VW Golf MKIII by Enes

VW Golf MKIII by Enes

Legend
RE: Golf III enesss...(26.4.2009. Big update)

ado pa nedas se ni vidjeti , ja sam zaboravio kako i izgledas , jel čehra na licu :D ebo auto hehe

hvala po 100-ti put drustvo , evo samo da skinem koju sliku , uslikao sam oci po mraku

evo malo po noci kako to bude....

ove pozicije sa strane me malo iritiraju,pa cu sutra uzeti orange led diodice i spojit zmigavce ,dosta su angel eyes za poziciona svjetla....

14ch8af.jpg


35c3aqr.jpg


30uwrpx.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(26.4.2009. Big update)

evo malo da ubacim sta......nisam odavno,bad look i ona maska su otisli....felge 16-ke takodjer bye bye,razlog....kako sam spustio auto i muzika je poprilicno teska u gepeku....grebalo mi je puno a ja to ne trpim pa su legle aluett 15" 7J sa 195/45 semperit sport gumama
Dok ne kupim standard masku bez znaka , tu je origigi golfova sa malo crne mat.....svidja mi se ovakav look,takva ce biti i nova maska....

mwxg6x.jpg


5l7xx0.jpg


ny68ti.jpg


2cdfii1.jpg


142w4p.jpg


wardib.jpg


vpgqs9.jpg


s33uyx.jpg


dok malo mognem sa lovom,u planu su 15-ke 8 do 9J sirine....,na prodaju je jedan Alpine type R 15 pa ako ima zainteresiranih neka se jave na pm
i slikano je mob-om ...... ne zamjerite ;)
 
Legend
RE: Golf III enesss...(31.MAY.2009)

evo da malo osvjezim ovo.....

uletio je novi HU .... Alpine 9847R,3 pre outa,sub kontrola,LOW/HI pass filteri....itd....valjace mi posto planiram malo ojacati vrata i da ulete neki dobri sistemci + pojacalo.....iako je u nizem rangu alpine-a,tek sad vidim koliko je ljepsi zvuk od radia koje sam prije imao,a svasta je bilo prije....
Buka iz gepeka mi polako pocinje da smeta....

evo i koja fotka,telefon je ....pa su slabe al eto :icon_smile:

4493.jpeg


r1bgpw.jpg


u gepeku je sad jedan Alpine type R 15" , spojen na 1ohm preko magusa.....posto nemam kud sa pojacalom,ispod je filc da malo ublazi vibracije.....

1zbsz06.jpg


i evo malo bezze onako :D

wqzm1j.jpg


kisa je pala ...... grr

x0thyd.jpg


2941l5t.jpg


e6c4lc.jpg




eto toliko....a ako neko ima bas zainteresiran,muzika je na prodaju i to:
- Alpine SWR 1522 woofer (kutija je gratis)
- Sound magus X-1502 1.5kw rms
- Napojni kabal Kicker 50cm2 sa kucistem osiguraca i osiguracem 250A (duzina kabla preko 2m)
- Cinch kabal mislim da je dietz
Zainteresirani , sav info na PM
 
Legend
RE: Golf III enesss...(25.06.2009 Alpine)

evo mali update...i malko slicica da se tema osvjezi


eh sad...naletise mi 15-ke alu,kupio ih.... ,u planu je ostaviti ih za zime i kupiti nove zimske gume

OZ Hartge 15" 7J

23276722.jpg


dosle su sa gumama,nisu bog zna sta,bice skinute i malo cu prokontati nesto pa cu ih prije zime polakirati ...izmislicu vec neku glupost :D

a4sdq0.jpg



A sad slicice onako .... malko sa jadrana i budalestine
Ustao u 4 ujutro,i odmah fotkanje prije nego krenem :D

fwioh2.jpg


f107wk.jpg


Stigao i onda hladjenje .....:icon_smile:

263vrc5.jpg


30hm25k.jpg


Odmor nije mogao proci bez ledenee heh :icon_biggrin:

5lqgra.jpg


14uat6f.jpg


pa sve do veceri ........ :smajli10: dok ova moja sve vrijeme ĐuSka Juice :D

5ezw8y.jpg


poslije toga mutno i meni a i digitalki....golfers ceka

10gfei1.jpg


2jecv7l.jpg


nakon toga svega na autoputu sam se izzivio.... ne ide vise ni mrve , poslije mi bilo zao :D

1z2lfkz.jpg


i koja slika na odmaralistu....belan alone

15psh9d.jpg


2qn9v79.jpg


2be53n.jpg


ngayu.jpg


i tako je to bilo :D

P.S. ako koga interesira,felge koje su na golfu Aluett 15" 7J sa gumama Semperit Sport 195 / 45 su na prodaju , na jednom mjestu imam Borbet BS koje mi se svidjaju,pa ako bi neko kupio ove ..... neka se javi na PM ili na moj br 061 463 538 Enes...
 
Legend
RE: Golf III enesss...(20.JUL.2009 UPDATEE.....)

Sad mi je srce na mjestu , kupio sam nove felgice,koje odaaavno sanjam , i mislim ...sto se tice felgi za golfa da je TO TO ....svasta sam do sad izmijenjao grrr

Borbet BS 15 x 8J ET 20

i ujedno da cujem savjete falc master.a , u planu je da navucem 185 / 50 ili 55 Gumu na njih , sta vi mislite ?? i ako neko ima 15-ke polovne gume za prodati ovih ili slicnih dimenzija neka se javi na pm ili msn


2ikdu8m.jpg


143kw9i.jpg


2yxg74k.jpg


2yxg74k.jpg


34pkvmr.jpg


99i1sm.jpg


zj7b0h.jpg


2hs69gh.jpg


2h4mdrp.jpg



a ako neko ima 15-ke gume i pase mu zamjena ....
u zamjenu nudim ovo , ak pase pase :)

1. http://www.bhtuning.com/p-electro-podizaci-stakla-golf-mk3-t-25329.html

2.http://www.bhtuning.com/p-volan-golf-mk3-t-25327.html
 
RE: Golf III enesss...(27.JUL.2009 Nove FelgicE.....)

Oggy je napisao(la):
nodiash je napisao(la):

potpis..fakat su felge bolesno dobre,nema auta na kome ove felge nebi dobro izgledale....sta reci,BORBET...a imam ja dvije gume 185/55, Federal super steel, kupio ih nove prosle godine,i sad su ko nove,nisu vozene 3-4 mjeseca,mozda bi ih i prodao al mi rece vulkanizer da su one to sto mi malo trese na 130km/h...jbg,da znam sigurno za njih lako bi se dogovorili...trebaju mi doci 4 gume 205/50R15, ne znam jel ti to odgovara..

nebi da ispadne glupo sto komenterisem na ovaj nacin,ali ako ti je rekao da je zbog guma,vjeruj,federal :icon_rolleyes: davno prestao da je prodajem musterijama
 
Legend
RE: Golf III enesss...(27.JUL.2009 Nove FelgicE.....)

Evo malo slikica, juce sam namontirao gumu 195 / 50 ....nikako mi se nije svidjelo ,blesavo izgledalo ,tako da sam napravio mali dogovor , i vratio gume sa starih feluga Semperit sport 195 / 45 ....ne mogu biti sretniji , prezadovoljan sam rezulatatom kako je fino navucena.....evo koja bezze fotka,nisam stigao da slikam bas.....

e9aghs.jpg


2uohwsp.jpg


2ih0b69.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(31.JUL.2009 Nove FelgicE namontirane.....)

Oggy je napisao(la):
felge su za 10! hajd javi jesi li veceras pokupio kakvu na ovim felgama...da vidimo jel se isplatila investicija... :D
i da,stavi tablice bez okvirova ovih,mnogo bolje izgleda......prednji kraj je extra,maska bez znaka nece donijeti neke velike promjene,ionako je i ova crna...

heheh , nisam druze , neam sta lagati , umoran od posla , pa se provozao i poslikao onako :D heh al nis ne reci za sutra :p

Ev jos koja slicica .....

kao sto rekoh 195/50 mi je pre bublasto bilo , pa sam isao na 195/45 i ovako je razvuklo gumu ..... ni premalo ni previse

1670dhu.jpg


danas radio , golf sav od prasine.....

10elisn.jpg


20zv0qx.jpg


onda je zasluzio pranje....crko sam :D

1zeupts.jpg


onda je neko upalio mrak....isao se provozati i usput koju fotku opalio

rump87.jpg


2s156ps.jpg


i u garazi ...

2f0acco.jpg


15719qu.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(31.JUL.2009 Nove FelgicE namontirane.....)

hvala druze,aa to si bio ti,vidio sam i bas mislio jesi li ti.....svaka cast i tvoj bijelan je na nivou!!!;)

nije bas neki update al ajd da postavim kad sam poslikao vec....

nabavio jos jednu prednju Stock masku,pa prepravio svoju da bude bez znaka...

ovako je to islo

prvo otkinuo resetkice na 14cm,pa polukrug od znaka zatvorio poliester smolom i vlaknima.....

14y0th3.jpg


2yvjh4h.jpg


2uhn2ty.jpg


zatim od druge maske,flex ....otkinuo resetkice na mjeru,polemio i takodjer sa zadnje strane poliester...smola...vlakna da bude koliko toliko jaka,kad se osusilo,flexom obrusio....

2nrg8wh.jpg


zatim pregitao sve....

104i3gn.jpg


pa smirgl papir u ruke i polako da bude "glat":D

316srba.jpg


onda na plasticni dio kao bazu sam isao plastic primer,i crni mat....jedini nedostatak sto mi se zurilo da stavim masku pa sam koristio spray......slabo je pokrilo ali za prvu pomoc je ok,dok ne budem imao vremena i fino cu spricu u ruke...

ovako je ispalo....(slike sa mob-a)
bice jos koja sutra....

af96h3.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(14.08.2009 update...)

Hvala druze ;)



evo malo fotki od sinoc....u miru sam radio,nisam imao digitalac,slikao telefonom ....al ajd bice koja jos

H1 8000k

8y56p3.jpg


21evj1t.jpg


poskidao farove i masku da to fino provucem.... balast sam sakrio vise hladnjaka,taman bilo mjesta a nece ni voda do njih doci

29fxixh.jpg


zj7x9f.jpg


jedan sklopio,sve fino sredio ..... pa mala usporedba da vidim razliku ....halogen vs xenon

2py5m2u.jpg


i evo kako je na kraju to sve ispalo

15s7kw2.jpg


preeezadovoljan sam,vidljivost puno bolja...
 
Legend
RE: Golf III enesss...(30.08.2009 update...xenoncici)

hvala decki...

evo malo se jos radilo , polirao cijelo auto nekom wurth-ovom pastom koja spasavaaa, imao sam problem , od sunca mi se hauba pocela mat-irati pa sam na vrijeme reagovao,sad je kao nova...


pa sam i vadio sjedista....trebalo cistiti DAS leder :D:D:Dkzz

heh a tu je i NALJA.... morao sam kopirat amerikance sa Wortex-a , odavno sam ovo mislio ....

DAS naljepnica :D :D :D

10ie52h.jpg


za ciscenje koze sam koristio Sonax pastu za ciscenje i zastitu..

2870l1v.jpg


vadio jedan po jedan sic i vracao nazad...

i6cuic.jpg


pa vrata i b nosac

11cbfxs.jpg


2ahdyiu.jpg


napravljena nova koza rucice mjenjaca....

2eycf43.jpg


usput evo nes od golfersove kozmetike :D i onako neke friske ;)

2z86qlf.jpg


alpx80.jpg


2mn5251.jpg


2m6jpnc.jpg


10ie52h.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(04.september.2009. maalo se radilo heh)

evo malo fotkica , igrao se u voznji .....malo HDR-a i tako :icon_smile:


14lkap0.jpg


2052mth.jpg


4jb8lg.jpg


s3jbmg.jpg


of7b76.jpg


2qjzuhh.jpg
 
Legend
RE: Golf III enesss...(19.september.2009. maalko fotkanja)

evo napokon dosle.... Gewinde KW , čehru sam dobio :D


iyejwi.jpg



i od brum.a sa foruma neki dan dosli zadnji diskovi,u mene je doboš pa sam uvijek prizeljkivao diskove,i sad mi naleti pa ja i to....moracu ih kod tokara na brusenje,malo ih je uhvatilo povrsinski korozija....

53sp49.jpg



gewinde montiram cim prije....ne mogu da trpim da ih u garazi gledam heheh,onda spura...pa i diskovi ;)
 
Legend
RE: Golf III enesss...(07 october KW Gewinde i zadnji diskovi stigli)

Evo danas se radilo,na zalost nije se sve stiglo,jednostavno nisam mogao,.....prednje gewinde pripremljene ociscene podmazane ,ma kao nove,a zadnje nisam dirnuo , navoj malo teze vrti pa sam to za sutra ostavio da i zadnje sredim kad se sve vec radi....pa evo slikica sa prednjim gewindama ,malo zeze i slicica


evo koza dinuta

219ea1s.jpg


postavio jednu ..... rale u pozadini zeza spusti jos daj jos daajjj joss :D

10rlt8l.jpg


kako ovdje izgleda .....ma moze jos 3-4 cm , nije dosta :D

s6low6.jpg


i onda ajd zeza ko zeza mora se uvijek malo ,......poslikao da podijelim sa klapom ..... nadam se da je dovoljno svi ste me napadali :D

ix4n69.jpg


w18vbt.jpg


2n81wrp.jpg


2uymzag.jpg



eto....sutra cu poslikati kad prednji i zadnji kraj tacno po cejfu uradim,....planiram odmah i na spuru pa bice slikica

sto se tice gewindi....razlika se primjeti vec iako nazad nisu postavljene,nisko je,ralica krebne tu i tamo , ali cvrstoca i preciznost pri motanju , stvarno sam pre zadovoljan , jedva cekam sutra ;)
pozz drustvo
 
Top