Popularizacija 402 u BIH ??

Popularizacija 402 u BIH ??

Početnik
cuj, sve sto si reko stoji

al ako organizatori trenutno nemaju da dodaju bonuse na nagrade, onda nemaju i sta se tu moze. kad imali, nek daju
do tada nebi doista bilo lose tako sto kazes, ako neki autodijelovi ili bilo kakve vrste usluga izadju u susret i daju recimo popust. to je na organizatorima da dogovore ako mogu (sad nisu bas najbolja vremena i pitanje je tko je voljan davati sponzorstvo bilo kakvo)


moj prijedlog je jos jedan ali ga treba dobro razraditi i precizirati. trebalo bi uraditi neku stranicu recimo, kao bazu svih podataka i desavanja i najava (bas sve, i svakako kalendar utrka i detalji oko toga)

nesto sto ljudi mogu za cas otvoriti sa kompijutera i procitati. da bi se narod zainteresirao, mora vidjeti da se "nesto desava".

mislim da bhtuning to nije. ovo je meni se cini samo forum na koji dolazi nekolicina ljudi i to je to, ovo nije nikakav centar sa kojeg se moze sve informirati i drzati u tijeku, ako nista iz razloga sto je ovo forum i kao takav nemoze sluziti za to vec za one koji su navikli da ga koriste
koliko me samo ljudi preko recimo facebook-a pita "kad je trka, ima li ista igdje?". ako mogu napraviti fb profil, onda mogu i procitati ovdje kad je utrka pa opet nisu

SRCS stranica vodi u tom smjeru, iako je naravno usmjerana na utrke koje SRCS ekipa mjeri. dali moze posluziti za ovo sto pricam, neznam.. vise mozda moze reci Sejo ako bi se pricalo o tome

ja predlazem da se stvori neki centar sa kojeg se svi mogu informisati i gdje ce to biti prilicno jednostavno

e sad ostaje pitanje, tko ce to platiti, otvoriti, i jos najgore od svega - VODITI
problem je sto je svako u ovoj zemlji pristran nekome klubu ili vozacima, i kao takav nemoze voditi to jer bi uvjek omalovazavao konkurenciju i uzdizao svoje. kad bi to bilo nepristrano i strogo istinito, to bi bilo to. i pomoglo bi ;)
i onda tu stranicu svuda reklamirati...
 
Član
ja ovde kako vidim niko nece lovu a sve se vrti oko nje

jel mi (svi) zelimo omasovit i popularizirat ovaj "sport" ili ga zelimo usavrsit (ovo malo sto imamo) ????
po meni bi trebalo prvo TO definisat!!!!
 
Početnik
pa bolje mi je primiti 700 nego 300 maraka, ali ne baziram na tome odluku dali cu ici na trku ili ne, sve sam fino objasnio. da mi je do love neke, nebi se ni bavio sa ovim i imao bi vise nego da sam stalno prvi i da su neznam kakve nagrade

mislim da je popularizirati najbitnije od svega sada, tko moze nesto da usavrsi nek usavrsi a tesko ce sada u ova vremena bez nekog novca
prvo treba privuci one koji placaju kartu

vec je to sve objasnjeno u ovoj temi. ni prije nije bilo nesto posebno usavrseno (uvjeti na samoj utrci) pa je bilo visestruko vise gledalaca i mnogo veca zainteresiranost u zemlji
i prije je tu bila ograda, semafor, sta vec ono bude na startu.. prodaja sokova i vode i hrane i to je to. znaci da problem lezi negdje drugo


prijedlozi bi evo bili :

- udariti po medijima, potegnuti sve veze koje tko ima, nametat se, pa ce netko nesto i objaviti itd.
ako nece mediji sami od sebe k nama, onda idemo im k njima ;)

- to sa web stranicom sto sam spominjao i objasnio. fino na vrijeme obavjestavati o utrci i njenim detaljima. najava utrke mora postojati

- u gradu gdje je utrka, napraviti voznju sa sto vise auta kroz grad i okolo. e sad, problem je sto se to uglavom radi dan prije, tako da nitko ne stigne planirati da dodje na utrku
nekad prije je AMK NITRO, ako se dobro sjecam, pravio voznju kroz citavu Hercegovinu, jednostavno bi se pozvalo sto vise tuniranih auta i idemo.. i to bi se uradilo ne dan prije, vec dosta vremena prije utrke tako da onda ljudi mogu da se zainteresuju i planiraju dolazak
zamislite efekat da se poljepe plakati neko vrijeme prije po sto vise gradova okolo, i napravi tako voznja kroz gradove. to nemoze ostati neprijemjeceno, zar ne?
konkretno, nezgodno je malo napraviti tu voznju recimo u Tuzli 10 dana pred utrku. nemogu ja 2 puta ici gore :cool:
ali barem da to urade lokalni auti iz okolice. a mi ostali dan prije. i to je vec neki pomak!


onda ono sto svi savjetuju organizatorima :


- plakate uraditi mnogo prije utrke i postaviti ih ama bas gdje je god moguce. ali ne 2 dana pred utrku nego puno prije

- i posto se mnogi zale na cijene hrane i pica, korigovati i to. na prodaji vode bolje je uzeti marku na svakom od 1500 ljudi, nego 3 marke na svakom od 150 ljudi :icon_biggrin:



samo predlazite, nesto ce vec biti pametno i konkretno i moci ce se nekako sprovesti ;)
 
Član
HONEY je napisao(la):
ljuboje je napisao(la):
mi smo najzesca bagra sto ima na ovoj planeti...
i da kod nas mora ici sve naopako...


ma nema kluba koji se nije cijepao na 2 kluba, niti je ijedna suradnja potrajala :cool:

P;....P;....P;....
to nam je u krvi...
da petljamo,da lazemo,da se cijepamo...i uvijek je u krivu onaj drugi...

EJ!
Njemacka izgubi svjetski rat... i uspije za vrlo kratko vrijeme da postane (OPET) vele sila...
pa tim ljudima, ja se divim...
 
Član
pa tu i jeste bit :lol:
mi spavamo do 12 i nemamo 'ljeba jesti,a kod njih je sve proracunato i oni su velesila... :lol:
 
Početnik
ljuboje je napisao(la):
pa tu i jeste bit :lol:
mi spavamo do 12 i nemamo 'ljeba jesti,a kod njih je sve proracunato i oni su velesila... :lol:


al zato znamo pricat kako nemamo hljeba da jedemo to je cudo... i jos je veca prica ako neko sa kiflom izadje na ulicu pa onda cijela drzava prica o tome


davno je reko Adolf : Arbeit macht frei....




menjic je napisao(la):
Ja se mogu kladiti sad sa svima vama, da cu u BiH naci makar jednu prodavnicu auto dijelova ili servis koji ce pristati da prvoj trojici recimo da neki papiric s kojim bi kupovinom ili servisom u istim ostvarili neki popust koliki toliki.

Sto nije losa reklama za tu neku radnju a i tim takmicarima ce dobro doci.

Zasto recimo SM ne bi (a mislim da bi samo ne znam jel ih ko i pitao), odrekli se jednog mapiranja, ili smanjili cijenu, pobjedniku recimo a da ovaj pored sto je pobjedio na proglasenju tri put naglas kaze na vrh podiuma: jasam magarac, jasam magarac, ja sam magarac .... ili mozda nalijepi neku naljepnicu, plakat ili podjeli nekog propagandnog materijala ili .... :D

Ili tako nesto, na to ce pristati vise firmi nego da organizatoru daju kes u ruke i nadaju se da ce biti spomenuti negdje. Makar i bili izreklamirani ipak je ovo gore veca i bolja reklama.

ja sam organizovo, sponzoriso, davo popuste davo robu, davo bonove i feedback 0 ( slovima = NULA ) tako da ti je ideja davno vec propusila foru
 
@ menjic
druze posto vidim da si se stvarno zagrijao za temu i da imas mnogo ideja, evo jedan prijedlog za tebe..
pokusaj organizovati bilo sta u svom gradu dogodine, a evo ja prvi doci cu i podrzati to sto radis a ako budem sta mogao pomoci i to cu uraditi..
siguran sam da i mnogi ostali tako misle i da ce se raja rado odazvati na neki show ili u najboljem slucaju trku..

vjeruj mi ovo pisem dobronamjerno jer nisi jedini koji je pisao treba ovako, treba onako ali na kraju se nista ne desi.. ima jako mnogo momaka poput tebe koji pokusavaju nesto napraviti i to treba podrzati.. nazalost, realnost je takva da oni od kojih se covjek nada najvise vrlo rijetko pomognu takve projekte, i sve pada u vodu.. mozda je situacija u tvom gradu drugacija jer se takvo nesto jos nije desavalo, ovo sto ja govorim je za sredine gdje se vec odrzavao race...
mislim da tek kad se suocis sa problemima koje sa sobom nosi jedna kvalitetna organizacija moci ces da shvatis zasto je stanje kod nas takvo kakvo je..

LP i sretno !
 
Top