Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Malopre dobio od drugara Trans Am felnu sa gumom, da mi sluzi kao rezervna, posto istu naravno nisam dobio sa autom :(

 
Član
Sve ps-u. Nema greske kod tebe!jedva cekam da ga sredis skroz,nego kako mislis da registrujes 5.7?:)
 
Član
Vec sam ga registrovao, ima nekih 4 meseca :)

Danas kupio PK kais kracih dimenzija, kako bih mogao da uklonim komplet AIR/Smog pumpu i ceo sistem koji sluzi kao za smanjenje emisije stetnih gasova, a zauzima pola motornog prostora :)



Skinuo sam i kompresor klime kako bih pristupio AIR pumpi koja je ispod njega, ali ne stigoh da je skinem, pade mrak rano :( Nadam se da cu sutra da zavrsim sve i montiram novi kais, ovaj stari je raspad neopevani, cak mu fali jedno rebro :)

 
Član
Sad ce da zagadjuje ko golf :D
sala a pretpostavljam da bi auto bolje trebalo da ide bez tog sistema?
 
Član
Trebalo bi, ali nista specijalno i primetno :)

Danas sam skinuo i komplet hladnjak posto prethodni "stap i kanap" vlasnik je naravno i tu imao udela. Ventilatori nisu mogli da se montiraju lepo na fabricki hladnjak koji sam kupio, bili su suvise udaljeni i stajali nakrivo, tako da se auto tesko hladi kada se sporo vozi ili stoji u mestu. Da bih to resio, skinuo sam komplet fabricke nosace i napravio nove. Nije da su estetski neko ludilo, ali zato ventilatori stoje kako treba :)

 
Član
Montiran hladnjak i isproban ventilator kako hladi u leru kada se zagreje auto, ohladi ga veoma brzo na radnu temperaturu sto se pre nije desavalo uopste. Pre kada ga upali, stalno vrti i ne gasi jer nije mogao dovoljno da spusti temperaturu, bio je suvise odmaknut od tela hladnjaka. Drugi ventilator sam inace spojio na prekidac, tako da mogu da ga ukljucim i iskljucim kada god hocu, sto ce reci, leti u gradskim guzvama ima da radi stalno, a u ostalim uslovima nema potrebe da se vrtulji :)

Opet je radio stap i kanap ispravka, nekakav nosac alternatora koji fabricki i ne postoji, je uglavljen verovatno iz razloga sto nisu mogli da nadju fabricki kais nego neki duzi pa su morali da pomeraju alternator u stranu kako bi ga dovoljno zategli :( Jbt, cega se god uhvatim, neka bajacina. Najlakse resenje mi je bilo da ga skratim i napravim novu rupu, a onda napokon legla i montaza kraceg kaisa bez SMOG pumpe koja je stajala i dalje stoji ispod kompresora klime, posto je prethodni vlasnik sjeb'o jedan od tri srafa na kojem se drzi, pa ce morati brusilica da radi :( Za sada je samo skinut kotur preko kojeg je isao kais, a uskoro ce da leti i komplet pumpa napolje.

 
Sve pohvale za auto i radove na njemu stvarno je sve bez greske i za to sto si sprijecio da jedan ovakav auto ne ide u propast ;)

Svaka cast za odluku da kupis jedan ovakav auto koji je rijedak i koji je zahtjevniji po pitanju svega od mnogih drugih :icon_biggrin:

Sretno u daljim radovima i da ga brzo zavrsis i onda samo da vozis :icon_biggrin:

predpostavljam da ti gorivo nece bit problem znas i sam sta si kupio:cool: MUSCLE CAR
 
Član
od tebe kupujem sledeci auto:) tako se odrzava auto,ode neki lezaj menjaju se sva 4,sve sto je budzeno i sastavljano leti napolje i menja se originalom,svaka ti cas jos jednom! Steta samo sto stari vlasnik nije malo vise bio kao ti sad bi auto vec bio u fullu...
 
Član
Haha, jbg sta ces :)

Evo jos par slicica od pre neki dan, ostavio sam auto kod elektricara da zavrsi nesto oko struje pred ugradnju sekvent plinskog uredjaja.

 
Član
kolko je samo mocan,svaka cast,bas ti zavidim. Mogu mislit koliko je gotivno voziti se u ovakvom autu,koliko samo paznje privlacis s njim,veoma rijetko auto na nasim cestama,pravi si sretnik. Eto ga ko da je iz fabrike izasao kako si ga sredio;);)
 
Ma auto je strah i trepet ;) svaka cast :icon_biggrin:

Kako vidim nema spojlera na prtljazniku i iskreno meni je ljepsi :icon_smile:
 
Član
uf, svaka cast jos jednom....stvarno je pojava.....za jedno 8 godina kad ga mognem uvesti prodajes ga meni :D
 
Top