Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Član
MTR je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Meni ne izlazi iz glave ideja o ugostiteljskom objektu. Ako već nemaš i ne možeš kupiti prostor, onda unajmiti negdje blizu škole, fakulteta ili nekih većih radnih kolektiva. Ukoliko je na tim lokacijama skupo ili su već obuhvaćene onda može i negdje drugo. Bitno je da su cijene veoma pristupačne a hrana veoma dobra i da obavezno ima dostavu. Dakle nešto kao restoran-fast food-picerija, neka kombinacija toga. I recimo ako praviš sendviče, onda obavezno da bude domaće pecivo a ne kupovno. Ako je hrana dobra a jeftina, za to se pročuje brzinom šumskog požara. Znam dosta mjesta sa dobrom hranom ali poskupom, a ima i dosta mjesta sa lošom hranom općenito. Ja imam tako neku ideju u glavi koju ću i sam probati realizirati za koju godinu kad završim fax

dobra ti je ideja , samo ubaci ( sto sam vidjao po Njemackoj ) npr. guste supe ( nesto kao corba a nije ) jer narod voli na kasiku :D
usput da imas burito na bosanski ima da razvalis

Za kvalitetnu ponudu moraš imati kvalitetnu robu a kvalitetna roba je skupa Skupa roba ne trpi niske cijene Moraš imati dubok đep jaku zaleđinu i volova muda da bi danas opstao
 

MTR

Član
evo i ja mogu ponuditi nesto slicno kao Sale ,ali je ovo vezano uz poliranje auta,poliranje farova, ljepljenje folija itd itd... ovako :

polir masine od 3M-a
slajferice od 3M-a ( za malo ozbiljniji rad na laku tj. uklanjanje svih nedostataka )
brusni papir/spuzve specificno pravljene bas sa ovo , isto od 3M-a
spuzve za poliranje 3M
paste za poliranje 3M
krpe 3M

i jos dosta toga , ali uz to vam ide ono najbitnije , obuka ili ako hocete nazovite ga seminar da vas upoznam sa materijalima,radom i procedurama vezanim za ovu vrstu posla . Evo sad ide zima i ima se vremena do proljeca nauciti dosta toga i onda ste u mogucnosti da u toku proljeca/ljeta zaradjujete u prosjeku dnevno po 80-200 KM zavisi sta radite ( auto ili farove ), kako radite , kakav kvalitet pruzate ......

znaci tu sam za bilo koga , moja pomoc je dostupna svima , bujrum ko hoce da uposli samog sebe eto prilike , sve sto treba je dobra volja , produzni kabal za struju , polirka i materijal :icon_biggrin:

;)

edit : da napomenem da sam inace instruktor za 3M , et' :icon_biggrin:
 
Član
i koliko kosta kurs poliranja kod vas, i koliko treba novca za pocetak, odnosi se na alat...

ps. dobije li se kod vas kakav certifikat, mislim ako ste vec instruktor, a vidim da profesionalno radite
 
Član
Evo ga Salle doslovno da trazi saradnike, ne doslovno, vec ih i trazi. To nekomu moze biti fina prilika, jos ako taj netko u određenom gradu ima poslovni prostor, ovu ideju moze vrlo lako realizovati, dakle nesto malo ulozi, i pokusa sa prodajom kolaca, slasticarrna, sladoled i to... Msm, ono sto da ne pokusat, evo mozda bi i ja pokusao, al je stvar u tome sto u mome gradu ima vec i previse slasticarni, no ni to nije neki razlog, razlog je sto su najamnine prostora preskupe za ovako mali grad. Al eto mozda se netko od vas stvai u dilemu. :D
 
Član
moze li ti ovo sta pomoci??

http://www.sarajevo-x.com/biznis/posao/clanak/110921043

koliko ja vidim jedini pravi USLOV jeste da si prijavljen na birou 6 mjeseci...
 
Administrator
moj prijedlog je otvoriti kopirnicu u blizini skola i fakulteta, gdje bi bila extra povoljna cijena kopiranja... npr u tz su u blizini fakulteta otvorili u "propalom" trznom centru kopirnicu gdje je cijena kopiranja 0,03, sto je najjeftinije u gradu i vecina tu dolazi... ljudi ne znaju sta ce od posla...

Za pocetak potrebno imati mali prostor, racunar, kopir masinu i naravno mrezu kojom su povezani racunar i masina. Ako se ne varam neke firme cak vrse izdavanje i odrzavanje kopir masina...
 
Član
Da ,ali za kopirnicu su već potrebna ozbiljnija novčana sredstva ,jer nije kopirnica samo kopir aparat ...
 

MTR

Član
mokeBass je napisao(la):
i koliko kosta kurs poliranja kod vas, i koliko treba novca za pocetak, odnosi se na alat...

ps. dobije li se kod vas kakav certifikat, mislim ako ste vec instruktor, a vidim da profesionalno radite



ne treba ti nikakav certifikat , on se vidi na autu , kvalitetan rad na autu je tvoj potpis , einhelova polirka ti je oko 100 KM , imas i po PIK-u svega , bitno je da je rotacijska a ne orbitalna i eto te vec na pola puta , paste uzmes u Sensu na Aneksu ( moze i na grame ) i vec mozes radit , meni ne placas nista tu sam da pomognem sta treba oko savjeta ;)
 
Član
Ovo sa kopirnicom, opcenito knjizarom bi moglo uspjeti u mom gradu, prvo sto u blizini srednje i osnovne ima par manjih slobodnih prostora, koji bi bili pogodni za navedenu djelatnost, no kao sto netko rece, to trazi malo veca investiranja na samom pocetku, tako da to u mom slucaju nije moguce.
 
Top