VW Golf II VR6 - sastavljanje

VW Golf II VR6 - sastavljanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1.8 T nemozes nac...........i ako ima gdje traze milion KM, a vozo sam 2 auta 1.8 T (oktaviju i passata) i nije to to..........ovo je prava stvar.....samo sto je komplikovanije........ali na kraju ce biti dobro......to jeste uskoro.......
 
Član
HuKa je napisao(la):
1.8 T nemozes nac...........i ako ima gdje traze milion KM, a vozo sam 2 auta 1.8 T (oktaviju i passata) i nije to to..........ovo je prava stvar.....samo sto je komplikovanije........ali na kraju ce biti dobro......to jeste uskoro.......

Ne bi se ja slozio s tobom! Opet da bi dobio istu snagu i obrtni moment moras uloziti isto novca! A mislim da je turbo bolji za sprint! Jedino ako namjeravas ugraditi kakav veci turbo... e to je drugo :lol:
 
Član
quattro je napisao(la):
nemoze nikad 1.8 bit ko 2.8

Je li ti mozes porediti dva motora koji su proizvedeni u razmaku od 7-8 godina? 1.8T 20V iz 2003.god ima 180KS a jos je i laksi! A VR6 iz 1996.god ima 175KS! Tehnologija napreduje! Ali posto smo mi sprijeceni (finansijski) moramo se zadovoljiti sa nesto starijom ali za nas opet dobrom masinom! Zato momci sretno pa valjda cemo i mi nekad imati bolju priliku!:icon_mad:
 
Član
raja sta se svadjate auto ce biti bombonica... Huka ima ovdje kod mene tih dijelova sto ti treba npr sportske bregaste su ti 500 $ + shipping pa ti vidi isplatili ti se ima svega za taj motor jer ih najvise ima u sad koje god auto vidim vw sve je vr6 ili v6 slabo ima ovih 2.0 i 1.8 t pa vidi ako sta treba javi na pm.
 
Član
bit ce boom blaster taj golf sa ti motorom ali koji je VR6 2.8 ili 2.9 ? U mene je VR6 2.8 i u prvoj brzini guli 70-80 Kmh jos lahko auto.
 
Član
Projekat za čiste 10-ke i veoma mi se svidja ideja sa VR6 motorom , čak mnogo više nego 1.8T ...
Atmosfera je čudoooo .... Sretno i svaka čast ..
 
Član
sve sam ja to odradio (to jest samo treba da se smontira) kocnice sam uzeo od covjeka s njegovog golfa vozio je on brdsku trku, ventilirajuci diskovi + probuseni a ja mislim da su od vr-a ili g60 nisam siguran. A sto se tice Turbo kita ne mogu ja njega stavit na auto a auto ima pogon na samo jedan tocak......i ovako ne znam kako cu krenut....Ali kad uzemem syncro od vr-a ili reli G60 onda cu pzbiljno i o tom razmislit.....vrijeme je pred nama......
 
Član
Evo jos par slikica od golfica ;)
2006312989380043442_rs.jpg


2006360658875788325_rs.jpg

2006328841373351202_rs.jpg

2006319048063336323_rs.jpg


et za pocetak cu ga vozat ko obicnog vr-a a uskoro stizu sto jace dizne za leptirove i onda cu krenut u operaciju skidanja obicnog usisa a montiranja leptirova i pojacane elektronike
 
Član
@krvolok nista samo sklopljen motor klasicni vr (samo uradjena glava i ventili), za leptirove trazim dizne mislim malo jace..ako sam se dobro izrazio...pa cu onda u Pulu da radim elektroniku i montiram leptirove... ali trenutno nemam vremena(radim 12 h), para i cekam u medju vremenu nesto....sto bi mi mozda natjeralo da promjenim planove vezano za neke stvari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top