Uvoz vozila starijih od 7 godina

Uvoz vozila starijih od 7 godina

Član
ja vam opet ponavljam nema djabe auta kako se misli ;)
ovdje samo drzava profitira upamtite Nisu porezi isti za havarisano i citavo auto A udarana auta se nece moci uvoziti kako se to do sada radilo Iza nove godine nece cak ni cijene registracije i osiguranja ostati iste Ovdje drzava uzima pinku koju su uzimali dileri i to ne zadugo Da ne pricamo o malverzacijama prilikom carinjenja Vani su ocuvana auta "citava" skupa Kome se onda isplati uvoziti i placati dadjbine Oni koji se iole razumiju u auta a takvih je nekolicina ovdje dobro znaju kakva je razlika izmedju ovoga sta pricam
 
Član
jel ima neko negdje onu listu auta u kojima su euro 3 motori, bilo je nekad davno na forumu cini mi se :icon_rolleyes:


sad ce jos jedna e39-ka pred garazu :cool:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ja ne znam gdje ti nadje 6-7-8 hilada eura golf 4 vani??? Mozda kod nas jeste i to dresevi , a vani oni idu od 1400€ pa na gore, u odnosu na nase koje imaju po 300 000 km, pardon 139 000 km na satu i u naslovu pise NOVO, NOVO :D mozes misliti... To da su iste cijene kao i kod nas tesko, dosta su jeftinija auta nego kod nas i kad ustedis 1000 km u odnosu da si ovdje kupio, to je dobro...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=137861649&pageNumber=1&tabNumber=1
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=137792270&pageNumber=1&tabNumber=1


Da mi je i to vidit ,četvorka TDI 5v 03.g.p za 1400 eura :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Dajte ljudi ,ne budite djeca. Za to para gore se ni Punto ne uzima. Nema džabe ni kod babe:lol::lol::lol:
Već par godina idem u Sloveniju i Italiju i ja još to nisam vidio , ako izuzmem one sa totalnom štetom.
Skoro smo odvezli jednu četvorku 1.6 16V 02g.p euro 3 za Srbiju , plaćena je u Italiji 2450 eura ,s tim da je imala izvaljen lafet i poluosovinu , polomljen branik i oštećen blatobran i iskrivljenu felugu.
 
Član
1400 možda očetna cijena za licitaciju koja traje 2 mjeseca...:lol: Ima i tamo lažnih oglasa kao i kod na s na piku...Ja sebi kada sam uzimao golfa tražio sam i tamo austraija njemačka i izlazio me bar 2000km više nego da ga uzmem ovde, a da je baš dobro stanje i malo kilometara čak i više isto koliko i ovde da ga kupiš plus carina...
 
Član
To si u pravu , kod mene komšija , njemački penzioner , prije godinu dana kupio četvorku 1.6 benzin 03g.p, platio je 6100eura.
Ali auto je perfekcija ,kao nov vani , unutra , 64000 km prešao , VW garancija ,svi mogući sertifikati (Dekra) da nije lupan da je kolometraža ispravna. Al jbg to auto kod nas iziđe 15.500KM
 
Ove cetvorke nisu iz njemacke..Oni su iz Francuske sto vecinom budu lazni oglasi..Ja i stari kad smo gledalii auta gore da nadjemo,preko mobile.de....Sva ta auta koja su ispod cijene kad nazoves il se niko nejavlja,il je broj pogresan,a ko se javi odmah kaze prodan je prije dva sata..Tako da nije tako lahko naci auto gore,kao sto se misli....Najisplatnije je uzeti gore auto udareno,manje se placa i carina i sve...Gledati kojem je udaren zadnji kraj,vrata...Jel ta see auta isplate dopeljati..
Al kako god okrenes, preko neta auta uzimati to je glupost...Svi na slikama izgledaju wow all kad dodes do njega,druga je prica...Meni je npr blizo austrija i slovenija...Al nije to kako se zamislja..
 
Član
sta vam je ljudi.. pa nisu ni gore auta kao da si ih valjkom pregazio... vecina ih je u boljem stanju nego ova nasa.. koliko god da su oni presli kilometara... da, svabo predje s njim 300 000 km, ali predje ih na cesti koja je ravna i cista kao sto je vas dnevni boravak.. a pogledajte malo sutra ujutro kad krenete na posao kakvom vi cestom vozite.... i sto bi jedini razlog bio da kupite gore auto samo da prodjete jeftinije... neka izadje i skuplje 1000 KM, ali mozes uzeti auto u odlicnom stanju, kakvog ovamo neces naci ;)

ko je gledao da sto jeftinije prodje u kupovini auta, taj je na njega najvise i potrosio( popravke).... na nekim stvarima se ne treba gledati kako ustediti..
 
Član
pa vecina polovnih auta kod nas su iz uvoza... ovo ostalo kupljeno u bih, prvi vlasnik i sl... sve auta koja placu za barem milju-dvije radova...
 
Član
da, uvezena prije par godina i vozeno po ovim cestama, 80% nije odrzavano, samo goni do kad moze, kad nece.. jebes ga, zakrpi nesto malo i goni na auto pijacu..
 
Član
Kod nas kupiti auto, pogotovo sa auto pijace, to samo moze levat kupiti, ako ne zna cije je auto i kako je odrzavano. Bez uvrede ali ta auta sto su na auto pijaci su 90% krsevi na koje treba na tu cijenu jos bar 1000 ili 2000 km uloziti, jer kod nas kad se auto vozi ono se vozi dok se ne raspadne i onda se krpi nekako, a za to je sve krivac glavni bezparica i kupljena auta na 2 ili 3 kredita pa se onda nema para da se odrava auto pa se onda krpi sa svih strana. Dok u drugim bogatijim zemljama nije tako 99%. Za tehnicke preglede kod nas da ne govorim, tehnicki pregled u stranim drzavama kao sto su Engleska,Njemaca, Austrija itd. ne mozes proci ako imas hrdju na autu (gnjil prag i slicno) a da onda ne pricam za trapove i upisane motore i mjenjace od ulja... Veoma veliki macak u vreci je u sadasnje vrijeme kad se kupuje novo auto, a da ne pricamo za polovnjake.
Ja i kad bi uzimao auto radje bi uvezao neg ove leseve iz BiH kupovao sto se vozaju po "cestama" ili bolje reci makadamom i odrzavana svake prestune godine, a da se ne govori za ove dilere auta sto su navukli leseve koji su bili za prese koliko su bili slupani...
 
sub3r je napisao(la):
da, uvezena prije par godina i vozeno po ovim cestama, 80% nije odrzavano, samo goni do kad moze, kad nece.. jebes ga, zakrpi nesto malo i goni na auto pijacu..

To je ono sta sam ja pisao vec... Mi smo takav narod, "mi" bi rodjenog brata zajebali... Vodite rapsravu da "dobra" auto i drze cijenu svugdje... To niko nije ni rekao, stvar je u tome da u nas smeca imaju visoke cijene... Auta po pijacama i scercerskim kucama su vecinom krpljenja bla bla, al' imaju visoke cijene, sto ja onda sam sebi ne bi dovezao razbijeno auto i napravio, ako cu vec takvo u 99% slucajeva i ovdje kupiti samo po puno vecoj cijeni nego sto cu uzeti gore i sve to napraviti ovdje, onda cu i ja sam sebi dovuci razbijeno auto...

Auta ocuvana kostaju svugdje, tako i ovdje, to je u redu, al' ta auta ne kupujes na pijaci, takva auta staje u ljudi u garazi, imaju visoku cijenu, kome se ne zuri sa prodajom, vec ono "kad naleti neko ozbiljan", i uvijek ce biti onih koji ce platiti vise za provjereno auto, to nema sumnje....

Na pijaci nac ocuvano auto, bez mane, jos jeftino mozes naci samo ko je zaglibio u dugove i kome trebaju pare pod svaku cijenu, a takvi se i primijete lako, a ovo ostalo sve sverceri koji smeca prodaju krpljena po astronomskim cijenama...
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Da li neko zna sta je sa autima iz SAD-a, da li se oni mogu uvoziti i slicna iskustva??

homologaciju neće moći proći vozila iz SAD-a koja se pokušaju prvi put registrovati na tlu BiH poslije 15.11.2010 koliko ja znam
 
Top