Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Evo da predstavim drugi autic koji imam i koji sam kupio pre 3 meseca sa ciljem da ga u potpunosti sredim. U pitanju je Pontiac Firebird GTA, 1988g, V8, 5733ccm, 235KS i 450Nm :)

Ovo su slike kada sam ga kupio i slepao 250 km posto je auto neregistrovan vec 6 godina :)







Ubrzo sam iznajmio garazu i "opalio" jos koju slicicu:












 
Član
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:


ajjjjj...masine :cool:

volim one jos starije..al i ovaj je san ;)
 
Član
Onda je doslo na red skidanje enterijera, nekih delova motora, lakiranje stopaljki i kupovina retrovizora koji je falio:





Posle je poskidan ceo enterijer i odnet na hemijsko ciscenje:





Uskoro je stigla i knjizica sa Amazon-a :)


Kupio sam i kuciste ventilatora posto je moje bilo polomljeno totalno:



Cale mi je tapacirao stranice:




Pre 5 dana sam odjavio garazu jer sam zavrsio sve radove za koje mi je bila potrebna, pa sam iskoristio priliku da uslikam autic pre nego stavim ceradu preko njega:













Malopre doneo kozu oko menjaca koju je cale tapacirao:




U januaru drugarima krece kontejner iz USA sa dva auta i prostorom za brdo delova :), tako da tu porucujem mnogo toga kao sto je set za reparaciju menjaca, hladnjak, prednje i zadnje plocice, zadnji lonac, filteri vazduha, ulja i benzina, zupcasti kais, kablovi, svecice, kapa..., a do tada ce autic da cuci ispred zgrade :)
 
BHT Ovisnik
svaka cast na izboru auta,fino je sto je dosao u dobre ruke,ovakav primjerak da trune 6 godina... al na tebi je da ponovo zablista:cool:
 
To isti ko onaj sto je u Osijeku na SR-u bio u bordo boji ?

Fino,fino,samo tolika motorcina,a tako malo snage istiskuje,al haj bar momenata ima u izobilju ;)

I meni su iskreno oni stariji puno drazi,ali vjerujem da je i ovaj bilo problem naci,a kamo li te,nista samo naprijed care ;)
 
Svaka tebi čast pa imaš živaca zabavljati se ovakvim autom (ko ti kaže :D ), mislim u pozitivnom smislu naravno ;) Jako lijep auto, a i Firebird mi je jedna od omiljenih auta, samo oni malo mladje generacije, mada je i ovaj jako lijep ;)
 
Legend
kolko li kosta registracija za ovolku kubikazu:icon_eek:
ali auto je extra,vidio sam na moru u Makarskoj ovakog u bordo boji sa spinersima i odlicno izgleda:cool:
 
Član
Samo trenutak da nadjem oci...ispale mi dok sam gledao slike :icon_biggrin: Auto je boli glava, svaka cast i samo napred...5700+ ccm, to mora grmi.....
 
Član
@CoL3-99
Trudim se, ali treba vremena i para da se sve zavrsi, no nigde ne zurim :)

@erol_brcak
Malo snage zbog mnogo restriktivnih zakona u USA po pitanju ekologije i onda su motor maksimalno zagusili. Primera radi, usis je toliko prigusen da nije bilo potrebno da prave blokadu u ECU-u (koji inace serijski ima blokadu na 10000rpm) jer gotovo da ni ne moze preko 5500rpm da se zavrti :), a i bregasta je takva. Skoro identican motor je isao u Corvette i generalno, sa veoma malo love, recimo oko 2000$ motor ide na oko 400KS sto je vise nego dovoljno, ali o tome kasnije :)

@Nexus
Trenutna cena registracije je 1200e, a od nove godine upada u najjeftiniju kateogoriju po starosti i bice 600e

@veljo-p
Iskreno, nisam ga posteno ni provozao posto je menjac u losem stanju i mnogo proklizava, ali ono malo sto je uhvatio bilo je dovoljno da izlomim vrat :)

@BMW-GTI
Nemozes da verujes kako grmi, pogotovo sto mu je lonac raspadnut, kada sam ga doterao i upalio, pola naselja je sislo da vidi o cemu se radi :)))
 
mocno skrooooz...ovo trosi ko brod,al za ljepotu se pati...:lol:
Muscle car...

Jos nesto...ubaci ono hodajucu LED pomocnu stopsijalicu(sto stavljaju kad koce da titra od pozadi:lol:)izmedju farova,i ofarbaj ga u crno i bit ce ti ko onaj KNIGHT RYDER iz one americke serije...;)
pozdrav za BG
 
Top