Uvoz vozila starijih od 7 godina

Uvoz vozila starijih od 7 godina

Član
Mnogi ovdje pišu gluposti. Očuvano auto s malo kilometara košta svuda. No samo kod nas kante sa 300 000 km drže cijene. To je razlika. Čitajući ovu temu ispade da se nikako ne isplati kupovati auto vani. Jašta.

Ovaj zakon neće mnogo toga promijeniti, ali će se sigurno dovesti do pada cijena polovnjaka. Za isto ili manje para će se moći dovesti bolje auto. Naravno, ako država ne smisli neki genijalan način da nas sve zayebe. A evo kao da gledam. Hoće:D
 
Član
Dosta auta dobrih ima po 10 godina starih tamo za malo para u odnosu na cijene kod nas istih... ima dosta nas koji hoćemo neko auto da kupimo pod "dobro" pa ovaj zakon dobro dođe...

Svako auto tamo je bolje održavano već kod nas... voženo je po boljim cestama i td... i što da ne otamo uvesti nešto takvo... ;)
 
Član
mi bosanci smo specifican narod, svi bi mi za 30 hiljada da vozimo novi audi a6 3.0 tdi sa kozom, da je preso 80 hiljada, da je star 3 god, golfa peticu za 13 starog 3 god, preso 50, jel vi ljudi shvatete kakve gluposti pricate? NIKO U BIH ne cijeni sto je vozilo odrzavano u ovlastenom servisu, sto ima sve upisane servise, sto ima orginalnu kilometrazu, vec samo gleda sa sto manje para kupit bolje auto, razmisljanje tipa 250 000 nije nista, tek se motor razradio, i onda kad bude kvar serete svercer kriv? Sami ste krivi, kad kupujete auto od svercera, i nesto vam se sjebe, iskreno ja da sam svercer poslo bi vas u pm, znate sta kupujete, nema servisne, znas da je kilometraza spustena, da je lupan auto, ALI svi opet MISLITE da je to dobar auto, i da se mozete kurcit pred komsijom sa njim... Drug je nedavno gledo uvest golfa 5 2.0 tdi 80.000 preso, star 3 god, auto kosta sa uvozom i svim 33 hiljade na cesti... Sranja i smeca sto se prodaju po njemackoj, udarana, presla 5000000000 km, su naravno manje cijene, a prava i provjerena auta su logicno vece cijene... Pa ja kad sam prodavao astru svoju prije 3 god 1.6 16v 2000 god. 110 presla, svaki servis sam radio u ovlastenom servisu, provjerena kilometraza, auto maximalno ocuvan, nista nije skripalo, nista nije odvaljeno, astre kakve nema nasiroko sigurno, da covjek moze uc i vozit, ko sto radi momak koji ga je kupio od mene vec 2-3 god, ja sam na autopijaci dozivio jako ruznih stvari povodom auta, tipa kako ga mozes cijenit 11.500, znaci sa svim sto je bilo na njoj, i opcenito sto je auto 2 vlasnik, sto sam SVE ama bas SVE radio u ovlastenom i sve mi je upisano, kaze to mene ne interesuje, ne interesuje me servisna... Da bi na kraju odustao i prodao taj auto za 10 hiljada, a moj drug prodo govno od astre za 12, u krs stanju, bez servisne, icega... Morate shvatit da svaki dobar auto je na cijeni, neki manje neki vise pretjerani, i vecina auta sto se prodaju po autokucama MORAJU imati vecinu cijenu, jer imate jebenu garanciju ako se sta sjebe, jer je org. kilometraza, propisno servisirano i sve evidentirano... Ali ne, vecina kaze debili, ovo ono... To je ko kupovina mobitela od lopova, sjebe se, ko te jebe, u prodavnici isti 100-200km vise, pokvari se , imas garanciju... Uglavnom ova prica nema svrha, jer 99% ljudi u nasoj drzavi , misli da je isto kad je auto preso 200 i 50, kad neko ima servisnu, kad nema...
 

MTR

Član
Astra je donekle u pravu , a evo vam i jedan primjer od jutros , imao sam par telefonskih razgovora za nabavku vozila i kod jednog gdje stalno nesto kupujem ima nekih 20-tak golfova 5 sa 1,9 TDi-jem od 105 KS , i kaze mi covjek : imam jednog za tebe licno auto ko grom ali je cijena masna , a ovi ostali su klasicni schrot za vas Bosance :D i evo ukratko prepiska sa faxa koji sam dobio od njega:

Ovaj sto mi ga nudi kao za mene
1. GOLF V , 1,9 TDI , 105 PS , 2007 , 96.000 km , 4 vrata , crveni , fina oprema , Euro 4 , i najbitnije sto ima je : DasWelt Auto Qualitats Siegel , znaci dilersku garanciju na stanje vozila odobrenu od VW-a , jer je vozilo imalo samo 1 vlasnika koji ga je kupio i odrzavao u tom servisu i zamijenio ga za novi .
CIJENA : 10.067 EUR - izvozna ( na to sve idu nase dadjbine )

ostalo smece
2. GOLF V , 1,9 TDI , 105 PS , 2007 , 205.267 km , 4 vrata , plavi , dobro napucan , klimatronic , tempomat , alu felge , sve sve .....Euro 4 , i naravno bez garancije , 3 predhodna vlasnika , bez servisne knjige i fale 2 kljuca , plus ima sitnih ostecenja po limu i treba se radit veliki servis .
CIJENA : 5.700 EUR - izvozna ( mada bi ga dao i za 5 milja kad bi mu kes donjeo + dodajte sve dadjbine )
 
Član
Brate ima i drugih marki auta osim VW koja su dosta jeftinija nego nasi lesevi, ili cak te izadje isto kao i kod nas samo sto uz ovog vani dobijes vise opreme, bolje i vece felge, ocuvanije, utegnutije, maldje, i ima uradjen tehnicki pregled u svabiji sto po meni dosta znaci, itd da ne napbrajam... Pa dajte po vasem sad ispade bolje kupovati ove guzvane leseve sto su prevalili po 95 000 ovaj :D 200 ili 300 000 km na nasem kvalitetnog gorivu i nasim "originalnim" uljima... Pa bolje kupiti njemca sa 200 000 km predjenih nego bosanca sa 200 000 km predjenih, jer ipak u drugim zemljama je kvalitetnije gorivo 100% sto je dobro za motor i isto tako se odnosi za ulje koje se sipa u motor, ceste na kojima oni voze, tehnicke preglede, itd itd da ne nabrajam... To je moje misljenje... Ako hoces sa manje kilometara vise izvadis kesa, sa vise km izvadis manje km itd... Isto da navedem nisu ni kod njih tako fiksne cijene :cool: da se i kod njih spustiti cijena...
Kao sto sam i gore u postu rekao ja bi radje otisao po auto i tamo pregledao i kupio pa makar me sve izaslo isto kao i ovdje, nego kupio kod nas auto...
 
Član
Pa jeste samo sto su kod nas cijene 10 000 € dresevi sa predjenih xxx xxx KM ,a pise 93 000 km, i falcifikovanom servisnom knjigom, i udarano i svasta nesto, a ima cijenu kao ta sto je on nasao ocuvanu samo tako i sve regularno...
 
Ako ovo zazivi ima jedno 10 156-ica policijskih da dovucem iz Italije, kupim po 1500Eura, prodam po 4000... Samo babe, advokati i doktori vozali, dedem':D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Pa jeste samo sto su kod nas cijene 10 000 € dresevi sa predjenih xxx xxx KM ,a pise 93 000 km, i falcifikovanom servisnom knjigom, i udarano i svasta nesto, a ima cijenu kao ta sto je on nasao ocuvanu samo tako i sve regularno...

Čega sam se ja sve lani u februaru nagledao u Minhenu... rođak mi tamo ima autokuću polovnjaka... upoznao sam dosta tamo tih dilera, većinom naši ljudi... jedan lik iz HR dobar sa rođakom, ima na stanju stalno preko 50-60 auta... ima sve spremno da se uradi za prodaju u najkraćem roku... i oni između sebe kad prodaju, preprodaju, mijenjaju i td kažu istinu jedni drugima šta je i kako je...


Bio sam svjedok nekakve alfe 98godina, sa 620k je vratili na 270k... kupili je za 400 eura, prodaju je za 1300... došli likovi iz Poljske po nju, probali je... i hoće da je kupe... dogovore se za 1200 i lik traži da mu kilometražu vrate zbog "komšiluka" tamo njegovog... i vrate je oni ponovo taj dan na 150 :D

I koliko takvih slučajeva ima... tj. sva auta kod njih su takva :D
 
Član
antrax je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Pa jeste samo sto su kod nas cijene 10 000 € dresevi sa predjenih xxx xxx KM ,a pise 93 000 km, i falcifikovanom servisnom knjigom, i udarano i svasta nesto, a ima cijenu kao ta sto je on nasao ocuvanu samo tako i sve regularno...

Čega sam se ja sve lani u februaru nagledao u Minhenu... rođak mi tamo ima autokuću polovnjaka... upoznao sam dosta tamo tih dilera, većinom naši ljudi... jedan lik iz HR dobar sa rođakom, ima na stanju stalno preko 50-60 auta... ima sve spremno da se uradi za prodaju u najkraćem roku... i oni između sebe kad prodaju, preprodaju, mijenjaju i td kažu istinu jedni drugima šta je i kako je...


Bio sam svjedok nekakve alfe 98godina, sa 620k je vratili na 270k... kupili je za 400 eura, prodaju je za 1300... došli likovi iz Poljske po nju, probali je... i hoće da je kupe... dogovore se za 1200 i lik traži da mu kilometražu vrate zbog "komšiluka" tamo njegovog... i vrate je oni ponovo taj dan na 150 :D

I koliko takvih slučajeva ima... tj. sva auta kod njih su takva :D
ma dzaba ti je moj jaro objasnjavat to nasim glupsonima, kaze moze se tamo naci cetvorka da zvoni za 4 hiljade maraka ocuvana kaze i sve u perfektnom stanju, a ja odma dobro reko daj mi takvih 16 komada odma dotjeraj al da su dobre po 4 hiljade,znas ovde su ljudi tako nedokazni i ne znaju sta je dobro a sta ne samo nek je jeftino i kaze vidi je ista ko ona od 12 hiljada KM veli sta joj fali...aj ti dokazi budalama...ma pusti ih samo nek kupuju po 5 po 4 hiljade cetvorke i astre pa cemo vidjeti dokle ide takvo auto...;)
 
Član
Astra je napisao(la):
mi bosanci smo specifican narod, svi bi mi za 30 hiljada da vozimo novi audi a6 3.0 tdi sa kozom, da je preso 80 hiljada, da je star 3 god, golfa peticu za 13 starog 3 god, preso 50, jel vi ljudi shvatete kakve gluposti pricate? NIKO U BIH ne cijeni sto je vozilo odrzavano u ovlastenom servisu, sto ima sve upisane servise, sto ima orginalnu kilometrazu, vec samo gleda sa sto manje para kupit bolje auto, razmisljanje tipa 250 000 nije nista, tek se motor razradio, i onda kad bude kvar serete svercer kriv? Sami ste krivi, kad kupujete auto od svercera, i nesto vam se sjebe, iskreno ja da sam svercer poslo bi vas u pm, znate sta kupujete, nema servisne, znas da je kilometraza spustena, da je lupan auto, ALI svi opet MISLITE da je to dobar auto, i da se mozete kurcit pred komsijom sa njim... Drug je nedavno gledo uvest golfa 5 2.0 tdi 80.000 preso, star 3 god, auto kosta sa uvozom i svim 33 hiljade na cesti... Sranja i smeca sto se prodaju po njemackoj, udarana, presla 5000000000 km, su naravno manje cijene, a prava i provjerena auta su logicno vece cijene... Pa ja kad sam prodavao astru svoju prije 3 god 1.6 16v 2000 god. 110 presla, svaki servis sam radio u ovlastenom servisu, provjerena kilometraza, auto maximalno ocuvan, nista nije skripalo, nista nije odvaljeno, astre kakve nema nasiroko sigurno, da covjek moze uc i vozit, ko sto radi momak koji ga je kupio od mene vec 2-3 god, ja sam na autopijaci dozivio jako ruznih stvari povodom auta, tipa kako ga mozes cijenit 11.500, znaci sa svim sto je bilo na njoj, i opcenito sto je auto 2 vlasnik, sto sam SVE ama bas SVE radio u ovlastenom i sve mi je upisano, kaze to mene ne interesuje, ne interesuje me servisna... Da bi na kraju odustao i prodao taj auto za 10 hiljada, a moj drug prodo govno od astre za 12, u krs stanju, bez servisne, icega... Morate shvatit da svaki dobar auto je na cijeni, neki manje neki vise pretjerani, i vecina auta sto se prodaju po autokucama MORAJU imati vecinu cijenu, jer imate jebenu garanciju ako se sta sjebe, jer je org. kilometraza, propisno servisirano i sve evidentirano... Ali ne, vecina kaze debili, ovo ono... To je ko kupovina mobitela od lopova, sjebe se, ko te je*e, u prodavnici isti 100-200km vise, pokvari se , imas garanciju... Uglavnom ova prica nema svrha, jer 99% ljudi u nasoj drzavi , misli da je isto kad je auto preso 200 i 50, kad neko ima servisnu, kad nema...

Svaka čast druže ,to je prvo i osnovno kod nas.
Svako bi se jbo al da mu ne uđe.
Ne cijeni se dobar auto, samo cijena , cijena, cijena...
I zato je plodno tlo za mrline. Svakodnevno se srećem sa pričama tipa ,ima tamo 2000 jeftinije. A niko ne cijeni što svako auto koje dovezemo nema nikakvih karoserijskih radova , da ima sve ključeve ,punu servisnu knjigu ,izvučen listing sa ovlaštenog servisa i pismena garancija o kilometrima.
Razumjem da je besparica u pitanju , al nemožeš brate imati pred kućom Passata 3c za 18.500 ili Merca W211 za 20.000 a da valja , da nije neka odvaljena trla od xxx kilometara. A to ljudi ne shvataju , rađe će uzeti neku trlu Fauveja nego rećemo nekog Peugeota ,Renaulta,Forda u perfektnom stanju za isto para.
jer nisi isti u očima komšija kad dovezeš Fauvejca ili Merca pred kuću ili tamo neki Ford ,Renault...
 
Član
ja nikad nisam vraćao kolimetražu na autu,zato sto radim s autima do nekih 8000 KM,,,svakog golfa kojeg sam imao nije prešao preko 250 000 ,ja znam da je to drugi put da sat okreće,i nije mi bitno da se sat okreće već deset puta,,, MENI JE BITNO DA KAD PROBAM AUTO ,DA JE SVE UTEGNuTOOO ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ja nikad nisam vraćao kolimetražu na autu,zato sto radim s autima do nekih 8000 KM,,,svakog golfa kojeg sam imao nije prešao preko 250 000 ,ja znam da je to drugi put da sat okreće,i nije mi bitno da se sat okreće već deset puta,,, MENI JE BITNO DA KAD PROBAM AUTO ,DA JE SVE UTEGNuTOOO ;)

U ovih par mjeseci što "radiš" s autima:lol::lol::lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
ja nikad nisam vraćao kolimetražu na autu,zato sto radim s autima do nekih 8000 KM,,,svakog golfa kojeg sam imao nije prešao preko 250 000 ,ja znam da je to drugi put da sat okreće,i nije mi bitno da se sat okreće već deset puta,,, MENI JE BITNO DA KAD PROBAM AUTO ,DA JE SVE UTEGNuTOOO ;)

U ovih par mjeseci što "radiš" s autima:lol::lol::lol:

da, u tih par mjeseci ;)
 
Član
kod nas na autima do 10k se i negledaju toliko kilometri, najvise se gleda da auto nije falcifikovano;):lol:
 
Top