SR Živinice III 10.10.2010.god.

SR Živinice III 10.10.2010.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
ona pista je dobra, samo treba novi asfalt na nju i bila bi VRH

evo Zoki mi je ptvrdio dolazak najbrzeg TDI ....:)
 
Član
RedLine je napisao(la):
trizex je napisao(la):
simanic je napisao(la):
Aditas je napisao(la):
RedLine je napisao(la):
Moze li se voziti na full slick gumama??

Mladiću, prošli put ste isto pitali za slick gume, i odgovor je bio negativan. Po pravilniku se NE MOŽE full slick gumama voziti SR. Jel treba citirati ili? Očigledno je Vama teško snaći se u tom kompleksnom tekstu.
To Vam je pod Obavezama učesnika: član 8. c)
c/p " c) Gume na takmičarskom automobilu moraju biti sa oznakom DOT ili E, gume ne smiju biti
protektirane."
http://www.racingteam.ba/downloads/sr2010p.pdf
A sto se tice vremena prijava, za Vas cemo držati ovorene prijave do 13h, jer mi smo bolji od Gere (11h).

Lijep pozdrav
moze li pp zasto se SR ne smije voziti na slick-u (samo me int razlog ,inace ne ucestvujem na SR)?

Pa vrlo jednostavno, neka logika bi bila jer je u pitanju STREET race da ucestvuju vozila koja bi bila STREET legalna, a u to ulazi upotreba guma sa DOT oznakom, jer slickove ne smijes koristiti ni u "regularnom" prometu...

Ocigledno da mi je bilo tesko to shvatiti ;) A street legal vozila ,ok nema onda vadenja sjedala,ne treba mi pp aparat jer po zakonu ga moraju imati teretna vozila, i da moram imati za svaki dio atest da je sigurno za voznju ;) Malo ste ostri sa pravilima a pitam za gume jer kad ima hejbet propusta na utrci,mislio sam da se mogu i te gume staviti i voziti ;) Nema veze ima guma,vidimo se gore,valjda ce biti pokosena trava sa piste ,pozzz od mladica :D

Ma nisam tebi ni govorio, nego simanic-u koji je pitao zasto se na street race utrkama ne koriste slick gume....a to propustima nit znam, nit me briga, ja znam da cu ja da vozim makar crko :D
 
Član
HONEY je napisao(la):
madjarska je jedno a zivinice drugo
ja sam u osijeku imao vrijeme auta 10.6 sa neispravim boost controlerom, sto me je svakako barem nesto usporavalo

no vama nekima nije problem odmah se slepati njemu a mene otpisati, zato kad ja pobjedim netrebate mi dolaziti cestitati

kladite se na krive likove.. ja cu napraviti potres u zivinicama ;)

Niko te nenapada nit se kome drugom slepamo drug, ovo je forum i ljudi treba da iznose svoja misljenja.
btw. nije ti niko rekao da nemozes bolje, samo hocu da kazem da ima i brzi i stojim iza toga.
Izmedju ostalog, drazi mi je i Hota i Sinisa i Ti nego neki iz susjedne drzave kojeg ni neznam ;)
Napravio si respect vrijeme a ti se ponasas kao "Bog" sto nedolikuje jednom covjeku koji je postavio rekord. Bas kako je kolega iznad rekao "...treba da kuliras" ;)
 
Član
HONEY je napisao(la):
al svi ce da padnu...

Ako dođe Marin, naprat će te k'o beba zvečku... hoćemo li se dalje prepucavat i dijelit izjave tipa tvojih ? ja kao navijač, ti kao takmičar ?

Da dodam, pogledaj klip kalibre kad napravi 10.5 vrijeme i spavanje na zelenom ;)


Idem i ja kad već cali dolazi da propraši pistom... hercegovci ako ko ide još neka javi, da zajedno kuliramo do Živinica u ranim jutarnjim satima ;)
 
Član
Romane svi ce da padnu ako Bog da,,uz tebe smo svi,,barem bi trebali da budemo,,joj sto volim sto si toliko samouvjeren,znam da to svima smeta,ali brate bas je extra,,upale se svi odjednom,,,IDES DO POBJEDE:cool::cool::cool::cool:
 
Član
Eto jos malo... izgleda da ce i vrijeme biti ekstra...
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=ISE&code=14557

:123::123::123::123:
 
u madjarskoj se vozi samo na vrijeme auta..
koliko znam, marin je vozio 10.5 i to ponovo bez nitra i ako dodje bit ce sigurno zanimljiv okrsaj jer su on i repo tu negdje i sitnice ce odlucivati...
ja se nadam da cu uspjeti rijesiti neke stvari koji su me zezale zadnje 2 trke (i prakticno i one trke prije u toku sezone samo u manjem opsegu) i pokusat cu radi domace publike odvoziti svoje do sada najbolje vrijeme..
ako sve proradi bit ce interesantno, a vidim ovaj put bi trebalo biti i konkurencije u nizim klasama.. plus i za trku i za publiku u svakom slucaju..
pozz

PS
kao sto neko napisa negdje ranije, dobro bi bilo zbog auta koja dolaze pokositi ono busenje od pola staze nanize, barem na dijelu gdje se vozi trka...
 
Član
RedLine je napisao(la):
Ocigledno da mi je bilo tesko to shvatiti ;) A street legal vozila ,ok nema onda vadenja sjedala,ne treba mi pp aparat jer po zakonu ga moraju imati teretna vozila, i da moram imati za svaki dio atest da je sigurno za voznju ;) Malo ste ostri sa pravilima a pitam za gume jer kad ima hejbet propusta na utrci,mislio sam da se mogu i te gume staviti i voziti ;) Nema veze ima guma,vidimo se gore,valjda ce biti pokosena trava sa piste ,pozzz od mladica :D

Ti, MLADICU, ili si tek poceo voziti SR trke pa si naucio da je sasvim normalno vozir SR na full slickovima (posto je to omoguceno tek odnedavno i na par posljednjih utrka a najvise da bi se privukli odredjeni ljudi sa odredjenim autima) ili vozis duze (a u tom slucaju bi trebao znat da su kod svih organizatora pravilnici manje vise isti i da je kod vecine uvijek bilo zabranjeno voziti na full slick gumama) ali se ipak pravis lud ?
Ne znam cemu toliko cudjenje za nesto sto je standard vec godinama ?

@Repo, nemoj previse slajdrat u Zivinicama ! Potrosit ces mi gume :D
 
Početnik
esso_sa je napisao(la):
@Repo, nemoj previse slajdrat u Zivinicama ! Potrosit ces mi gume :D


evo upravo sada odo do garaze, moram napraviti sistem da u prvoj brzini imam manji boost i postepen rast boosta tako da bi to trebalo pomoci oko proklizavanja u prvoj, barem koliko toliko, jer je tu losa podloga
tako da ce gume ostat citave :D

ostalo je sve gotovo, novi boost control sistem rastura, ostaje jos namjestiti tlak sa nitrom, ako bude sve ok bit ce jako veselo :cool:
 
Član
HONEY je napisao(la):
evo upravo sada odo do garaze, moram napraviti sistem da u prvoj brzini imam manji boost i postepen rast boosta tako da bi to trebalo pomoci oko proklizavanja u prvoj

E taman ako ti taj sistem proradi da ti ukradem recept posto imam isti problem i u 1 i u 2 brzini :D
 
Član
Esso molim te vozim i znam,na race-u sam bio dok niko nije ni znao sta je to ;) A to moje pitanje je izgleda svima trn u oku,a to sto je x puta na zaustavnom putu bilo stakla,sto nisu fino bila rasporedjena mjesta za parking takmicara i jos x stvari to nikome ne smeta ;) Ma boli me ,evo opet pitam mogu li se koristit gume za DRAG utrke :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top