Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Administrator
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

biti ce to sve u redu aBd :)
kad dođes sa testa iz tuzle javis nam da ovu temu zakljucamo, a drugu otkljucamo;)
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

valja,ako sve bude dobro mozes mi otkljucat garazu, onda se mozda nakanim i sportske opruge da stavim, jest da mi se ne ide opet na spuru jer sam tanak s lovom, al skontat cu se nekako:cool:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

jos koji dan ovako i mozda zakljucamo ovu temu, agonija sa sretnim zavrsetkom:cool::cool:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Bice sve ok sigurno ;)
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

rodit cu se ako bude tako:icon_biggrin:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

decki vratio sam se iz tuzle, dole kad sam dosao provjerio sam nivo vode, motor je bio vruc, cinilo mi se da ne fali. Kad sam krenuo nisam gledao, evo dosao sam kuci, nakon nekih 200 i kusur kilometara nivo vode je ostao isti. Mislim da je problem rijesen konacno.:icon_smile:
hvala od srca svima koji su ucestvovali u rjesenju ovog mog problema, vjerujte da sam dosta naucio od vas. Svaka vam cast, svima koji su se javljali na ovaj ili onaj nacin;)
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Bas mi drago sto si se rijesio belaja...
Jedva cekam da vidim ovu temu pod katancem :lol::lol::lol:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

melvin je napisao(la):
Bas mi drago sto si se rijesio belaja...
Jedva cekam da vidim ovu temu pod katancem :lol::lol::lol:

uhh vjeruj da je i meni isto tako, sad mogu otkljucati garazu,i nastaviti sa redanjem slika, iako nisam nista specijalno radio, ali bit ce sigurno, sad moram skupit nekih parica pa da montiram opruge, i da odradim spuru, morat cu i dvije gume uzet, ove prednje 195/45 mi fkt idu na *****, preniske su
 
Administrator
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

uh super;) nek si to rijesio napokon ;) bas mi je drago;)

jesi li spreman da ti otkljucamo garazu:icon_question: javni na pm;)
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

e hvala brate puno

ovako da se agonija nastavi, tamo gdje smo stali prije nekog vremena
svi ste vec dobro upuceni u belaj, razvoj situacije je slijedeci

problem s trosenjem vode se nastavio, sipaj ovo, sipaj ono, trajalo bi godinama
navaljivao sam kod majstora koji su radili da ponovo otvore motor, ali su to non stop izbjegavali, pokusavali su na sve nacine da kazu da je u motoru sve dobro, te hladnjak ulja, te crijevo ovo, te ono
na kraju sam poludio, odvezao auto, i nisam odlazio dok mi nisu uzeli auto i poceli rastavljat. Pitaju me ljudi sta radimo uopce, zasto ponovo, nije do ovog sigurno, problem je puno veci. ajd neka vam bude sam mislim

skidanje glave trajalo je juce od 10 do 3 sata, kada su skinuli glavu ja sam je uzeo i odnio da se odradi ono sto oni strucnjaci nisu
glava je odnesena na ispitivanje, majstor mi se jutros javio, kaze da je pukla negdje kod injektora, voda je isla u izduv cijelo vrijeme, nesto malo je bacala u ulje, al to je vjerovatno kondenz , al nejse
jutros kada smo se culi pitao sam sta mi preporucuje, prvo me juce driblao pola sata zato sto se to nije odradilo kada je vec skidana glava, jer ova radnja u kojoj ja radim auto saradjuje s njim dugo, kaze sada su ga iznevjerili potpuno. Ja sam rekao da je drugi ravnao glavu, ako je uopste ravnao, ali nije ispitana
sad kad je on otkrio da je pukla stanje je slijedece,, rekao mi je 300km da je dovede u red, promijenit ce sve sto moze da promijeni, i tako ce i biti
mijenjaju se ventili,vodjice ventila, gumice i jos kijamet nekih gluposti, uglavnom rijesit ce mi to sutra do 4 sata, potom ide sastavljanje

sada je problem sto cu se morat ganjat s ovom radnjom gdje sam radio to vec jednom, njima sam jednom platio ravnanje,dihtung,ulje, ruke, i jos sve sta se mijenjalo
ono sto sad imam u planu jeste da samo platim ovom majstoru koji ce sastavit glavu,ruke,ulje, novi dihtung g12, sve ce ici na racun ove radnje
bit ce tu belaja koliko ti Bog hoce, ali kostali su me vremena,zivaca i svega, tako da jedan te isti posao dva puta necu placat

eto morao sam otkljucati temu, neka se zna kakvih aljkavih majstora imamo, pun mi ih je *****, danas sam rekao da cu zapecatit sarafe na motoru nakon ovoga
1000km me kosta zamjena dihtunga glave:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Rekao je zalit sarafe plastikom i stavit plombu od ditribucije na motor.:Eto toliko ;) napravit ce to oni sigurno,sad kad ste pronasli kvar..Ostao je rutina samo sklopiti i to je to..Najtezi dio posla je obavljen po meni..
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Lija je napisao(la):
Rekao je zalit sarafe plastikom i stavit plombu od ditribucije na motor.:Eto toliko ;) napravit ce to oni sigurno,sad kad ste pronasli kvar..Ostao je rutina samo sklopiti i to je to..Najtezi dio posla je obavljen po meni..

nije jos, dok ja ne uzmem glavu u svoje ruke

a mislis da necu ovo napravit sto sam rekao,, zakleo sam se, i tak ce bit:icon_smile:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

joj jarane bas si se namucio sa ovim problemom,nadam se da ce sve biti uredu nakon ove zadnje popravke ;)
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

jarane nek oni to tebi sklope, kljuc u ruke i razlaz :D stas im dvaput isto placat :D nadam se da ce na kraju ispasti sve ok ;)
 
Top