Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Član
brate na pijacu i dogovoris se sa ljudima, samo orah je skup drama, mozes dobrih para uzeti....
mada najbolje rakija ide.... znam ljude koji prodaju i po kubik rakije.... plus pocugaju 300l:lol::lol::lol:
 
Član
Bez zezancije ljudi, nebih da tema ode u off kako je vec krenula. A ti ako imas dobru kolicinu oraha, npr 100-200 i vise kg, ja ti lako nađem otkupljivaca po razumnoj cijeni, no prije toga mi moras dati neke info o orahu.... Svi oni koji sanjaju preko noci da se obogate, u poljoprivredi na zalost taj san nece ostvariti, zemlja je marljiva, ali nikoga gladnog nije ostavila sto bi moj stari rekao. Dakle polako, al sigurno za pocetak krenuti sa malim kolicinama pratiti potrebe trzista, ako budu vece povecat proizvodnju, ako ne budu, onda gledat nesto drugo.
No ja i dalje cekam druge ideje ?
 
Član
Pržionica kave. Nemam pojma zašto ali znam par ljudi koji ne znam imaju li srednju skolu, a otvorili su ovo, i puni su para. Ne znam kolika su ulaganja.
 
Član
Hmmm ... Ja sam bio razmisljao o ideji da pokrenem nesto vlastito ... moja ideja je bila : znaci popravljanje el.aparata,busilica, viklovanje el. motora , masine za pranje vesa, el. instalacije .. i jos kad bi uspio biiti neciji zastupnik neke firme napr. DEWALT, BOSCH ... odlicno bi bilo


To je bila moja ideja .... pa hocel se kad ostvarit hmm
 
sto se tice oraha, cuo sam da se ogromni podsticaji dobijaju za uzgoj oraha. a i konkurencija je premala sto se tice toga. jest da treba dosta vremena da se pocnu ubirati plodovi rada, ali et :D

@error, napio sam ti ranije, ali se zagubilo, ono oko muzike, ozvucenja i to. jbg, svadbi ce uvijek biti, a i izbori kad dodju :D
 
BHT Ovisnik
ako imas zemlje isplate ti se vocke,izgubiti sigurno neces,stari misli ako ode u mirovinu na selo i tome se posvetiti,dobijes poticaj od drzave,zasadis sve fino,jest da treba malo vremena,al kasnije se isplati,dobar prijatelj mi tako sada trešnje izvozi,drzava sada dobro gura s poticajem za poljoprivredu,samo svako nekoliko vremena dolaze u inspekciju da vide jel se radi sta i kako,sad neznam kako to konkretno ide,al jos nitko nije popusio
 
Član
Ovo s orasima sam mislio neki dinar da uberem, sad ce vrijeme za branje pa da iskoristim ako mognem
 
Tacno je da poljoprivreda dobro ide, isto tako i domace zimnice, kiseljeno povrce, ajvar i ostalo sto je bez konzervansa, doduse ako imas kome prodati. Za voce treba vremena da naraste, treba odrzavati, ali par poznanika mi je pricalo price oko toga, i stvarno ljudima ide dobro s time, jos ako ces fabrici kakvoj prodavati, to je zagarantovana para ;)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
sto se tice oraha, cuo sam da se ogromni podsticaji dobijaju za uzgoj oraha. a i konkurencija je premala sto se tice toga. jest da treba dosta vremena da se pocnu ubirati plodovi rada, ali et :D

@error, napio sam ti ranije, ali se zagubilo, ono oko muzike, ozvucenja i to. jbg, svadbi ce uvijek biti, a i izbori kad dodju :D
Ogromne poticaje daje RH, a BiH ne daje, ako ih mozemo tako nazvati "ogromnim"... No na kraju krajeva, dobio, ne dobio ulozit cu svoj neki kapital, nije velika lova u pitanju, tak da to mogu nekako izfinancirat....

Sto se muzike tice, da jesam DJ, imam opremu ulozio sam u opremu, i vjeruj 2 god rada jos ju nisam isplatio das 1000km za mixer, jos toliko za playere neke mizerne, 3-4 stoje za sluske, 50-100 za kvalitetne kablove itd, i sisas vesla dok otplatis opremu, a zaradi ne razmisljalj, jer ona dolazi tek nakon 2-3 god, kada naravno trebas investirat u drugu opremu... Na zalost u Bih DJ-Ing nije cijenjen kao posao, jos pogotovo u mom smislu, jer ne gotivim cajke i slicno, dakle samo electro, tech house, minimal, club, i vocal.... No eto koja partija u HR mi dobro dodje ovo ostalo sve tanko...


technoGeek je napisao(la):
Tacno je da poljoprivreda dobro ide, isto tako i domace zimnice, kiseljeno povrce, ajvar i ostalo sto je bez konzervansa, doduse ako imas kome prodati. Za voce treba vremena da naraste, treba odrzavati, ali par poznanika mi je pricalo price oko toga, i stvarno ljudima ide dobro s time, jos ako ces fabrici kakvoj prodavati, to je zagarantovana para ;)
Slicnog sam misljenja da poljoprivreda nikog gladnog nije ostavila, no ipak mislim da se mnogi varaju, jer misle da novac dolazi preko noci, bez prosutog znoja, i truda. Ja sam takvog misljenja da treba biti skroman, i krenuti sa malim stvarima, pa tek onda razmisljati o necem vecem, a nadam se da ce to biti neka lijepa ideja.... No evo mi smo totalno otisli na poljoprivredu, sad me zanima jel stvarno nema ni jedna grana poslovanja vise, ili je fakat poljoprivreda najbolja.... Ajmo cekam ideje ?* :D
 
Član
Cijena kile oraha na veliko jučer je bila 16 km Na malo 23-24 :D
Evo jedan zanimljiv info i prijedlog Poznajem jednu porodicu fantastično žive Čime se bave Beru šumsko voće i ljekovito bilje Od 20. jula do neki dan žena je vodila evidenciju Ubrali 1t i 117kg borovnice Cijena ove godine je bila i do 8km po kg Da ne govorimo o brusnici pogotovo čajevima koji rastu na svakom brdu Sve se to proda na pijaci za kratko vrijeme i uberu jako fine pare ;)
 
Član
potpis na ovo sa borovnicama malinama kupinam i slično rodjak mi je sada zasadio 500 stabala oraha pa cemo vidjeti kako ce ici ;)
 
Član
erorr braca moj opredjeli se ti za cajke, samo dobru klavijaturu i ovzdra, tu su pare, bio sam ja na par zenidba, jbt ljudi zgrnuse pare... rock, tehno itd prolazi negdje drugo ovo je bosna... pa vecina umjetnika je umrla od gladi:D:D
 
Top