Uvoz vozila starijih od 7 godina

Uvoz vozila starijih od 7 godina

Član
ma nezuri mi se bas toliko, registrovan mi je jos, skoro sam produzio registraciju, mogu cekat imam vremena.
 
bez zavaravanja, auto iz inostranstva je u 90% slucajeva i bolje i ispravnijew od ovih
nasih domacih prevaranata, ovo iz iskustva govorim, lik mi je prosuo suplju znas sve mijenjano, ovo ono,
nemas sta raditi, samo gume, tipicna suplja, ja poslije par mjeseci izuh 3 milje, plus jos nekih manjih popravki po 100 150,
ko misli kupovati auto u bih prvo treba obici sve moguce majstore, pregledati auto, onda za svaku navedenu popravku traziti
dokaz tj, racun, u suprotnom vam se moze svasta desiti.
a ovaj uvoz ako ga konacno odobre, ce biti vrlo dobra stvar
 
Član
eMIRnAME je napisao(la):
Niko nista konkretno nepise, samo raspravljate dali se moze naci bolje auto tamo ili ovdje, pa evo da postavim pitanje. Dali neko zna koji motori, koja auta zadovoljavaju euro 3 normu, dali moze neko auto npr. moj polo classic da prodje homologaciju u slo. i da dobijem sve potrebno tamo da zadovoljava euro 3 i da ga carinim, ili ima neki odredjeni broj godina, po cemu ocjenjuju jeli euro 3 ili nije, i sl. Ima li neko broj telefona gdje mogu dobiti informacije kako i sta.

Druže tvoj auto nije 100% euro3.
Samo 6n2 serije možeš naći euro3 tj. od 2000g.p
Pošto smo odvezli dosta Polića za Srbiju , jer tamo već odavno važi Euro 3 , nismo uspjeli naći nijedan 6n stari model, svi su euro 2.
Provjeriti možeš kod zastupnika a mora mu pisati u homologacijskoj knjižici ili tzv. bijeloj knjižici.
 
Član
djordjep je napisao(la):
eMIRnAME je napisao(la):
Niko nista konkretno nepise, samo raspravljate dali se moze naci bolje auto tamo ili ovdje, pa evo da postavim pitanje. Dali neko zna koji motori, koja auta zadovoljavaju euro 3 normu, dali moze neko auto npr. moj polo classic da prodje homologaciju u slo. i da dobijem sve potrebno tamo da zadovoljava euro 3 i da ga carinim, ili ima neki odredjeni broj godina, po cemu ocjenjuju jeli euro 3 ili nije, i sl. Ima li neko broj telefona gdje mogu dobiti informacije kako i sta.

Druže tvoj auto nije 100% euro3.
Samo 6n2 serije možeš naći euro3 tj. od 2000g.p
Pošto smo odvezli dosta Polića za Srbiju , jer tamo već odavno važi Euro 3 , nismo uspjeli naći nijedan 6n stari model, svi su euro 2.
Provjeriti možeš kod zastupnika a mora mu pisati u homologacijskoj knjižici ili tzv. bijeloj knjižici.

kod mene je 6n2,100% euro 3,za 6n ne znam,vjerujem da ste vise upoznati od mene
 
Član
djordjep je napisao(la):
eMIRnAME je napisao(la):
Niko nista konkretno nepise, samo raspravljate dali se moze naci bolje auto tamo ili ovdje, pa evo da postavim pitanje. Dali neko zna koji motori, koja auta zadovoljavaju euro 3 normu, dali moze neko auto npr. moj polo classic da prodje homologaciju u slo. i da dobijem sve potrebno tamo da zadovoljava euro 3 i da ga carinim, ili ima neki odredjeni broj godina, po cemu ocjenjuju jeli euro 3 ili nije, i sl. Ima li neko broj telefona gdje mogu dobiti informacije kako i sta.

Druže tvoj auto nije 100% euro3.
Samo 6n2 serije možeš naći euro3 tj. od 2000g.p
Pošto smo odvezli dosta Polića za Srbiju , jer tamo već odavno važi Euro 3 , nismo uspjeli naći nijedan 6n stari model, svi su euro 2.
Provjeriti možeš kod zastupnika a mora mu pisati u homologacijskoj knjižici ili tzv. bijeloj knjižici.

Slažem se. Baš htjedoh napisati. Ne znam da li je iko '97. imao Euro3, znam da su neki imali '98.
 
Član
[/quote]
Slažem se. Baš htjedoh napisati. Ne znam da li je iko '97. imao Euro3, znam da su neki imali '98.
[/quote]

ne znam koliko su ovi podaci tačni ali na mobile.de se za ovaj model to da lako provjeriti. po ovome je bio veoma mali broj modela sa euro 3 a mnogo više sa euro 2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searchrefine.html?__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=27&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=44&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=54&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=1997-01-01&maxFirstRegistrationDate=1997-12-31&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&emissionClass=EURO3&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de
 
Član
dobro bi bilo da se otvori tema sa listom svih auta koja imaju euro 3 motor :icon_rolleyes: ovi na mobile.de lažu,ja sam nailazio na golfove dvice piše euro 3 motor
 
BHT Ovisnik
u zadnje vrijeme dosta sam auta pregledao,nazalost cekam proljece da uzimamo stogod,prioritet je bmw e39 i kao skoro sva ostala auta euro3 norma im je od 2000-e godine,naletio sam najvise na mercedese 98. god. da ima euro3 normu
 
Ni meni nije jasno ovo sa Euro 3 na mobile.de .... Neka auta isti modeli, sa istim motorom, jedni Euro 2, drugi Euro 3....
 
Član
ovo je ja mislim ponajbolja stranica da se provjeri kolika je emisija CO2. koliko sam ja vidio imaju dobru bazu podataka

http://www.smmtco2.co.uk/co2search2.asp
 
almir_gr je napisao(la):
Ni meni nije jasno ovo sa Euro 3 na mobile.de .... Neka auta isti modeli, sa istim motorom, jedni Euro 2, drugi Euro 3....

Mislim da to zavisi od godine proizvodnje...
@selva, da a koliko je maximalno, odnosno koliko je prema euro 3 standard?
EDIT, evo zakon u sluzbenim novinama:
http://www.sllist.ba/glasnik/2010/broj89/Broj089.pdf
 
Član
pa evo malo da kopamo po komšijama, ljudi su čak naveli najprodavanije modele koji zadovoljavaju euro 3. tabela koliko je dozvoljeno co2 za putnička vozila se nalazi isto na ovom linku...

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/1329/6/1/2/

pogledajte sadržaj ovog linka u podnaslovima
EURO 3 automobili
Kupovina automobila u Nemačkoj
Spisak Euro 3 motora
 
..."Ovdje treba biti pažljiv jer je moguće da vozilo iz neke zemlje EU, koje je proizvedeno nakon januara 2001. godine, namijenjeno drugim tržištima, a uvezeno kao polovno na tržište EU "...

ljudi su lijepo objasnili zasto su neka ista auta iste godine Euro 2 a neka Euro3

..."S druge strane neki proizvođači za neke marke vozila (npr. VW, Audi, …) su motore sa EURO 3 normom ugrađivali u vozila od 1998. godine, ali samo u određene serije vozila, u zavisnosti od tržišta gdje su ta vozila trebala biti isporučena. "...
 
Top