poliranje

poliranje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da je vec bilo rijec o tome, al mrzi me sad traziti, pa molim savjet ili pomoc.

U planu imam da poliram auto. Sta zelim da dobijem? Znaci sitne ogrebotine da uklonim i da dobijem sjaj...
Molim, ako neko zna postupak i izbog polir paste, da mi pomogne...
 
Član
Ljudi sonax je cudo!

ima onaj, ne znam sad kako se zove, u gepeku mi je, pise na njemu da je za manje ogrebotine, ta polir pasta, kad se dobro odradi, stvarno se auto cakli i izbije neke sitne povrsne hajde da kazemo ogrebotine mada je to 1/10 dubine prave ogrebotine

ja dosad sto sam to koristio bio sam zadovoljan i to ja sam sebi poliro Lagunu, a nisam neki profesionalac bas sto se tice toga.

Znaci ta pasta, i ja sam picio sa dva komada velika vate, jedan za utrljavanje paste a jedan za poliranje, sve rucno.

i da, kad se pasta utrlja, ostaviti malo da suhne pa onda ispolirati

a auto oprati i ostaviti U HLAD da se okapa i poslije nekoliko sati polirati U HLADU

a ako je neko baaas zainteresovan, nek mi se javi ja cu malo proguglati pa postaviti sliku te paste

Pozz

Inace, sonax je vrh sto se tice ovh dzidza za auto, jos uvijek ih niko nije pretekao, u svemu su vodeci osim sto su naravno ispred njih neke firme cija pasta kosta i po par stotina eura
 
Član
opel ASTRA je napisao(la):
haj nadi te slike...

207100.jpg


hehehe nemojte se ljutiti,smanjite sliku ako je prevelika, nit imam sta od sonaxa nit ih reklamiram

pozz

stefan je napisao(la):
i da napomenem najbolje je ici dio po dio npr. hauba, blatobran itd.

to obavezno
 
Član
opel ASTRA je napisao(la):
Damire, hvala...;)

Nista druze, tu smo sto mozemo da razmijenimo iskustva

Ja sam licno testirao, tako da ovo pricam iz prve ruke, od svih ovih mazalica sve zive marke od onih najjeftinijih do onih malo na vecem nivou i sve je smece naspram sonaxa, u ovoj klasi za normalne smrtnike, mada i sonax vec polako izlazi iz tog cjenovnog razreda, ali ja uvijek kazem bolje je kupiti tu pastu jednom i koristiti p amakar imas i zasto a onako zuljas i vrtis a ono nista.
 
Član
ja poliram carsafom il onom pelenom starom a vatom nisam probo nekako mi se cini da je to premekano za poliranje
 
Član
arminnn je napisao(la):
ja poliram carsafom il onom pelenom starom a vatom nisam probo nekako mi se cini da je to premekano za poliranje

Ja uzmem komadinu odvlim veliku o ono se stvrde u ruci i jos malo pokupi paste u sebe

a ima ona vata u slojevima, nije ono da je kao neka samo hrpa vate nego je pritisnuta n anekih par cm deblljine isto neki debeli zavoj i ja to presavijem i ozdriblam s tim

a i pelena je super, iskreno, nisam prije imo pelena po kuci pa mi nije naumpalo, a sad bi mogo autobus s pelenama ispolirati sta mi ih je po kuci :cool:
 
Član
Recimo isto,ukoliko imate hromiranih dijelova na autu preporučujem isto da sonaxom polirate,ima namijenjen za hrom i aluminijum,ja sam sebi branike i detalje oko prozora polirao i stvarno dobro ispade.

SonaxC.JPG
 
Član
Samo da se nadovežem sa before/after slikama što se tiče hromiranih dijelova:

PRIJE:

1ilbif.jpg


POSLIJE:

34t6af7.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top