poliranje

poliranje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sky

Član
i ja sam pocetkom ljeta svog pasonju malo trljao i bas sam se omisljao sta da kupim. svako ima neku svoju pricu... i tako da sam na kraju otisao u DUGU (prodaja boja i lakova) i kupio neku pastu. za 500 ml sam dao 48 km. ostalo mi je paste jos za neka 2 poliranje, posto je na vodenoj bazi. rezultatom sam bio sasvim zadovoljan. jedina mana sa moje strane je bila sto ga prije toga nisam cijelog saletio vodobrusnim 2000, al sljedecu put bice bolje. uglavnom ako nekoga zanima, mogu sutra vidjeti naziv ili postaviti sliku bocice...
 
Član
prvu osmicu, koja je ostala crna sam iskljucivo sa number one politurom polirala. pokazala se za crna/tamna auta najbolja. nanosenje veoma lako, tekucina je mlijecna, pusti se da se osusi i mekanom krpom lagano prebrise. nigdje nikakve crte i sare od politure. i ima nano efekat. od te serije sam koristila i tekucinu za sajbu, nakon koje kisne kapi prosto slijecu sa sajbe. to je malo zafrkanije za nanositi, pogresno naneseno - samo zamrlja.

kasnije sam probala - i ostala pri sredstvima firme meguiars (jednostavnije za kupiti) a poskupo.

a pocetkom godine dam auto, nakon zimskog perioda, u salon na poliranje. tad znam da je profesionalno uradjen.
 

MTR

Član
RCat je napisao(la):
prvu osmicu, koja je ostala crna sam iskljucivo sa number one politurom polirala. pokazala se za crna/tamna auta najbolja. nanosenje veoma lako, tekucina je mlijecna, pusti se da se osusi i mekanom krpom lagano prebrise. nigdje nikakve crte i sare od politure. i ima nano efekat. od te serije sam koristila i tekucinu za sajbu, nakon koje kisne kapi prosto slijecu sa sajbe. to je malo zafrkanije za nanositi, pogresno naneseno - samo zamrlja.

kasnije sam probala - i ostala pri sredstvima firme meguiars (jednostavnije za kupiti) a poskupo.

a pocetkom godine dam auto, nakon zimskog perioda, u salon na poliranje. tad znam da je profesionalno uradjen.

Megi je dobar , imaju onu djidju za visoki sjaj , mi koristimo za kamione , brate ne da gledat u sebe .
Samo opet kazem ne dajte levatima da vam useru auta ;)
 
Član
meni su jednom ovdje zahebali, svu plastiku takodjer polirali, jedva sam skinula onaj bijeli sloj. u njemackoj lijepo oblijepe auto a poslije mekanom cetkicom po svim sastavima i momci rukavicama zavrsne radove rade. tako da tebi predaju totalno usjajeno auto - prve otiske papaka budu od vlasnika :lol:

u "mojoj" praonici, zadnja voda kojom predju da saperu sampon je "kozna voda" (lederwasser) kako oni zovu, nema brisanja poslije te vode, auto suho bez ijedne suze.
 

MTR

Član
vidi ja imam one pjene za pranje kamiona , kupimo od Wurta kanister po 5 litara imaju 3 jacine od blago do jako zaprljanih povrsina , ljepota sa njim oprat auto , naspricas , malo sacekas i saperes masinom , EXTRA , jesu malo skupe al se isplati , ne jebe lak , skida baje iz hladnjaka sam tako. al moras imat onu bocu pod pritiskom jer onda nema pjene.
Sto se tice poliranja , i ja sve izlijepim okolo naokolo , vise mi treba da pripremim nego da ispoliram , a kad poliram pucam tri sloja specijale , i na kraju onaj ( gore sam ga spominjao ) , kakvi poliri u boji , dobro to je za hobija , al ako hoces da bude kako treba nema ispod 5 sati rada nista .
 
Član
dobro, ti za kamione i uzput svoje auto tim poliras. sad mi normalno umirujuci - koliko nam se isplati dati stotke u veoma skupe politure - meni licno ne. ovaj gore sonax se pokazao dobar svima, u njemackoj je lako doci do meguiars i number one. kupuje se ono sto dzepu odgovara. ja kad dam auto u salon polirati ostane cijeli dan kod njih, ja dobijem njihovog smarta za furanje i na kraju sam siromasnija za 200 eura. i to mi samo jednom godisnje padne na pamet. za ostale zelje sjaja, koristim ovo sto se svugdje moze kupiti. od tebe, kao profesionalca npr. i ocekujem da imas iskljucivo kvalitetne produkte. kad bi vidjela da vadis flasu sonaxa, bi vraga platila 200 eura :icon_rolleyes::lol:
 

MTR

Član
RCat je napisao(la):
dobro, ti za kamione i uzput svoje auto tim poliras. sad mi normalno umirujuci - koliko nam se isplati dati stotke u veoma skupe politure - meni licno ne. ovaj gore sonax se pokazao dobar svima, u njemackoj je lako doci do meguiars i number one. kupuje se ono sto dzepu odgovara. ja kad dam auto u salon polirati ostane cijeli dan kod njih, ja dobijem njihovog smarta za furanje i na kraju sam siromasnija za 200 eura. i to mi samo jednom godisnje padne na pamet. za ostale zelje sjaja, koristim ovo sto se svugdje moze kupiti. od tebe, kao profesionalca npr. i ocekujem da imas iskljucivo kvalitetne produkte. kad bi vidjela da vadis flasu sonaxa, bi vraga platila 200 eura :icon_rolleyes::lol:

Nisam ni rekao da sonax nije dobar , super je za one koji ce iskoristit slobodno vrijeme da malo srede auto. Al si u pravu,skupe su to igracke za svakodnevnu upotrebu , jebi ga nama treba uvjek pa kupujemo , nesto ovdje , nesto po njemackoj.
ako platis 200 eura gore , dobro si prosla , inace uzimaju od 400-500 .
Nisam profi , to ja za svoj cejf , ne volim vidjet dobro auto a usrano od kojekakvih tackica , sjena itd itd. I de boga ti ko me danas opra s Astrom na austrijskim tablama - tvoja reklama na zadnjoj sajbi ???
Haj govori
 
Član
MTR je napisao(la):
RCat je napisao(la):
dobro, ti za kamione i uzput svoje auto tim poliras. sad mi normalno umirujuci - koliko nam se isplati dati stotke u veoma skupe politure - meni licno ne. ovaj gore sonax se pokazao dobar svima, u njemackoj je lako doci do meguiars i number one. kupuje se ono sto dzepu odgovara. ja kad dam auto u salon polirati ostane cijeli dan kod njih, ja dobijem njihovog smarta za furanje i na kraju sam siromasnija za 200 eura. i to mi samo jednom godisnje padne na pamet. za ostale zelje sjaja, koristim ovo sto se svugdje moze kupiti. od tebe, kao profesionalca npr. i ocekujem da imas iskljucivo kvalitetne produkte. kad bi vidjela da vadis flasu sonaxa, bi vraga platila 200 eura :icon_rolleyes::lol:

Nisam ni rekao da sonax nije dobar , super je za one koji ce iskoristit slobodno vrijeme da malo srede auto. Al si u pravu,skupe su to igracke za svakodnevnu upotrebu , jebi ga nama treba uvjek pa kupujemo , nesto ovdje , nesto po njemackoj.
ako platis 200 eura gore , dobro si prosla , inace uzimaju od 400-500 .
Nisam profi , to ja za svoj cejf , ne volim vidjet dobro auto a usrano od kojekakvih tackica , sjena itd itd. I de boga ti ko me danas opra s Astrom na austrijskim tablama - tvoja reklama na zadnjoj sajbi ???
Haj govori

vidim da si iz zenice, ako te crna astra oprala tamo negdje poslije 4,5,6 - moguce.. ali sa njemackim tablicama, reklamom na haubi i zadnjoj sajbi..

a nije bilo kise nidje..

biggrinangelA.gif
 

MTR

Član
jasta , iza 5 , ma nisam stigao sve da vidim , a i nisam bio sa LADJOM ,isao sam sa djipom , bilo bi ti pranje i poliranje i to pofesional de luxe u naletu jutarnje rose , hehehehehe .
haj neka sam nek se prasi
 
Član
MTR je napisao(la):
jasta , iza 5 , ma nisam stigao sve da vidim , a i nisam bio sa LADJOM ,isao sam sa djipom , bilo bi ti pranje i poliranje i to pofesional de luxe u naletu jutarnje rose , hehehehehe .
haj neka sam nek se prasi

:lol::lol::lol:
 
Član
Jel ima ista sto bi se koristilo poslje svakog pranja npr. Hart Wax ili slicno:icon_question:
 

MTR

Član
pa ne mozes hart wax poslije svakog pranja stavljat , mogo bi komotno kepera metnut na to bilo bi ti auto extra za kandilja :lol::lol::lol:

imas ove sprejeve na bazi polimera , naspricas pomalo prebrises i bude glat ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
pa ne mozes hart wax poslije svakog pranja stavljat , mogo bi komotno kepera metnut na to bilo bi ti auto extra za kandilja :lol::lol::lol:

imas ove sprejeve na bazi polimera , naspricas pomalo prebrises i bude glat ;)
:lol: :lol: :lol:

Jel znas neki naziv spreja na bazi polimera i gdje ga mogu naci?

Inace sam trazio sonaxovu polituru na OMV-u ali svugdje imaju polituru br 3 to je za ostecene lakove a br. je za nove lakove ustvari to je zastita za lak morat cu pogledat u OBI u Sl.Brodu.
 

MTR

Član
imas u wurthu , oko 35 mara 450 ml dodje u spreju , samo 15 dana rok isporuke jer ide iz njemacke , nikad nemaju na stanju , ja narucio ima tako oko 15 dana jos nisam dobio . Imaju super Profi program al ovi komercijalisti njihovi nemaju pojma sta je za sta i kako se koristi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top