poliranje

poliranje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Riwaxovi proizvodi su se jako dobro pokazali,ja hi koristim vec desetinu godina i vrlo sam zadovoljan evo i slika proizvoda a zatim slike mog forda prije i posle poliranja tim riwax proizvodom


Ford prije politure

poslije politure
 
opel ASTRA je napisao(la):
taj sonax, nigdje da nadem, bio u tusu, interexu, merkur, nigdje ga nisam nasao...Gdje ima???
[/quo
Odes u OBI i kad vidis koliko ima razlicitih sonax pasti izgubis se i jedno pola sata kontas koju da uzmes :cool:icon_confused:
 
Član
saonax-a ima u svakom interex centru i na OMV pumpama. ja sam koristio 3M paste. skuplje su od sonax-a i imaju bolji efekat. ima 3 granulacije pasti kako za rucno tako i za masinsko poliranje. ja sam koristio granulacije 2 i 3 (2 pred finish i 3 za visoki sjaj) i masinski sam polirao, efekat boli glava.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
saonax-a ima u svakom interex centru i na OMV pumpama. ja sam koristio 3M paste. skuplje su od sonax-a i imaju bolji efekat. ima 3 granulacije pasti kako za rucno tako i za masinsko poliranje. ja sam koristio granulacije 2 i 3 (2 pred finish i 3 za visoki sjaj) i masinski sam polirao, efekat boli glava.

POTPISUJEM ZA 3M PASTU;)
Granulacija 2 kosta 55 KM - 1kg a granulacija 3 kosta 70 KM - 1kg (bar u Tuzli) i jako brzo nestane je svi bolji auto lakireri koriste ovu pastu za poliranje i izjednacavanje boje na vozilima:icon_smile:

Efekat extra i auto izgleda kao da je tek ofarbanu ako se samo malo vise covjek potrudi ;)

Bitne informacije:
-auto mora biti u hladu
-lim ili auto treba biti hladno
-lajsne i plastike bi trebalo prekrit/izljepit trakom
-raditi dio po dio kako se polir nebi osusio skroz i odma ga brisati pamucnom krpom,vatom ili pelenom.

PS. OBAVEZNO UZET I DOBRO OHLADITI PAR PIVA:lol::lol::lol:
 
Član
opel ASTRA je napisao(la):
piva za bolji efekat ili...:lol:

Piva je za sjaj u ocima:lol::lol:

emirEX_sa je napisao(la):
100g dovoljno za jedno poliranje znaci nije obavezno uzimati kg paste

e 100 grama mozda moze bit za punta:icon_question: ko' kad je napravljen od 2 table lima:lol: a de ispoliraj mog passata KAKO TREBA sa 100 grama paste ja ti poklonim kilu granulacije 2 i kilu granulacije 3 onako od srca:cool:
 
Član
ima u bojama i lakovima polir paste kupit na gram , kilu kako hoces u zeljinom stadionu na grbavici, samo ne znam koje imaju :D a sad ste me ostavili zbunjenog :D dali da uzmem sonax ili 3M :) posto cu vjerovatno uskoro polirat auto pa da bude skroz ok , posto je stari mrljao nekom malo tamnijom bojom tackice od kamencica i sl. pa da to ulastim a i idiot neki na tranzitu sto mi je polirao auto masinski nije dobro isplirao , ostali valovi :(

hocel moc 3m ili sonax otklonit te valove, tu malo tamniju pastu ujednaciti i ogrebotine od neke proklete macke ?!
 
Član
E ja sam jaranu radio crnog golfa i imao je one ogrebotine od rizle i par linija na krovu od cetki na auto praoni:icon_sad: prvo sam te linije presao onom olovkom u boji (neko je zove kreda u boji) pa onda ispolirao sa 3M pastom i nista se nije primjetilo:cool:

Sto se tice tih valova 3M pasta bi trebala i njih odkloniti u koliko ti valovi nistu nastali od preveliki obrtaja tokom masinskog poliranja gdje je moguce da ti je lola spalio farbu:icon_question: ako farba nije spaljena 3M pastat ce ti to izjednaciti a ako je spaljena u Tuzli ima Ago lakirer on te stvari spicom izjednacuje:lol:
 
Član
a ne znam sta je,znam da je medjed :D probat cu kad otopli malo rucno il masinom opet uradit ja sam u hladnu polako pa cemo vidjet :D 3M cu uzet,gdje ima prava 3M ako ima dupljaka i tako to ? i kako se uzima taj broj 2-3 sta vec treba ?
 
Nema kakvih polir pasti, voskova, teflonskih premaza i ostalih cuda nisam isprobao...
I to bas sam imao boju (CRNA perla) za to, i najbolji "efekat", znaci NAJVECI sjaj je izvlacio SONAX...
Za one swirl-e i takve ogrebotine, sonax je bio perfektan... 3m je takodje uklanjao ogrebotine, ali nije bilo nekog (kakav ja hocu) sjaja... MA - FRA (sto se tice poliranja-zastite) je S*ANJE.... carnauba wax koji je u sonaxu je definitivno prava stvar....

NIKAKVE pamucne krpe, jer i od njih ostaju swirl-ovi... ISKLJUCIVO Cik-CAK (ili ti ga VATA :lol:), otprilike 1,5-2 komada...

Da, kao sto su vec rekli, NE kruznim pokretima, nego gore-dole, lijevo-desno....
Masinom nisam probao, jer mislim da to nije za amatera... veliki broj obrtaja, pritisak masine... ne, hvala...



Nemam zaista slika da pokazem .... ali pored toga sto je auto bio relativno nov (2god) i garaziran... poslije poliranja-waxanja je totalno "drugi" auto bio... prava stvar...


Sto se tice ogrebotina,.... znaci sve dok nisu one koje kad predjes noktom preko nje, a nokat "ne zapne" (to imaju obicaj reci lakireri) se mogu srediti/ispolirati...

Vjerovali ili ne, ali za to je najbolje sredstvo "WIPE OUT" koje se ima kupiti u bukvalno svakom shop centru... u tubi, crvene boje, nacrtan cini mi se BMW stara 3-ica .. predobra stvar....
 
Član
Ja mislim da je 3M bolji i predlazem ti da uzmes koju god da odaberes pastu bez voska pa onda nabaci vosak kad zavrsis ako hoces kako treba, racunaj jedno dva tri sata trljanja rucno :)

Ako hoces nabrzinu nesto a da se dobije neki rezultat onda uzmi pastu sa voskom ovu sto je damir_ dao sliku i zavrsices rucno auto za nekih sat, ali nece biti ni blizu ovog prvog.

A po netu sam vidjao nekih videa da ljudi cak rade i sa dvije granulacije paste prvo grublja pa onda finija pa onda vosak a rezultat je da teljudi pitaju jesi to opet farbao auto :)

I jos jedna sitnica, nisam vidio da se pasta ostavi malo pa onda polira to je za vosak, vosak se namaze na jedan dio pa kad vidis da matira ili pobijeli fiinom pamucnom krpom to istrljas dok ne skines. A pastu jednostavno trljas dok ne nestane (ali nemoj pretjerati) pa onda obrises pamucnom krpom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top