VW Golf MKIII by Enes

VW Golf MKIII by Enes

Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... farovi spricnuti (21.11.2010)

evo da i ovo rijesimo....gotovo,sklopljeno samo radi probe sam naslonio stakla.....kad sociva stignu sve je zavrseno za 10min

kad sam lakirao,primjetio sam da je jedna kopča od sjenila napukla,....sto nebi bilo dobro.U voznji bi titralo svjetlo

pa sam nasao zamjensku i rijesio to

1676po9.jpg


umjestio sjenila,sve drzi super dobro...

rmqlvl.jpg


pa drugo...

2ikp2f9.jpg


i na kraju prislonio stakla da vidim kako je to ispalo..... i pre zadovoljan sam

1zn1o4g.jpg


rr6r1l.jpg


6edi79.jpg


s3n96w.jpg


24cfx8y.jpg


15x4gok.jpg


mtxovr.jpg



eto to je to,sad samo sociva "PLUG & PLAY" i to bi bilo to , pozdrav narode ;)

M A R E X je napisao(la):
gdje si nasao sociva ? :)

jedan prijatelj sa ebay-a je takve kupio,i jako mi se dopao princip rada i jednostavnost ugradnje.....a evo vidio sam na pik-u ,kontaktirao sam samo onako,....ali narucujem ih danas/sutra dok dogovorim kad da saljem clanu "kavaz" svoje farove i xenone ;)
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... GOTOVI sklopljeni farovi VW vento...(22.11.2010)

za clana 187 .......... hah ,pa ne znam sta da ti kazem , to bi trebalo da ispadne tako,jedino mislim da ce mi doci dr tipa maske bez znaka,ne znam dok ne vidim,HVALa za ovaj Photoshop uradak ..... pravi si drug ;)

@ limpi : jeste steta,potpuno je zdrav,ipak sad na satu imam tek 130 000 a 97' god. , aBd ova zima mu je zadnja,odprilike u aprilu ide na lakiranje u uniton novu bijelu,izvlacenje obrva itd itd ..... vidjeces
a za posla,i zime cu kupiti neko jeftinije auto

@ frenkie,...... unazad nekih 20 stranica ima slika,vec sam ih kupio ljetos ....mk4 retrovizori,lijevi veci,desni manji ..... to se montira takodjer kad dodje lakiranje u proljece ;)


a sutra ako dodju sociva , postavim slike kad sve sklopim .....

hvala ljudovi jos jednom ;)
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... GOTOVI sklopljeni farovi VW vento...(22.11.2010)

hvala narode ;)

@sub3r : da druze, skida se to kad krene posao dalje na proljece ;)

@ lsd : ma druze svasta sam probao,a ovo mi je oduvijek bilo lijepo,pa dosao je red i da to rijesim



evo da zaljucim vec jednom ovo,sve je gotovo,......samo cekam masku bez znaka vento , treba iz gradiske doci......pa sad....nadam se ubrzo

moram se zahvaliti drugu "LIGA" , od njega sam kupio sociva sa bixenonima,i pre zadovoljan sam,iskreno , cijelo vrijeme sam mislio da je to nesto mrljavo,al ovaj set je bas kvalitet,sve se uklopilo kao origigi,jako cvrsto,kvalitetno ,hvala LIGA

paket dosao

2rqzsd3.jpg


2e542zr.jpg


ve4w1z.jpg


dwrnt2.jpg


posto je ovo u krom izvedbi, i to sam rijesio da mi unutar fara nista ne odsijava...mat crno

33cc121.jpg


2v9t53o.jpg


upasano u far ......

b46io9.jpg


qo6fio.jpg



kad sam sklopi sve,nisam bas bio zadovoljan, angel eyes prstenovi su ispod stakla bas nekako previse strsili,a s obzirom da sam nekako to i isfurao , njih sam trunkice potamnio i ispalo je bas kako sam htjeo

evo razlika lijevo zatamnjen angel eyes,desno normala

30wtimd.jpg


pa sam onda i drugi rijesio i to je to .... ;)

10pd1zo.jpg


e6401e.jpg


2dujpfd.jpg
 
Član
RE: Golf MKIII by enesss....... rijeseni farovi Vento...(25.11.2010)

eh, dobro je... odavno me bode u oci ova najljepnica :D


ja stvarno jedva cekam da se ovo sve postavi... :cool:
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... rijeseni farovi Vento...(25.11.2010)

evo namontirao sam sve ....

na zalost od FK iz gradiske nisam uspio docekati masku bez znaka,zvao,hladan odgovor da ne zna uopste kad stize maska....tako da sam morao kupiti novu,....obicnu , al sta je tu je,ima puno vremena do aprila,pa kupicu bez znaka ;)

opet moram da se zahvalim drugu LIGA , jer je PRVA LIGA hehe,svaka cast,covjek em' je od rijeci em' i priskace u pomoc kad se zapne ;) drugim rijecima,pravi drug

do aprila , moram trpiti ovu ruznocu hehe :D

68y0j9.jpg


i6h26v.jpg


2euu6gj.jpg


vento hauba montirana,u ovaj koji dan cu preko ove crvene navuci crnu foliju,i masku u crno....eto cisto zbog i malo estetike prije lakiranja auta

2d290sj.jpg


i na kraju ono sto mi je naj vaznije....farovi/staklo.... nema rasipanja svjetlosti,xenoni su 6000k i pre zadovoljan sam nocu sto se vidljivosti tice,znaci sociva su do bola,preporuka ko hoce neka se javi LIGI

2ufqeea.jpg



eto to bi bilo to.... i da,....stara hauba je na prodaju , origigi je njemacka pa kome treba,moze na PM

pozdrav narode ;)
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... 05.12.2010

evo zamijenio danas masku,.....samo da ne bude ona ruzna dok ne dobijem bez znaka klasik verziju

u koji dan dok se imalo proljepsa vani , folija preko haube,da i tu sramotu do proljeca pokrijem :cool:

332rnzq.jpg


1znsmqr.jpg


fozkvd.jpg
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... 05.12.2010. po malo

@ Zoran : Ma sto bi bio problem :)? hmm nisam slikao pred zidom , al evo od prve noci kad sam visinu stelao .... ovo je na Dugima i nema rasipanja , sociva su ok ....

hvala druze Edine ;)

10sf990.jpg


A i da eto onako bez veze malo dopunim temu ,.....trica je u garazi vec nesto malo duze od mjesec ...... necu da je vozim , mk2 je tu :) nije moj ali do ljeta cu ga starom uzeti pa da imamo za jahanje svukuda :D


fko906.jpg


1ta806.jpg


a bjelan je pokriven i ceka april za lakiranje i radove

2aaiqo5.jpg




i da , Felge se pripremaju za lakiranje na novo,i poliranje ruba ....da to sve sjedne kako treba kad se dovrsi limarija ...bice neki update uskoro...a ako sve po planu bude islo , i jos nesto novo mi treba stici ;)
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... 01.01.2011

@ Kavaz ........ eee to to druze :D

Evo ovih dana vrijeme u ovom kraju podsjeca na maj....a ne januar ...pa malo sam imao volje da sta i odradim

posto se u aprilu lakira auto i radi limarija...red je i da felge budu do tad tip top pa polako cu jednu po jednu raditi

mimo poliranja ruba prije,odlucio sam polirati i krakove felgi,a unutrasnji rub felge cu u neku sivu nijansu sa sjajnom ikrom

fa4snn.jpg


3092fy9.jpg


dhft3s.jpg


izliv felge iz tvornice je pravo grub....tako da ce biti muski trljanja :)

11t4axs.jpg


2akgtfn.jpg


eto to je to sto se felgi tice,.....polako kako budem radio,...postavicu i koju sliku usput

Pored ovoga,nabavljen i prednji US lip za branik ....kupio sam nova prednja FK streetfighter sjedala,....iz austrije mi uskoro stizu...ako je neko zainteresiran za moja bež sjedista....dogovorimo se :)
pozdrav drustvo
 
Član
RE: Golf MKIII by enesss....... 18.01.2011 update

hahahahah dje nadje sasu matica i golfa,sta im je zajednicko,sa cvikama jel :)
 
Legend
RE: Golf MKIII by enesss....... 05.02.2011...sjedista nova,radovi na felgama

da i ja obnovim malo garazu ....

narucio nova fk sjedista,danas mi stiglo.....
posto mi je komplet enterijer u bež koži a ima puno crnih detalja,na novim sjedistima cu samo po ivicama odraditi šavove sa bež koncem..."mozda" naci bež ili žute pojaseve i odraditi nesto sa ovom bijelom bojom fk logo-a
btw moja prednja originalna sjedista su jos na prodaju ....kupac me zeznuo

2re1q94.jpg


108i53r.jpg


izt0fp.jpg


jfaofc.jpg


tu su jos i nove distance 2x2 koje cekaju na proljece/ljeto

18lmk1.jpg


a sto se tice felgi , kao sto sam rekao , odlucio sam se na komplet poliranje ( rubovi i krakovi ) ....3 felge su skoro pri kraju,samo sa jos jedne se skida lak...plastifikacija
koliko vremenom stignem,tako ih korak po korak radim...ima jos vremena :)

v4b5z7.jpg


2cxjbxk.jpg


2mypxyg.jpg


5zr1g4.jpg


eto toliko od ovog update-a...........pozdrav ljudovi ;)
 
Legend
RE: Golf MKIII by Enes....postavljena nova sjedista

evo i ovo sto se sjedista tice ,....sad za sad sam rijesio pa polako cu vidjeti sta da uradim jos,da bi se sve crnilo uklopilo sa ostatkom enterijera auta

prvo test , pa u auto :cool:

2gvsr2d.jpg


mjeri 100x ,jednom vari ....

2lo2m49.jpg


nagib prema nazad malo vise nego tvornicki,i klizači postavljeni

2cxsvth.jpg


i evo ..... slike slabe al eto

zvrmo4.jpg


70hmb9.jpg


244quqv.jpg



ja pre pre pre zadovoljan,nisam se nadao da ce ovako fino sjesti,a o ugodjaju voznje sad i prije da ne govorim , sve u svemu super ....;)
 
Legend
RE: Golf MKIII by Enes

Pozdrav narode,da i ja malo dignem prasinu iz ove teme :lol:

Odprilike za neke 2 sedmice , golf ide na lakiranje ..... kao sto sam spomenuo prije,obrve idu van , vento front treba jos malo bolje da se uklopi uz klasicnu masku , i jos neke sitnice / dorade ..... sve u svemu limarija je u odlicnom stanju,ali kad se sitnice polakiraju , nov lak je uvijek ljepsi , pa da nebude sarenilo , komplet ce se lakirati ;)

Nabavljena je zadnja klupa od golfa mk4 i prednji kratki lip od USA verzije (za branik) pa trebace jos par sitnica al tokom radova sve ce se naci

prije lakiranja , rastavljene gewinde da se sve ocisti , na 2 opruge se malko guli lak pa cu to sanirati ...

nmdanq.jpg


4iij5v.jpg


i4fubn.jpg


kako su bile masne i prljave,koristio sam i malo kiselina za ciscenje,pa su naljepnice stradale , ali vec u Corel-u pravim druge pa da se i to kasnije vrati na svoje mjesto

xfx35e.jpg



sto se tice felgi , ostaju borbet bs 16 x 9 , i odlucio sam ih komplet polirati ..... trenutno 2 gotove , druge 2 radim kako stignem vremenom

Prvo ce se odraditi srediste (krakovi) feluga , a falc/rub cu na masinu da mi vrti , jer ipak je to ravnomjernije slajfanje i finije poliranje

neke sitnice sam pravio/koristio da koliko toliko sebi olaksam posao jer su od uzasno tvrdog alu-a i tesko je obradjivati materijal rucno

2cct7r5.jpg


w0ieeg.jpg


2jfccih.jpg


fa7mtd.jpg


fk45qc.jpg




2ilj0c3.jpg


2l6m4h.jpg


2uhxs2p.jpg


121ykvr.jpg


eto toliko , uskoro ce se privoditi kraju ove stvarcice,...u medjuvremenu lakiranje i ostali radovi pa pisemo opet ;)
 
Legend
@ bmwscanner : bice bice love aBd druze,a u tvoj rad i ukus ne sumnjam , svaka cast ;)

evo malko nastavka od mene .... prvo za srecku , evo druze s cim se radi i slike reduktora koje si trazio

11ak868.jpg


a5i1d.jpg


j8dvn5.jpg


28r2mq.jpg


11ucgfl.jpg


slme75.jpg


sepy75.jpg


s1t01w.jpg


15tvyt.jpg


35jcfhy.jpg


2lm49ds.jpg


15qaq6o.jpg


ve6mw8.jpg


2ec17k9.jpg


2lse2qo.jpg


evo i reduktora , milina sa fleksericom , nema bojazni da ce se filc rasuti pred ocima + nema paljenja paste/krede

2m2we4y.jpg


14wyq9x.jpg


t65lr9.jpg




Zatim su na red dosle ......
logo-kw.gif


Na par mjesta se pocela gulit farba s opruga pa sam ih onda komplet obnovio istim lakom ... sve pocistio , nove odbojne gumice i na auto ....

33auh3r.jpg


c81z4.jpg


15gb295.jpg


2zew3fl.jpg


ebecg8.jpg


onda sam polako poceo da vadim sve iz auta,za nekoliko dana ce ici na lakiranje pa hocu da sve kod kuce fino pocistim , kad se uradi auto , da unutrasnjost bude cista kao nova ....

isto tako , sutra / prekosutra gotove su sve felge , montiram nove gume na njih

ebecg8.jpg


jv135j.jpg


20zb5ud.jpg


a tu je i moj mali bratić , koji čupa sta trba i sta ne treba :lol:

2rndj5y.jpg
 
Legend
hvala decki

evo da zavrsim jedan dio posla...

Felge su rijesene , prvo sam na sve 4 odradio tezi dio posla , odnosno unutrasnji dio " krakovi "
a za kraj sam ostavio rub/falc da masinski i ravnomjerno odradim dok se felga vrti...
Cak i nije kraj s poliranjem,jer sam jedva cekao da ih namontiram na auto....preci cu ih jos jednom sa finom tvrdom pastom .


bg6zxe.jpg


optz81.jpg


23mpgs9.jpg



Kupljene nove gume Nankang NSII ultra sport 195 45 16


2pq4yn4.jpg


kafyjc.jpg


28u6wrs.jpg


qqpqti.jpg


2q9xee1.jpg


2s9rhb9.jpg


2qs7z1e.jpg


1zq9a0w.jpg



Auto je sad poprilicno visoko ,necu ga spustati dok se obrve ne odrade, slijedi cupanje komplet unutrasnjosti auta ,
cim majstor odobri u koji dan... vozim na lakiranje i izmjene koje sam spominjao ...

Da se upotpuni prednji kraj , jos mi je potrebna ona klasik maska od vento-a (92-94), nadam se da cu je naci ...
A USA lip / spojler na braniku je nabavljen i jos par sitnica koje cekaju na ugradnju
Eto to bi bilo do , pisemo dalje kad golf ode lakireru jusinom
Pozdrav narode
 
Legend
RE: VW Golf MKIII by Enes ... update

hvala narode....

preko vikenda sam malo isao na selo,bilo fino vrijeme da se okine i poneka fotka , onda se kompletan enterijer auta izvadio radi ciscenja kad se auto iz vana uradi kao novo,pa da tako i unutra bude...., a danas je golf odvezen majstoru jusinom,i aBd radovi pocinju pa evo nekoliko slicica onako bez veze ;)

maska Vento / Jetta 1992 / 93 napokon nabavljena

crrx1.jpg


30lnioj.jpg


sdk2h4.jpg


14ioj6q.jpg


iz auta je sve izvadjeno osim sjedista,njih sam dobro umotao .... cisto eto da se ne uprlja i ne upraši

jfvlhg.jpg


2ah88x3.jpg


149ytsz.jpg


iwjgwk.jpg
 
Top