stegnuto

34e6zk4.jpg


motor stegnuo na sto , ima hebeno brz start i trzaj....

2ymuez7.jpg


i evo ga pici ko lud,.....sad naravno slijedi poliranje rubova BS-ki;)

1z6beqc.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

reduktor na motoru radi,sporije pokrece felgu , i brzina se da podesiti pa je sad sve 10!
preko tocka sam savio lim,poput blatobrana,kad se vodobrusnim radi,uprska mi sve po garazi...:D
evo jedna felga gotova i samo onako malo purolom sam presao , dobicu bolju pastu i krede za poliranje ;)

slika slaba , a video jos gori , ne zamjerite ;)

e1equf.jpg


<embed width="440" height="420" type="application/x-shockwave-flash" src="http://v6.tinypic.com/player.swf?file=2gtsuvb&s=6">
 
Legend
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

po malo se radi...ne zurim , ima jos vremena do montiranja, uzeo finu kredu za visoki sjaj i meki filc za flexericu
masni sloj purola skinut sa nitro razredjivacem i onda udri mujo :cool:

r8h25w.jpg


gotove su 2 felge,evo jedna zavrsena sa kredom,puuuuno bolje nego samo purolom,na suncu nedaju gledat u sebe

30vdw9l.jpg


a evo i razlike purol pasta VS kreda ( purol lijeva , kreda desna felga )

flftk2.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(23 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

badboy je napisao(la):
svaka cast



nema sta .---

i sljedeci put kad budes dolazio u sanski most javi se ...inace ostat ces bez tih felni:lol



jel ti poznat amir dzafic ... voza se stvoojom maskom ovda po carsiji :lol::lol:

hehe a kako da dodjem , odose felge :D
moze druze,...aa znam ga
 
Legend
RE: Golf III enesss...(23 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

Evo iz Taxi-bar doslo nesto novo ,...smoked zmigavci FK
Odustao sam od maglenki,...i u onaj zuti fazon jer mi je cijeli prednji look u crnom i nekako bi bilo ajmo rec blesavo :D

pa evo kako je to sjelo ...

1zclen4.jpg


2lsgwb7.jpg


2ls9ufo.jpg


evo malo i u funkciji

t5lmxd.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(25 februar.FK )

Puno hvala na lijepim rijecima decki ;)

Evo ovako neki su upitali kako se skida plastifikacija,.... neki da napravim clip dok sa kredom ide pa evo prvo vama pa cemo dalje ;)

znaci postupak...prvo suhim smirglom 100,120 i malo vise,dobijete ovo :

orrvqc.jpg


e ove fleke sto vidite na slici gore je plastifikacija na felgi,moze se skinuti i smirglanjem ali dugo traje i smirgl vise pali plastiku nego sto ju skida ....

zato je potreban tvrd komad celika,ili ovako kao sto sam ja turpija , i naostriti je na brusilici pa se onda ovako dalje ide ...

o9ken8.jpg


29wsco0.jpg


poslije plastifikacije znaju ostati parnice od noza,pa se ide opet grubljim pa na sitnije ,....evo sljedeca slika je sa vodobrusnim 800....znaci smirgl 800 i puno puno vode

ncl153.jpg


poslije 800 sam isao : 1000 , 1600 , 2000 , i zavrsio sa 2500
onda ocistio povrsinu nitro razredjivacem pa namazao purol pastu , upalio masinu , i krpu na prst pa polako ...

24mxfms.jpg


evo gotova sa purolom,....purol pasta je dosta gruba i hebeno masna,sve se umrlja pa sam dobro toalet papirom utrljao .....

2m4vqk5.jpg


a sad za one koji su trazili video ....evo sa kredom,....obavezno naocale jer frca prasina u oci ko luda ....

Video # 1 : http://tinypic.com/usermedia.php?uo=2099HrFb%2Fqtuj6ybYnzgU4h4l5k2TGxc

Video # 2 : http://tinypic.com/usermedia.php?uo=2099HrFb%2FquA4TtWuWFOPIh4l5k2TGxc

TO JE TO !:icon_biggrin:


Evo sad namontirano na auto , jos je visok ko koza,necu spustati do 12-og jer imam tehnicki,a nizak i sirok nema sanse da prodjem , pa cu taj dan vratit zimske i kad se rijesi tehnicki,kuci , u pod i montiranje borbetki

Skinute su krom plastike sa strcaljki i clean nalja .... oprano auto , montirane felge i evo koja slika
;)

iw1w8g.jpg


b62bex.jpg


rr1qb5.jpg


10nyf11.jpg


Eto necu vise biti dosadan dok ne spustim belana 12-og hehehe
 
Legend
RE: Golf III enesss...(1.Mart "gotovo...." )

evo mislim da vise nece biti snijega pa sam namontirao felgice ....

zadnji kraj sam samo malko spustio , ali nista extra nebudem spustao dok se ne ocisti pijesak sa cesta , sve frca u pm .... neka ga jos nekoliko dana kao koza hehe

evo ga poslije tehnickog pregleda namontirane, i prljav ko lud ....

sy83ty.jpg


pa poslije pranja dobio malo "Čehru" :D

w2hc2r.jpg


w2hc2r.jpg


1o13ys.jpg


eto onako samo update,crkajem dok ga ne zabijem u pod ,.... i trebam skinuti prednji lip pa staviti prednji USA lip , ili kratki švabski zbog grebkanja;)
 
Legend
RE: Golf III enesss...(18 mart)

hehe ja bi da blinka , nebi ni crno ni bijelo nego da obe blinkaju :D :D hah

hvala adi ;)


evo stiglo nes novo , .... strut bar za prednje mulde FK , pred maj bi trebale stici i za zadnje mulde ..... ajd pored KW gewindica da ga malo ucvrstim od trganja po krivinama

viej9w.jpg


2motj5x.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(19.03. Strut bar )

evo danas nasao malo vremana i spustio gewindice , usput promijenio i ulje u kocnicama ... strut bar nisam stigao postaviti to cemo drugi dan ...... od roki_actros stigle mk4 look retrovizori ( desna mala , lijeva veca ) mala prepravka ce biti da se upase ali to nije belaj ....i abd u toku sedmice mijenjam cahure na lafetima pa ..... bice nekih slika

evo nekoliko slicica,slabe su , ...... na novu digitalku se nisam nikako priviknuo

2u9k1w5.jpg


rljfrp.jpg


ft069.jpg


efngax.jpg


2cddbp2.jpg



ici ce nazad jos 2cm u pod , i prednji kraj bar 1.5cm ,...... sad je problem sto je na prednjem braniku jos GTI lip , predubok i grebka ako spustim ..... ako neko zna gdje ima, jos sam u potrazi za kratkom ralicom / lip-om od USA verzije golfa , one dolaze i na vw vento......

ili ako nekom pase zamjena za obicnu kratku ralicu , dajem ovu gti u racun ,malo je ostecena ;)
 
Legend
RE: Golf III enesss...(29.mart. u pod )

evo update ...dosta se potrosilo i uradilo , jos nije gotovo al ajd ;)

Servis mali uradjen,golf prevalio 120 000km pa da se obraduje:icon_biggrin:
- Set : Lamela , korpa , d lezaj
- Čahure na lafetima 4x
- Grijači
- Klinasti remen
- Desni vanjski kineticki
- Filteri - ulje , zrak , gorivo
- Ulja - motor , mjenjac , kocnice

-Od druga sa foruma Roki_actros stigli retrovizoti od MK4 .... sjedaju super (fazon kao u trojke cabrio , desni manji , lijevi veci ) uskoro lakiranje i montiranje , Veliko hvala Roki ;)

-Yap lonac skinut , uzeo novi od FK ..... malo ce se prepraviti , ide na old school fazon ( izduvna cijev u koso ) fi 90 ,..... slike u koji dan

- I napokon nasao dobru prednju ralicu / lip sa jednog golfersa iz Mexica :D , dosta je lakse jer je visa i ne grebka iako je auto nisko ,...... ( ici ce sad dosta nize :D)


evo koja slika :

cahure na lafetima rijesene

aenynb.jpg


34810nt.jpg


lamela.....kineticki

ap750h.jpg


klinasti r. , grijaci ......

15f5ant.jpg


20k3of9.jpg


Retrovizori ..... dok polakiram , odmah montaza i update...

x5yq8m.jpg



GTI/VR lip-a vise nema , ruzan bez ..... :lol:

1214941.jpg


evo americke

2zq7h1h.jpg


1zq4pj7.jpg


22jjoo.jpg



eto toliko , u ovaj koji dan sjeda novi FK lonac , retrovizori ..... pa do tada pozz ;)
 
Član
RE: Golf III enesss...(13.april , svasta nesto )

steta samo sto nisam imao prilike da viidm ovo auto na SRovima
 
Top