Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Gledaj, u hladnjak, crijeva, motor, i mali hladnjak stane oko 6-8l vode, znaci kad ostanes prazne boce to je do 1l manje...a to ako ti se desava poslije rada motora da nakon dva dana pogledas a ono drugaciji nivo, to ti je zato sto niste dobro ozracili sistem pa ostalo zraka i sad se sam ozraci, nadji gdje ima racvica za ozraku pa opet ozracite ili pogledaj opet i prati...
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

To sam mu i ja govorio,da nije dobro ozracen i da se auto samo ozracuje i normalno da nivo vode onda pada..
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

RS TURBO je napisao(la):
Gledaj, u hladnjak, crijeva, motor, i mali hladnjak stane oko 6-8l vode, znaci kad ostanes prazne boce to je do 1l manje...a to ako ti se desava poslije rada motora da nakon dva dana pogledas a ono drugaciji nivo, to ti je zato sto niste dobro ozracili sistem pa ostalo zraka i sad se sam ozraci, nadji gdje ima racvica za ozraku pa opet ozracite ili pogledaj opet i prati...

evo sad odoh do majstora,pa cu mu reci, znaci mora biti na motoru ta racva za ozraku, pa da se to fino ozraci

Lija je napisao(la):
To sam mu i ja govorio,da nije dobro ozracen i da se auto samo ozracuje i normalno da nivo vode onda pada..

Lija ako te toliko zanima ovaj problem kao sto si juce rekao navrati do Maah-a da vidis sranje:icon_mad:
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

ma ja ima ti na racvi ili na crijevu sto vodi prema kabini ima kao sarafic malo odvrnes i izac ce sta bude,zrak ili voda..A vidjet cu mozda i navratim,kad krenem po curu;)
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

kaze majstor da nema toga za ozraku, on je gledao:icon_confused:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Onda upali auto i skini cep i nek odradi 10-ak minuta tako na leru, ili nadji koje je crijevo najvise i skini ga malo i vidi hoce li ici voda, al bolje je skini cep i nek tako odradi bas 5 min i ako zafali vode malo dolij pa zatvori, ili vozi tako pa ce se sam prozraciti. To je vjerovatno ostao balon zraka negdje pa ga sad polako izbacuje i opada nivo vode kako popunjava taj balon zraka...
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

znaci mogu skinut cep i pustit ga da radi nekih 5-10 minuta, ako zafali vode da naspem i zavrnem cep i to je to

jel mora auto biti zagrijan na radnu temperaturu ako to radim
sad je trenutno auto tu kod mene, majstor nije imao vremena puno da cacka, jer mu je tetka umrla pa mora na dzenazu da ide, ali mi je rekao da dodjem sutra pa cemo sve pretitrat, moramo naci gdje voda odlazi, ako uopste odlazi

pominjem nema dima, nema nista na cepu motora, nema na sipci, sve regularno, ako treba da idem snimit jbg

PS ako je nedovoljno ozraceno valjda bi se ozracio do sada, presao sam od mijenjanja dihtunga sigurno 500km
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Neka bude hladan motor kad to budes radio, obavezno... Kad dosipas ledenu vodu u ugrijan motor, on mora biti upaljen da voda cirkulise... Zrak moze da ostane po par hiljada km a ne stotina. U ocevog fiata kojeg je za ranca uzeo, kod nas je godinu i po, dvije, jos uvijek se nije sistem ozracio, kad ga upali cuje se buckanje u malom hladnjaku, gdje voda pogura zrak i zaglavi se negdje, ocu ne smeta pa ga to i ne zanjma, nekad zafali vode ali jos uvijek se nije ozracio sistem nakon toliko vremena i km.
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

jebes ga onda je mozda i kod mene ista situacija, samo me smori to u picku maternu, sad cu bas da idem napolje i da vidim nivo vode, ako bude falilo palim auto i pustit cu ga da odradi nekih 5 minuta, i onda cu dosuti vode na upaljen auto, zatvoriti cep i cao
mi smo sve zivo pregledali, nema nigdje nista, jos jedino danas nismo gledali vodenu pumpu, nismo imali vremena, ja sam uvjeren da na njoj pusta, ako pusta uopste, ali eto u sistemu ima ona zelena tekucina, ako pusta na vodenoj bit ce zeleno valjda, i to cu da provjerim
nesto mi je cudno da ima toliko zraka u picku maternu, mada opet kazem da sam ja laik za ove stvari, ja znam neke stvari, ali nisam neki strucnjak
zato sam dao auto onima koji zive od toga da mi to naprave, i eto ispostavilo se da ni oni nisu rijesili
iskreno, sada mi mislim nestaje puno vise vode nego prije mijenjanja dihtunga
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Probaj tako, ne kosta te nista, prati temperaturu i vodu kad to budes radio mada je kod tebe dizel, on se dosta sporije grije od benzinca. Pa da toliko gubi na vodenoj pumpi vjeruj u vidio bi na karteru dole i zastiti, pogotovo kad ugasis motor.
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

jbg, znaci da se ne nadam da je vodena, majku joj

mislim da mi nece nista drugo preostat nego da se ponovo otvara motor:icon_mad::icon_mad:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Nisam rekao da nije, moze biti... Pogledaj ti i nju, nemoj bezveze otvarati motor opet. Ispitaj sve prvo pa onda kad sve iscrpis onda to zadnja solucija.
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

fkt me mori ovo pravo, ne smijem se nigdje uputit, odmah mi je na pameti da ce se nesto drug sjebat zbog vode
i da hocu negdje ici prvo mi je na pameti da naspem flasu vode u gepek:icon_mad:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Ne znam, ja bih za te pare ostavio auto kod majstora dok ga ne napravi ili da vrati pare!
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

OggyBoy je napisao(la):
Ne znam, ja bih za te pare ostavio auto kod majstora dok ga ne napravi ili da vrati pare!

tako ce i biti, sutra ce dobit auto ujutro u 8 sati, kad mu pocinje radno vrijeme, i cijeli dan nek radi, ne zanima me
moj problem je sto ja pokusavam sa svima da budem dobar, necu nista na silu, a to mi se vazda obija o glavu:icon_mad:
 
Top