Popularizacija 402 u BIH ??

Popularizacija 402 u BIH ??

Član
_vwfan_ je napisao(la):
Nisam citao od pocetka pa mozda nisam u toku, ali znam da svaka korida koja se odrzi u BiH i sire na Balkanu ima svoje DVD izdanje i to ne jedno nego najmanje 2-3.Ja mislim da iz SB kantona ne ode 10 ljudi na SR zato sto je najblizi udaljen najmanje 200 km ima sigurno jos dosta razloga, ali kad na koridu dodje 100 000 ljudi zasto ne bi moglo i na SR:cool:

koride su zakon:icon_smile:
dobra ideja ;)
 
Član
Da mozda na koridi reklamiramo street race? Mogu se i bikovi trkat :lol:

A mogu i na styling, uz aerodinamicke dodatke za rogove :D
 
@ menjic
druze, sve to sto ti navodis i da se adekvatno reklamira i da imaju baneri i da imaju kalendari i da svaki klub pokusa u svom gradu nesto napraviti, sve je to vec vidjeno i vec pokusano...
sreto je dobro napisao, kako bi SR bio pun posjetilaca potrebno je animirati lokalnu publiku koja na prvi mah uopste nije zainteresirana za SR, jer ovi koji prate svakako znaju (ukoliko zele da znaju) ...

uvijek je dobro iznositi nove ideje i mozda se nesto od toga i realizuje, ali sto vise citam ovu temu sve vise dobijam osjecaj da se o takmicenjima prica kaoi da se ama bas nista ne radi ili da je sve na najgorem mogucem nivou, sto uopste nije istina..
evo npr ove godine je odrzano 13 utrka (u regiji HR, SLO i BiH) i jos 3 slijede znaci ukupno 16 u 2010-oj ! ja sam bio na 11 od tih 13 do sada i mogu reci da sam se navozao sit...
cinjenica jeste da ce nesto morati uraditi u 2011-oj jer prema trenutnom stanju organizatori su oni koji vecinom izvuku deblji kraj... ipak, misljenja sam da i sami organizatori znaju gdje su tacke koje mogu popraviti..

ono na cemu bi trebalo raditi jeste podrska tim organizatorima i edukacija sire javnosti o ovom vidu takmicenja kako bi cesce posjecivali SR takmicenja i time omogucili organizatorima da dalje ulazu u sljedeca, a ukoliko postoji dovoljno novaca vjerujte da ideja ne manjka...

pozz
 
Član
MI ZIVIMO na BALKANU
ma dovedete 7 narodnih pjevaca i eto rulje....rjeseno... to se jos jedino prodaje u nas
 
Član
Google oglasi su marketinško pokriće nekog sajta, foruma i slično... jednostavno je to marketing banner kao i ovi ostali od Muhe, Srđana... i td i td... sami ih kreiraju prema regijama i slično, odaberu se kategorije i td... da ne pametujem, uglavnom bezveze te se tiču neke stvari koje nemaju veze s tobom direktno po forumu... a ti ih se stalno hvataš :)

Dobro si objasnio po kategorijama šta bih trebalo poduzeti na direktnom takmičenju, ali to je već stvar kad se dođe na isto... treba nešto poduzeti i predložiti da dođe što veći broj ljudi, na tome se radi...
 
Ljudi ja se nacita kao nikad, romane pisete:lol::lol:

Ja mislim da prvo treba krenuti od cijene za prijavu, 50km hmm da nije puno za naš standard...malo takmicara znaci i malo publike. Da se smanje cijene vise bi bilo takmicara sto bi odma rezultiralo i vise publike sto opet rezultira bolju popularnost itd...
Kada je bila prijava 1km nije se moglo naci mjesta za gledanja tolika je guzva bila, ali ne mora biti 1km neka bude 15km i opet ce biti takmicara. Nije bitno da li auta voze 10-13s ili 20s...bitno je da se ima sta novo vidjeti a ne jedna te ista auta. Nema svako hiljade maraka da frizira motor da bi mogao konkurisati...itd
 
Član
joj menjicu sto se ti mozes provaljivat. mislim na ovo gore sto si "zaokruzio" i kazes da ne sluzi nicemu. ako ces ti davat pare za odrzavanje foruma i sl, onda ce admini foruma sa velikim zadovostvom pretpostavljam, napisati sta god ti zelis. kao sto ti antrax rece, to je marketing od koga se finansira forum. logicno je da ce stavljati nesto od cega imaju koristi, a ne nesto totalno bezveze.

i kao sto neko rece u temi, nije problem informisanja raje sa foruma, jer 99% raje na forumu unaprijed zna kad je neki race, problem je u raji koja nije tu na forumu i njihovom informisanju...
 
Član
mozda organizovati neki defile prije samog rejsa il sta ja znam vec da se ide u organizovanoj koloni,al opet treba i ucesnicim dobro podvuc da ne prave pizdarije
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Ljudi ja se nacita kao nikad, romane pisete:lol::lol:

Ja mislim da prvo treba krenuti od cijene za prijavu, 50km hmm da nije puno za naš standard...malo takmicara znaci i malo publike. Da se smanje cijene vise bi bilo takmicara sto bi odma rezultiralo i vise publike sto opet rezultira bolju popularnost itd...
Kada je bila prijava 1km nije se moglo naci mjesta za gledanja tolika je guzva bila, ali ne mora biti 1km neka bude 15km i opet ce biti takmicara. Nije bitno da li auta voze 10-13s ili 20s...bitno je da se ima sta novo vidjeti a ne jedna te ista auta. Nema svako hiljade maraka da frizira motor da bi mogao konkurisati...itd

Prijatelju iskreno pobjednici treba da uzmu neke novce, koji nisu ni blizu onog što oni ulože u svoje auto i ostale troškove... zamisli da za 1 mijesto klase uzme čovjek 100KM i ni gorivo nemože da pokrije za put koji prelazi... svi mi potrošimo tih dana neke novce jer volimo to što idemo gledati i takmičiti se... ali barem da pobjednici imaju neki stimulans i td... i td... tih 50 marki za učešće nije uopšte puno iz razloga što su drugi troškovi tog dana dosta veći... barem je za mene tako svaki put a sigurno i za ostale koji dolaze... put + hrana + piće + sitni troškovi... i td, da ne nabrajam... tako da o tom nema potrebe raspravljati sigurno, pobjednici treba da dobiju što je moguće više.
 
Član
Ev' npr jedan prijedlog od mene! Najavljivanje SR, kada uradite plakat da objavite link koji mozemo mi skinuti i isprintati u nasem gradu i zalijepiti na najposjecenije mjesto u gradu ili par njih kome nije zao koju paru baciti! Ev' npr ja mogu to uraditi za Visoko!
 
Član
addo je napisao(la):
Ev' npr jedan prijedlog od mene! Najavljivanje SR, kada uradite plakat da objavite link koji mozemo mi skinuti i isprintati u nasem gradu i zalijepiti na najposjecenije mjesto u gradu ili par njih kome nije zao koju paru baciti! Ev' npr ja mogu to uraditi za Visoko!

Ja sam za to vazda bio... za Jablanicu, i to sam radio za AK Hercegovina... tj. oni donesu ja polijepim... mogu i za Konjic isto, često sam tamo, vozam se pa napravim koji krug... a prihvatio bi i printanje istih i postavljanje, to je 10 minuta posla i koja marka, ništa strašno.
 
Član
addo je napisao(la):
Ev' npr jedan prijedlog od mene! Najavljivanje SR, kada uradite plakat da objavite link koji mozemo mi skinuti i isprintati u nasem gradu i zalijepiti na najposjecenije mjesto u gradu ili par njih kome nije zao koju paru baciti! Ev' npr ja mogu to uraditi za Visoko!

i ja sam za ovo... sto se mene tice mogu u krugu od 20-tak kilometara od ilijasa polijepiti par postera, jer se krecem stalno tu :cool:
 
Član
antrax je napisao(la):
addo je napisao(la):
Ev' npr jedan prijedlog od mene! Najavljivanje SR, kada uradite plakat da objavite link koji mozemo mi skinuti i isprintati u nasem gradu i zalijepiti na najposjecenije mjesto u gradu ili par njih kome nije zao koju paru baciti! Ev' npr ja mogu to uraditi za Visoko!

Ja sam za to vazda bio... za Jablanicu, i to sam radio za AK Hercegovina... tj. oni donesu ja polijepim... mogu i za Konjic isto, često sam tamo, vozam se pa napravim koji krug... a prihvatio bi i printanje istih i postavljanje, to je 10 minuta posla i koja marka, ništa strašno.

znas da ja to ljepim po Konjicu :icon_smile:
 
Top