Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

ArminM je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ne znam, ja bih za te pare ostavio auto kod majstora dok ga ne napravi ili da vrati pare!

tako ce i biti, sutra ce dobit auto ujutro u 8 sati, kad mu pocinje radno vrijeme, i cijeli dan nek radi, ne zanima me
moj problem je sto ja pokusavam sa svima da budem dobar, necu nista na silu, a to mi se vazda obija o glavu:icon_mad:

Budi majmun i dozvoli svakom da te jebe! Bataljuj to, izludićeš!
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

vec sam ja izludio, fkt mi ovaj problem stvara pritisak, ja to nikome objasnit ne mogu
toliko dugo sam skupljao pare za auto, konacno ga kupim i cuvam ga, fkt ga cuvam, znaci nikad se ne dere, na kraju krajeva nisam kupio auto za toga
pazim i sve i opet mi se desi nesto ovako, mjesec dana mi se vuklo prije nego sam imao novac da odem majstoru, kad sam konacno kontao da je agoniji kraj ona je postala jos gora:icon_sad:
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Ovo sto ti RS kaze otvori cep i pusti ga da se zagrije na radnu temp(pali ga na hladan motor) znaci otvori cep i nek radi dok se nezagrije i termostat neotvori,i vent se neupali,po nekom nepisanom pravilu kad se vent upali u sistemu nema zraka,eh sad nemora znacit da je 100% rijeseno,moguce je da je ostalo zraka negdje u bloku itd..ali eto uradi to nista te nekosta,.Ugl RS ti je rekao sve,prvo se solucije isprobat,pa onda dalje..
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

dobro ljudi,odradit cu to tako, samo njemu na leru ce trebati jedno pola sata da radi da bi se zagrijao na radnu temperaturu i otvorio termostat, to mi je nesto sumnjivo jebo mater, mozda mi i taj termostat nije bas najbolji, ovaj auto se vozao sve kratke relacije, govorim za vrijeme prije mene. Mozda i taj termostat nije bas najbolji, i on mi ne regulise dobro, pa mi se nabija tolika temperatura vode, mozda mi ventilator kasni sa paljenjem, mada po onoj kazaljci na instrument tabli to je sve dobro
joj ovo je sve mozda je ovo mozda je ono, puna mi glava tih solucija, naslusao sam se mogucih rjesenja ovih par dana, ne zamjerite mi
uglavnom probat cu to sto mi govorite, kad bude hladan upalit cu ga, prethodno cu otvorit cep, ako ne bude dovoljan nivo vode nasut cu i pustit cu ga da radi, i kad se upali ventilator zatvorit cu cep i cao
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

pa brate dragi nije da ti solim pamet, al' kad si vec ravn'o glavu i mijenjao dihtung, valjda je red i da se termostat promijeni makar je on jeftin...
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Slazem se da moze biti i do ozracivanja.
Evo kako sam ja gledao kako ozracuju sistem na mom golfu.
Prvo su nasuli G12 do maksimuma i onda su stiskali ono crijevo(gornje siroko, najsire od sistema za hladjenje) otvorena je boca i stiskali ga sve dok se vise pod rukom nije osjetio vazduh u crijevu(bas se osjeti nemozes se zajebati vidjeces i sam) kad se taj proces zavrsi, dolijes tecnosti do maksimuma i upalis auto, ako na prelivnom crijevu tecnost tece povremeno isprekidano ponovi postupak i sve tako dok mlaz iz prelivnog crijeva bude konstantan.
Tako su mi prije pet godina kad sam kupio auto uradili ljudi i nikad nisam imao problema sa zrakom. Kasnije sam i sam to probao na nekoliko auta(golf, pasat, uglavnom svabo)mojih drugara i niko nije imao problema.
Majstor ti je u pravu, ni kod mene nema ventila za ozracivanje, ali mi nije jasno kad ti je radio auto sto nije ozracio sistem, jbg ja totalni laik pa sam to uspio:icon_rolleyes:
Nemoj da se ljutis ali to meni mirise na javasluk :icon_mad:
Nego ti njemu odvezi auto i neka ga napravi ebi ga tamo:icon_evil:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

frngla je napisao(la):
pa brate dragi nije da ti solim pamet, al' kad si vec ravn'o glavu i mijenjao dihtung, valjda je red i da se termostat promijeni makar je on jeftin...

nisam ja radio te radove, kontas. dzabe mi sad to govoris. Ni prije ravnanja glave nije bilo pregrijavanja motora, temperatura je stalno bila normalna, tako da niko termostat nije ni spominjao

dakon je napisao(la):
Slazem se da moze biti i do ozracivanja.
Evo kako sam ja gledao kako ozracuju sistem na mom golfu.
Prvo su nasuli G12 do maksimuma i onda su stiskali ono crijevo(gornje siroko, najsire od sistema za hladjenje) otvorena je boca i stiskali ga sve dok se vise pod rukom nije osjetio vazduh u crijevu(bas se osjeti nemozes se zajebati vidjeces i sam) kad se taj proces zavrsi, dolijes tecnosti do maksimuma i upalis auto, ako na prelivnom crijevu tecnost tece povremeno isprekidano ponovi postupak i sve tako dok mlaz iz prelivnog crijeva bude konstantan.
Tako su mi prije pet godina kad sam kupio auto uradili ljudi i nikad nisam imao problema sa zrakom. Kasnije sam i sam to probao na nekoliko auta(golf, pasat, uglavnom svabo)mojih drugara i niko nije imao problema.
Majstor ti je u pravu, ni kod mene nema ventila za ozracivanje, ali mi nije jasno kad ti je radio auto sto nije ozracio sistem, jbg ja totalni laik pa sam to uspio:icon_rolleyes:
Nemoj da se ljutis ali to meni mirise na javasluk :icon_mad:
Nego ti njemu odvezi auto i neka ga napravi ebi ga tamo:icon_evil:

nemam se sta ljutit, ja sam rekao da ja ovdje nemam kome odvest auto da mi pravi, sve laici i nikome nije stalo da se detaljno pozabavi problemom. Vec sam imao situaciju kada mi je otisla dizna, oni koji su citali tada znaju, ja sam dao skoro 1000km prije nego su mi utvrdili da je do dizne, eto ti sad vidi
kako je krenulo isto me sljeduje, doduse dao sam vec pola od pomenutog iznosa,mozda da im dadnem jos 500km na kafu pa da mi rijese problem:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
mogao bih ja pokusati ovo sto si mi ti rekao, da vidim da li ima zraka, ako budem primjetio uopce
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Nije ti do termostata, zbog njega moze biti da je stalno otvoren i tada se auto ne moze ugrijati na radnu temperaturu, ili kad zasteka onda se pregrijava. Zbog njega ne moze gubiti vodu... Kod tebe radi na radnoj temperaturi i znaci da je ispravan i da ga ne diras. Kad otvoris cep nemoj cekati da digne radnu temp. Nego do 10 min rada i mozes malo dodati par puta gas da lakse izgura zrak ako ga igdje ima...
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Zasto da ne ceka da nabije radnu temp.??tj da mu se upali vent..Neznam nemoguce je da se auto za 10 min ozraci.!!Zbog cega da radi samo 10 min.?'
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Pa da bi voda cirkulisala i da bi se postigla temperatura u cijelom motoru tj. rashladnom sistemu treba se stvoriti odredjeni pritisak kojem pomaze cep boce da se odrzi na toj razini. Ako nema pritiska, voda ne cirkulise kako treba i tada ti dolazi da se neki dijelovi pregriju dok drugi ostanu topli. Tako da se moze voda u bloku prokuhati a ventilator ne u paliti ili termostat otvoriti a posto nema pritiska, vodena pumpa ne moze da progura dovoljnu kolicinu vode u hladnjak i nazad u blok... Ja mislim da si skontao sta hocu da kazem... Dovoljno je 10 min i sto kolega rece, da pritisce ono crijevo i ono kod termostata sto ide sa hladnjaka na blok...
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Kontam,mada i ovako i onako termostat bude zatvoren,tj voda u bloku se grije dok u hladnjaku miruje i bude hladnija,i tek kad nabije odr temp term otvori i voda pocne kruzit,vent se pali i sve se zajedno hladi..tako da ti sto kazes po meni nema bas nekog smisla..
A jbga kad pogledas za 10 min ce on i nabit temp tj da se vent upali..ja sam uvijek ostavljajo auto dok se vent neupali a to i bude nekih 10-ak min..Jer kad sipam vodu radim malo drugacije nego vecina..
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Uzmi termostat, naspi vode u serpu i stavi ga na kolo i upali kolo, vidjeces kako se voda grije da se on polako otvara. Nece se on bas na 90 stepeni odjednom otvoriti, nego postepeno... Da ali u bloku se grije i stvara pritisak, bez cepa nema pritiska i otvori termostat, sta ce hladnu vodu gurnuti u blok tj. Kako ce voda dovoljno cirkulisati bez pritiska. Cep se kratko skida da bi moga izaci zrak pomocu turiranja i drukanja crijeva, dalje za zagrijavanje treba ti pritisak da bi voda cirkulisala dovoljno jako i ravnomjerno... Benzinac ce nabiti temp. dizel nece, dizelu treba pola sata... Sorry na off-u
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

a drug... dao si finih para, zato pravac majstoru, ostavi auto i ne uzimaj dok ne rijesi... odes kazes ne valja, nije popravljeno i da opet vidi, pregleda, jer "nezgodne" su to stvari, i meni je majstor rekao, budel slucajno problema, dodji rijesimo, sitni previd i sl. uvijek moguce nesto da se desi....
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

prvo hvala vam svima koji se javljate u ovu moju temu uopste, znaci mi to bogami

druga stvar, RS TURBO je upravu, auto se za 10 minuta nece ugrijati na radnu temp, to je sigurno, treba mu jedno pola sata definitivno
odvest cu ja sutra auto, evo i nek se radi, ne zelim da se zamaram uopste, nije dobro i tacka, ako nema nigdje nista nek se skida glava ponovo, ne zanima me
 
Top