poliranje

poliranje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
a jel iko radio masinom kakva je tu situacija skontao sam da ne treba "zavirat ko konj":icon_smile: znaci treba da je masina u pokretu stalno? i sta je najbolje staviti na masinu (kakva krpa)?
 
Sikens (mislim da se tako zove), radnja za auto lakove i te zajebancije, na C.Vili, vidjeo sam nekad da su imali...
 
Evo, upravo kupih 200gr neke njemacke "paste" za sjaj laka... u prodavnici u Velesicima, 1 kg kosta 70km....Plava kanta, al zaboravih da pogledam naziv....
Lik kaze da, sto se tice SJAJA 3M je nula za ovo... kad sam mu spomenuo sonax (i to onaj crni - profi nano) samo se nasmijo, i dodao da nije los, ali da je na "bazi kiselina" bla bla bla i da ne traje dugo zastita... i da opet nije ni blizu ovoga....


Vidjet cemo na sta ce licit' ovo....
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
Evo, upravo kupih 200gr neke njemacke "paste" za sjaj laka... u prodavnici u Velesicima, 1 kg kosta 70km....Plava kanta, al zaboravih da pogledam naziv....
Lik kaze da, sto se tice SJAJA 3M je nula za ovo... kad sam mu spomenuo sonax (i to onaj crni - profi nano) samo se nasmijo, i dodao da nije los, ali da je na "bazi kiselina" bla bla bla i da ne traje dugo zastita... i da opet nije ni blizu ovoga....


Vidjet cemo na sta ce licit' ovo....

Ti ceš to stavljat na šesticu?
 
Član
Cuj nasmijao se na SONAX-a???

Joj sto se ja sad ismija...

Druze, imam jedno 500-1000 magazina, novina i slicnoo autima, sto tuning,sto obicna auta sto oldtimeri, najmanje na ex SFRJ jezicima a najvise na njemackom i na svim testovima sonax ubi, ali testovi na kojima vidis efekat prije i kasnije, ali sad ce se naci neki da pametuju kako je to namjesteno i sta ja znam, a ne nemam namjeru se natezati po forumu, svako nek misli sta hoce, ali vidim sta ljudi koriste po sajmovima i izlozbama oldtimera po Njemackoj i Austriji

ima jos jacih firmi ali njihove cijene su po par stotina EURA kao npr. swizol i slicno

p.s. tim sonaxima se poliraju nova auta po Njemackoj a to u kantici sto ti je taj prodao ne vjerujem da se smije ikako i prodavati tamo

smijesno sta sebi ljudi dopustaju
 
sportline je napisao(la):
Ti ceš to stavljat na šesticu?


Da, zasto pitas ?

Ne treba meni niko pricati za SONAX, koristio sam ga MILIJARDU puta... Sve njihove moguce i nemoguce proizvode... Zna se sta je Sonax, ali ja sam trazio "sredstvo" koje ce "izvuci" veci sjaj nego Sonax...

Lik je rekao da sto se tice SJAJA, da je ova bolja od 3M-, a do sad svi govore da je 3M bolji od Sonax-a (iako meni nije), sto bi trebalo da potvrdi i cinjenica da ga koriste profi lakireri....



@Deyo... ne znam samo sta je smijesno? Sto nisam zapamtio naziv... ? Maxus cu se raspitati... Lik je objasnio sastav Sonax-a i objasnio sastav 3M-a kao i tog sredstva... Objasnio prednosti jednih, drugih, trecih...
Ta ista radnja mixa boje lakirerima u pola Sarajeva... Jos ni od kog nisam cuo neku izjavu u - smislu u vezi njih.... tako da...

Sonax mi stoji vec u garazi, i nisam htio njime da "poliram-waxam" (btw, tim hobijem se bavim vec 4god), jer mu PREMALO traje taj wet-look, a previse je zajebancije da bi se radilo cesce...


I, btw, bio mi cejf k...u da kupim to, pa makar se lak istopio...
 
Član
Neki dan sam gledao Autoviziju i prezentovali su MA-FRA kozmetiku i polirali su neki stari auto kojem je boja izblijedjela nakon poliranja ga ne mozes prepoznat nemoguce.Gledao sam i cijene 12,5 KM je pasta a trebaju jos neka njihova sredstva za sjaj ja mislim da su i oni po 12,5 KM
 
Član
Ja sa koristio na haubi Vectre neku pastu Mafra i stvarno dobar efekat ali sam se iznenadio kad sam vidio da mi sad hauba ima duplo vise oštećenja od kamenčića, haman pasta skinula sve živo i sad sam se razočarao.
šta da se radi
 

MTR

Član
dodjite kod mene , ja cu vam ispolirat nije skupo , bice ko macija guza , sonax je dobar al je komercijala ja koristim malo teze produkte
 
Član
I nakon koliko vremena je predviđeno da se auto opet polira, jer znam kad ga jednom ispoliras da bi ga trebao svako određeno vrijeme polirat, da boja nebi matirala...
 

MTR

Član
nece matirat , to ti se desi kad napr. seljo ti opere felgu i gumu pa istom spuzvom odere krov , pranje kucnim abrazivnim detergentom ( vidio sam jednog levata kako siba arfom neki dan hahahah ) .
Udje brate prljavstine u lak i postane hrapavo . Poliranjem ustvari cistis boju , sve zavisi sa kakvim polirom radis.
Ja sad npr. koristim polir za Nano lakove ( 180 Eura kila u njemackoj ) , dobar je jer nije toliko agresivan za lak , jest da se sjebes al brateee... auto ko pisca.
Boja moze matirat i ako ti levat nestrucno polira ( slajf paste su opasne u neiskusnim rukama ) , bolje mu daj vodobrusni 2000 neg polir pastu.
Pozeljno je da se auto polira bar 2 puta godisnje , prije ljeta i prije zime .
Ljeti blago poliranje , zimi polir koji ima Karnaubu u sebi .

Eto , ako hoces dodji do mene da vidis kako to siba

i da se nadovezem , nisam gore vidio , djeces auto polirat pastom od 12 kerma . U pravu si ,napravi efekat na laku al kontra od onog sto si htjeo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top