Uvoz vozila starijih od 7 godina

Uvoz vozila starijih od 7 godina

Član
pa sad jos bezvizni rezim kad dodje 10 puta ce lakse biti doci do auta ko ima pare bolje mu je ostavit tu hiljadu dvije sa strane nego davat svercerima koji bog zna sta urade i u kakvom stvarno stanju gore kupe auto pa ga prodaju ovdje
 

MTR

Član
Evo ja samo cekam da neko od vas javi kako je prosao gore pri kupovini auta i koliko mu je trebalo para da sve to fino zavrsi . Jadna li vam majka , pa golfovi IV TDI-jevi su sad gore po 6-7-8 milja eura , da mi je bas vidjet ili cut da je neko dobro prosao sa cijenom a da mu nije uvaljeno neko smece od auta .
Ja ne znam kako vi zamisljate kupovinu po Njemackoj da je to mozda ko u nas , grdno se varate
 
Član
MTR je napisao(la):
Evo ja samo cekam da neko od vas javi kako je prosao gore pri kupovini auta i koliko mu je trebalo para da sve to fino zavrsi . Jadna li vam majka , pa golfovi IV TDI-jevi su sad gore po 6-7-8 milja eura , da mi je bas vidjet ili cut da je neko dobro prosao sa cijenom a da mu nije uvaljeno neko smece od auta .
Ja ne znam kako vi zamisljate kupovinu po Njemackoj da je to mozda ko u nas , grdno se varate

i ja samo cekam ko ce oborenog nosa doć iz njemacke :icon_smile:
 
Član
ovim zakonom samo ce drzava dobro proci ;)
druga je stvar sto raja svjesno kupuje "dobra" auta tipa "ma nije ni ogreban" eeeeeee toga vise nemaaaa :cool:
 
Član
Samo da mi je znati ko ce to cetvorku platiti 6-7 hiljada eura...
Sto se tice drzave ona nece dobro proci niukom slucaju, zbog povecanog priliva od dazbina samo ce kratkorocno dobro proci...
Kad izvezemo kesh a uvezemo krsh onda nam se tesko, i nama i drzavi nasoj.
Nego ako neko ima neko iskustvo sa uvozom neka napise neki text tipa, gdje su najjeftinija auta, koliko su putarine, koji papiri su potrebni za carinjenje kod nas, kako se procjenjuje vrijednos vozila na carini, koliko je platio porez i carimu i koje je ukupno troskove imao??
Da li neko zna sta je sa autima iz SAD-a, da li se oni mogu uvoziti i slicna iskustva??
Da se sto bolje pripremimo za put u Njemacku na zimu ;-)))
 

DLS

Početnik
u sloveniji ima jeftinij auta .nego kod nas ..za svako auto i sa putarinama ,gorivom ,carinom i registracijom ..opet ti u đepu ostane najmanje 1000 maraka ..a dobijes sigurno bolje auto nego sto bi kad bi ga u bosni kupio ..tamo ljudi odrzavaju auta redovno ..a ne ko nasa bagra ..samo nesto muflja
 
Član
Ja ne znam gdje ti nadje 6-7-8 hilada eura golf 4 vani??? Mozda kod nas jeste i to dresevi , a vani oni idu od 1400€ pa na gore, u odnosu na nase koje imaju po 300 000 km, pardon 139 000 km na satu i u naslovu pise NOVO, NOVO :D mozes misliti... To da su iste cijene kao i kod nas tesko, dosta su jeftinija auta nego kod nas i kad ustedis 1000 km u odnosu da si ovdje kupio, to je dobro...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=137861649&pageNumber=1&tabNumber=1
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=137792270&pageNumber=1&tabNumber=1
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=137798425&pageNumber=1&tabNumber=1
 
Član
Ma ima tu istine da ni gore nije dzaba, ali kad ga kupis u salonu polovnih auta i nije dzaba!!!sad ce i oni dici cijene kad vide da se auta traze vise.
 
Član
uzmi bilo koje auto staro nekih 10 godina, vozeno konstantno po bih, pa mu gledaj podvozje, komplet zrelo za mjenjanja... dok tamo barem manje ispastaju od strane ceste, pa i gorivo im je "bolje".... mah ima tu niz faktora...
 
Član
Ma sve je ovo meni nekako mutno sa ovim zakonom ali haj... Auta jesu jeftinija nego kod nas to je bez daljnjeg ali opet kakav te krs zapadne :D sve je to koliko imas srece :D
Isto tako kako rece neko :icon_biggrin: normalno da ce svi koji budu prodavali auta vani sad dici cijene jer i oni su culi za ovaj zakon kad i mi :D pa misle sad ce bosanci navaliti :icon_biggrin:
 
Član
Opet oni mitovi o dobrim švabskim autima za džabe... Prije će te naći nekog švabu da čemu valja u Francuskoj i Holandiji i proći jeftinije nego u Njemačkoj...Bio tražio i uvjerio se sve što valja i što je očuvano i malo prešlo košta...Može se uzeti lupano, i nešto što je prešlo 300 000 + km pa te izadje jeftinije nego ovde, ili ko ima sreće auto kome je na red doašo veliki servis pa švabo ga prodaje da ga ne servisira ali i to zacjene jer kod njih tu kilometrazu nabiju novom autu za 3,4 godine...
 
Limpi je napisao(la):
uzmi bilo koje auto staro nekih 10 godina, vozeno konstantno po bih, pa mu gledaj podvozje, komplet zrelo za mjenjanja... dok tamo barem manje ispastaju od strane ceste, pa i gorivo im je "bolje".... mah ima tu niz faktora...

Da ne spominjemo sol kakvu bacaju i rizli koju prosipaju po putevima, to pojede citavo auto...

Necemo opet raspravljati o tome kakva su stanja, "mi" kao takav narod smo poznat da nas sigurno 80% vozi auto dok ide, kad stane, "daj skrpi to da otjeram na pijacu"... Ima toga i gore, to je ne dvojbeno, al' uzet cemo u obzir ovjes, u nas putebi katastroga, svakom novijem autu kad moras mijenjati amortizere, lezajeve, selene, kugle, krajnice, pa cak i opruge, izadje te pun k**** para... Al' et' ima i ono mi kao narod sami sebi ne vjerujemo, i nikad necemo vjerovat, valjda sto je doslo vrijeme brat brata zajebe, da ne govorimo o nekom prijateljstvu ili kamoli poznanstvu, ne smijes nikome vjerovati, zato i vjerujemo vise svabama, i prije cemo njima vecian nas dati lovu... N

Nek' je kupit i auto koje je preslo 300 000, nek' ga i treba servisirat, a ne ovdje kupis auto sa 130-170 000 (naravno x2 je prava kilometraza) i onda se zaredaju servisi, udarena auta, koja se prodaju po visokim cijenama.. Radije cu ja sebi uvest nek' je i razbijeno auto, ako treba sebi cu ga sastavit iz dva dijela ako cu ustedit pare, a ne ovi nasi kriminalci, iz pun ***** dijelova sastave auto i onda ti se dijetom klete nikad ogreban, kamoli udaren, tak' da ne pije to vode.. Vec rekoh, mi smo narod takav da nikad necemo jedni drugim vjerovat, a i imao razloge za to!
 
Član
isto je to sranje,racunajte samo da ni oni auta ne daju dzaba,tako da se ne treba pretjerano radovat. Slazem se da je auto ocuvanije pretpostavljam,ali svi skoro imaju vecu kilometrazu,i dok se registruje i sve dodje na isto,ako ne i skuplje;)
 
Top