VW Golf MKIII by Enes

VW Golf MKIII by Enes

Legend
Golf je vec neko vrijeme u garazi , vrijeme je ne normalno fino , ali opet treba ga cuvati pa neka lezi

Manje vise je isti
Nabavljeno par sitnica za air , i napokon nakod dugo vremena iskopao tempomat rucicu ... odlicna kao nova sa kablovima

Ove zime mozda predjem na sire rubove za rs-ice , ako naleti naleti kupio bi... novi mi se ne daju, a ako neko ima 2,5 ili 3 inch rubove neka javi
Fore za jos spustanja imam nazad , tako da ce definitivno ici do kraja , racunam i malo naprijed na lafete , vec dodiruje ali ide jos

Da ne duljim , prije parkiranja odradjeno malo fotki ...

2iqiwcl.jpg

2yy40w1.jpg

2d0capl.jpg

2crq4ir.jpg

2h3c0b8.jpg

9jekpj.jpg

2agvp06.jpg

2ytw40y.jpg

70yh5w.jpg

oft0km.jpg

2zrgux4.jpg

k04izl.jpg

15wl0ec.jpg

11hgvpy.jpg


Polo je otisao tako da je doslo novo Zimsko/radno/vozilo za trckaranje BMW e46 320d M-Optic Touring

jzfzvs.jpg



Komentari :
http://www.bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-159
 
Legend
Evo jos malo pa cu bijelog na cestu
Jos pomaknut nije od kraja prosle jeseni ali u medjuvremenu se iskupilo , uradilo nekih stvari ....
Kupio nove rubove za RS-ice , 2kom za nazad jer mi je nekako mrsav nazad bio ..... tako da sad na novom setupu nazad ide 9,5 x 16 sa 195 40 stretchom , naprijed je 8x16 sa 195 40
Kupljene 2x nove toyo t1r , i 2 stare dunlop sp9000
Kupljen karbon fiber (Ne Folija) .... neke stvari pod haubom ce se raditi , nesto u kabini .... kad se stigne
Malo unaprijedjen airride sa novim ventilima , i jos nekim sitnicama ,....

U planu je jos puno toga , ali do kraja mjeseca ce ici i drugi auspuh , bice malo pozlacivanja , i kromiranja nekih dijelova ......... jos neke druge stvari otom potom kako vrijeme dozvoli, na ljeto novi motor , tokom ljeta da se na drugom motoru lakira . kromira , polira sta moze , tako da za iducu zimu imam sta raditi , ovu sezonu ostajem na dizelu ....
nit mogu stici vremenom ubacivanje i uljepsavanje , niti legalizacija moze brzo proci , hocu da se vozikam opet do jeseni .

Pa evo koja slika , kad se stigne slagati dalje , valjda stignem i uslikati stogod ;)

Da ne zaboravim da se zahvalim nasem kolegi Dzinn-u , jako puno mi je valjao i izasao u susret , hvala druze duznik sam ti !!


bfnf5w.jpg


volxzp.jpg


24l90qt.jpg


aakeb9.jpg


5cinva.jpg


11jaoib.jpg


549baw.jpg


vnck6g.jpg



14kguus.jpg


vg52lk.jpg


mtuw6q.jpg


30a5nkk.jpg


292pa2x.jpg


rm8p6s.jpg


11wa6pk.jpg


otjg9i.jpg


2rdwvfd.jpg


9qfgwo.jpg


34z11d2.jpg


o1xrm.jpg




KOMENTARI :

http://www.bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-159
 
Poslednja izmena:
Legend
i uhvatim poslije posla vremena , pa opet nastavim dalje ...

remont zadjih kocnica , sve novo rijeseno dolazi nam tehnicki pregled pocetkom maja
nazad vise nema adaptera

novi ventili za air i jos neke sitinice

pa po prvi put sjeo novi bbs setup nazad 9,5X16

juil8g.jpg


2642slx.jpg


24v1mdv.jpg


2mqjkoj.jpg



2irais6.jpg


y0lu.jpg


102kw9f.jpg


10pshf4.jpg


i onda idemo u pod

npoug7.jpg


2po1fty.jpg


20gbext.jpg


u0tq9.jpg



Iduce na redu :
-Originalni Hella Magic Colors ALL RED kupljeni ..... cekam posiljku
-Novi zadnji lonac dolazi
-Jos cu se potruditi da ide jos nize


KOMENTARI :

http://www.bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-161
 
Legend
evo malo se radilo

novi zadnji protocni lonac , sad mi se puno vise svidja zadnji kraj , i davno davno sam trebao ici na hella magic red , bas mu odgovara

vdgn9.jpg


1zegn5u.jpg



prednji us lip , i jos neke crne sitnice sam obnovio ovim prelijepim strukturnim mat-om

6692tv.jpg



prednji lijevi far je imao tačkicu , pa se to malo prosirilo pa to zamijenim sa novim hella staklom

2howll0.jpg


f2j70o.jpg


zatim novi crveni bbs emblemi

iw5ekz.jpg


34e6a12.jpg


2v3mpfq.jpg


igranje sa karbom fiberom ..... , sitno , ali bice vise i bolje kada dodje novi motor
uglavnom nista problematicno za raditi , bar kad je u pitanju presvlacenje dijelova , pravljene citavog drugog komada je druga prica .... a posto golfa ne olaksavam , to mi i nema veze :)

dovzbp.jpg


26091cj.jpg


eto jos ostaje da sredim novu alu cijev od filtera do usisne , jos malo varenja brusenja i poliranja
da prepoliram auto , bacim vosak i malo osvjezim felge ..... detaljno ciscenje unutra
i onda idemo na 2 dana zasluzenog odmora od svega u Karlovac


fm6xwh.jpg


fxyzrq.jpg


i2lwsy.jpg


ngeidi.jpg




KOMENTARI :

http://bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-162
 
Legend
Evo nasao malo vremena pa hajde da sta napisem .

Posto je manje slobodnog vremena , a onda od umora manje i volje ...
Neki dan sam sa kolegama malo poceo oko motora , rastavlja se radi lakseg lakiranja i drugih radova...

Narucen je BMC CDA filter jos ga cekam , u planu je naruciti nove ventile za airride , ovaj put idem na 8 ventilski setup ... pa otom potom do maja ce se zavrsiti aBd...
Trebam naruciti krom efekt lak , nasao sam dobru stvar kod Njemaca (farba se Blok , glava , mjenjač) a ostalo : kromiranje , poliranje plastificiranje

Kad se sve sklopi , trebat ce mi veci intercooler , veci turbo ..... jos o tome ne razmisljam , imam vise opcija pa u medjuvremenu cu vec nesto prokontati

Na to sve gotovo , pod haubom se nebi trebao vidjeti ni jedan kabal , akumulator , ni jedna boca , filter goriva .... maksimalno sakrivanje

Golf kao golf spava pokriven od Septembra , kad sve uradim na novom motoru , onda vadim njegov motor van ,..... zadrzacu mjenjac od sdia

2qt8md4.jpg


10f24jm.jpg


6z357t.jpg


20gnn61.jpg


1zeilpk.jpg


2e4akwz.jpg


1z6hac3.jpg





KOMENTARI : http://www.bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-163
 
Legend
Radovi pod haubom mogu ici dalje , sad kad je sve tu , ici ce brze i lakse
Motor ofarban , ne po planu ali ce biti ok i u ovoj varijanti , mjenjac moram naknadno jer je na pranju ostecen ....

256yd1s.jpg

2lj41s4.jpg

119cf9t.jpg


izduvna samo tanko sa visokotemp

2nrgia8.jpg

orpczl.jpg


posto aku premjestamo u gepek , napojni posebno nabavio
dddgkm.jpg


i filter dosao .....
2llee4z.jpg


dijelovi sa kromiranja , Veliko hvala kolegi Najin-om jer je pomogao da se to sve sredi ...

16lbm9v.jpg

30hvqlx.jpg

2zxwgnm.jpg

whz4av.jpg

919bfr.jpg

15cm4p1.jpg

24ceg3n.jpg

6poihh.jpg

2mwgh35.jpg

67tg04.jpg

r2szgn.jpg

wrco4z.jpg

67tg04.jpg

2mwgh35.jpg

2gv0wmt.jpg

t9tncx.jpg

oqdk03.jpg

2mfetd4.jpg

30lywxg.jpg

vdg26q.jpg


Eto toliko za sad , sad samo treba raditi pa pocinju druge muke ...

komentari TU : http://www.bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-164
 
Legend
evo malo slika

ne ide brzo i po planu kako sam mislio

uvijek ili obaveze ili nesto trece ne dozvoljava al idemo dalje ....

nisam puno ni slikao , kako molim boga da ista uradim onda ni ne mislim na te sporedne stvari



pred ufazivanje motora ... sjeo novi set zupcastog



123mvd4.jpg




u medjuvremenu , sa kromiranja dosli i lajtunzi sa bosch pumpe do dizni ....

213q7t1.jpg




n8e52.jpg





Motorni prostor je gotov , sakrivene grede kako sam to i zamislio ....
Gita je koristeno minimalno tako da nemam onaj ultra glatki fensi šmensi finish , ali sa razlogom .... auto nije za izlozbe , nebih da pucaju spojevi gita na muldama , po gredama itd

tako da su povareni bokovi (rupa iza boce vode za sajbu , rupa iza kutije filtera )

Nisam gulio fabricku diht masu , nego sam i ostale spojeve radio diht masom i lak je isao preko ...

2iuz82c.jpg




igj6zo.jpg




iyzfht.jpg




33y7281.jpg




jos sitno ostalo za posloziti ,....



29os8bs.jpg




usisnu cu polirati ....

jzcec8.jpg




nprt77.jpg




u medjuvremenu uzmem i ovo ..... 280 vs 320mm .... pa to osavljamo za sami kraj



6y1abr.jpg







Sad treba :
Ispolirati usisnu , Staviti IC , ..... pa skrojiti inox cijevi ic-a i do luftmessera i filtera zraka , ubaciti papucu gasa od tdia , zavariti flexibilnu cijev od turbine na auspuh .
Kad sve sredim oko motora onda ide instalacija , produziti je treba , napojni do gepeka , u gepeku pod prilagoditi za aku kraj .... uglavnom dosta dosta posla
Pa poz do iduceg puta
 
Legend
poz ekipa,auto se vozi , sve je sredjeno...jos neke sitnice ostaju



vecina stvari sto sam htjeo sakriti je zavrseno,ostaje mi srediti bocu vode ..nesto oko kablova



filter i luftmesser slozeni silikonskim nastavcima

napravio nosac sto jednostavnije moguce , to bolje



2r7vj3o.jpg




n1unnp.jpg






















9bjjao.jpg

2961afd.jpg


2hzpcf7.jpg


dok auto provozam tu i tamo , radi se nova mala / prakticna boca za vodu

21k9g89.jpg


20kan8p.jpg


2r6ip7m.jpg


x7hfq.jpg


zadnjih par dana odlucim da ga prepoliram , lak je jos ko bombona tako da sam isao samo sa 3m extra fine,grublja mu jos ne treba na srecu

28727f8.jpg


2vk0qqx.jpg


2h2fcs4.jpg


2z3s8c8.jpg


24obnlf.jpg


35mekcn.jpg


2wriuea.jpg


jos felge treba prepolirati ...

32zkksl.jpg


wqpp1s.jpg


sve u svemu zadovoljan sam kako je sve ispalo na kraju , od sakrivanja instalacije , lemljenja , raznih prepravki , me dosta izmorilo ... jos samo neke finese ostaju

pored ovog narucio sam nove ventile za Air , prelazim na 8v setup



Kad stignem opet se javljam , poz ekipa



komentari:
http://www.bhtuning.com/threads/vw-golf-mkiii-vento-front-by-enes-komentari-projekta.65670/page-166
 
Top