Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Napravljeni distanceri i brezoni kako bih mogao da stavim zadnje felne sa sirim rubom napred, a prednje nazad i da montiram komplet prednje kocnice od Camaro/Firebird-a (1998-2002). Vec su porucene kocione celjusti i cekam da stignu :)

 
Član
Danas zamenjena lambda sonda, ubaceni prednji distanceri sa brezonima, zamenjeni tockovi prednji/zadnji, samenjeni stabilizatori na prednjem i zadnjem trapu i skracene prednje opruge za pola kruga, ali se ispostavilo da je skoro neprimetno, tako sa ce sledeci put ici jos ceo krug :)

Sve, sve, ali gore kocnice od ovih na Firebird-u nisam video u zivotu. Blago je reci katastrofa, a gledam na forumu koji je samo za trecu generaciju Firebird/Camaro-a: http://www.thirdgen.org/techboard/ i svi su sokirani kako su lose uradili kocioni sistem, tacnije, kako su mali kocioni diskovi, samo 10,5" prednji, a zadnji su istog precnika kao prednji!?!? Primera radi, nema sanse da zablokiras gume kada stisnes kocnicu svom snagom, eventualno ako je sljunkovito tlo, na betonu koliko god stiskao, dzaba. Sreca pa postoji nacin da se stave kocnice sa dva kociona klipa po celjustima od Firebird/Camaro modela 1998-2002, a diskovi su 12" i uz malo prepravki lako se montiraju. Vec sam, kao sto sam rekao, porucio celjusti (crvene na slikama, a ove sive su fabricke smejurije sa jednim klipom)



 
Član
Shone svaka ti cast, bas dobro sredjujes taj auto, daj nam neki klip kako ide da i mi uzivamo:icon_smile: ;)
 
Član
Evo kako sada izgleda sa distancerima i zamenjenim felnama, a napred sam ga malo spustio, mada skoro neprimetno. Skinuo sam samo pola jednog kruga opruge, bojeci se da ne legne mnogo, bolje tako nego da odmah preteram i onda nema nazad :) U drugom pokusaju ce biti bolje, nadam se.





Klip nikako da stignem da snimi posto je tek danas bila prva normalna voznja, ovo ranije je sve bilo neko stimanje ovoga, onoga... :)
 
Član
Stigle i kocione celjusti, ocekivao sam da su vece nego fabricke, ali bas da su ovako velike nisam :)

Stavio sam i N73 pored njih, da se lakse stekne utisak o velicini.

 
Član
Malopre kupio polovan plovak za gorivo, posto je u USA veoma skup, a prethodni vlasnici su NARAVNO isekli sve ove cevke i ostavili jednu duzine 10-ak cm koja dovlaci gorivo iz rezervoara, tako da moram da imam najmanje 45l goriva u njemu da bih uopste mogao da vozim :) da ne pricam o tome kad naglo zakocim ili skrenem da se auto ugasi, osim ako je rezervoar pun do vrha. Ma komedija od stapa i kanapa i sta su sve radili sa autom.



Sad jos ostaje da porucim fabricku pumpu koja stoji u rezervoaru, pa da napokon zavrsim i ovu fazu sredjivanja.
 
Top