Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Član
po meni ako hoces dobar biznis, kljuc je da budes kreativan i da imas ideju koju niko nije realizovao... ;)
 

MTR

Član
GOLF TZ je napisao(la):
po meni ako hoces dobar biznis, kljuc je da budes kreativan i da imas ideju koju niko nije realizovao... ;)

nema toga osim da izmislis neki svemirski brod koji ce ponijet 800 tona na robe na Mars uz utrosak goriva od nekih 20 litara :D
 
Član
MTR je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
po meni ako hoces dobar biznis, kljuc je da budes kreativan i da imas ideju koju niko nije realizovao... ;)

nema toga osim da izmislis neki svemirski brod koji ce ponijet 800 tona na robe na Mars uz utrosak goriva od nekih 20 litara :D

mislim na ideju za svoju drzavu... neko je naprimjer spomenuo onaj "hotel" za gume u Srbiji... ;)
 
Član
pa ne znam jeste li gledali na discoveryju ,ali covjek je razmisljao sta bi to moglo biti sto jos nije izmisljeno ,i dosao na ideju providnog tostera .. jer uvjek se desi da zagori hljeb , i ukucao na internetu i vidio da je vec izmisljen providni toster :icon_confused:
tako da treba biti realan ,pare i nisu toliko bitne, uvjek volim pogledati one emisije sa milionerima , i sve i jedan je poceo od nule , i sve i jedan kaze najbitnije je biti uporan ...:cool:
 
Član
za sve treba volje i truda, prije par dana ja sam odlucio da ulozim pare na pilice da mi covjek cuva... za 300 KM kupis 120 pilica i hranu. nakon mjesec dana jedno pile 10 KM. jedini zahmet, prodaj toliko piladi. pa izvoli :lol:
edit:
ova ideja mi je na um pala, kada sam se licno uvjerio da je poljoprivreda najbolji nacin zarade, bez ikakvih rizika da ce nesto previse iskriviti situaciju, a to sam se uvjerio, kad mi je stari na selu posadio malu vrecu krompira od 10 KM i neki dan me natjerao da sve to pokupim :lol: nisam mogao da vjerujm, od tih posijanih 10 kg, izvadili smo nesto manje od 200 kg krompira. mislio sam raditi maline, ali pilici, za dosta manji rok dobijes mnogo vise novca. zivio
 
Član
corradoM je napisao(la):
za sve treba volje i truda, prije par dana ja sam odlucio da ulozim pare na pilice da mi covjek cuva... za 300 KM kupis 120 pilica i hranu. nakon mjesec dana jedno pile 10 KM. jedini zahmet, prodaj toliko piladi. pa izvoli :lol:
edit:
ova ideja mi je na um pala, kada sam se licno uvjerio da je poljoprivreda najbolji nacin zarade, bez ikakvih rizika da ce nesto previse iskriviti situaciju, a to sam se uvjerio, kad mi je stari na selu posadio malu vrecu krompira od 10 KM i neki dan me natjerao da sve to pokupim :lol: nisam mogao da vjerujm, od tih posijanih 10 kg, izvadili smo nesto manje od 200 kg krompira. mislio sam raditi maline, ali pilici, za dosta manji rok dobijes mnogo vise novca. zivio

Ima tu jedan kod nas isto farmu pilica, i ne zali se. To je isto meni palo na pamet, ali treba imati objekat, tj neku ili halu, ili nesto nanovo izidat i to, a to zahtjeva malo vise love, no dobro u svakom slucaju vjerujem da se moze zivjeti od navedenog posla...
 
Član
kad neko napisa da je gledao emisiju neku o milionerima, napomenu me za jednu emisiju vezanu za "pokretanje biznisa". bbc-eva je emisija ja mislim i ima na youtube sve epizode. zove se "Dragons den", koncept je takav da ljudi sa odredjenim idejama bez kapitala dolaze pred milionere i predstavljaju im svoje ideje i kazu koliko im treba kapitala za realizaciju. ovi milioneri odlucuju da li ce dati te pare i na osnovu toga, dobivaju odredjeni postotak dionica u tom novom biznisu...

poprilicno je zanimljiva emisija. mi smo na faxu gledali jednu epizodu i onda sam kasnije ja kuci pregledao jos njih. ima bas dosta, i nije lose za ubiti dosadu. naravno, na engleskom je, pa ko ne zna, jbg... heheh

nadam se da se autor teme ne ljuti sto sam malo otisao u off. ko zna, mozda ti se neka ideja svidi pa iskopiras... :D

evo link

http://www.youtube.com/watch?v=hE5-0Zi21nU&feature=results_main&playnext=1&list=PLA608F715A8264C10

ima dosta ovih sezona i epizoda. svaka epizoda je iz nekoliko dijelova, vidjecete ako otvorite...
 
Taj koncept je normalan u USA, a ideja je jako bitna, jos ako je i dobra, milionerima nije problem dati pare, a inace se nazivaju "Angel investors" :)
 
Član
Samo lave opleti po zdravoj hrani,to jest sto ljudi moraju svaki drugi ili eventualno u sedmicu uzet bar 2 puta,sad da nenabrajam sta sve tu moze da se proizvodi,druga stvar ako nisi baska zagrijan za kopanje oranjem,ciscenje i te zajebancije,onda ti je rijesenje neki manji kafic,piceriju ili sve u jednom,ali nista veliko nista u spici nego negdije uskraj otvoris manje pare manja zarada,manje i inspekcije :cool:,ili cak jos jedno uzanimljivo rijesenje a brza para,malu vikendicu tamo negdije oko capljine,pa brate koju stabljiku posadis pare same kapaju......eto toliko od mene i biznisa :cool::icon_exclaim:
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
Samo lave opleti po zdravoj hrani,to jest sto ljudi moraju svaki drugi ili eventualno u sedmicu uzet bar 2 puta,sad da nenabrajam sta sve tu moze da se proizvodi,druga stvar ako nisi baska zagrijan za kopanje oranjem,ciscenje i te zajebancije,onda ti je rijesenje neki manji kafic,piceriju ili sve u jednom,ali nista veliko nista u spici nego negdije uskraj otvoris manje pare manja zarada,manje i inspekcije :cool:,ili cak jos jedno uzanimljivo rijesenje a brza para,malu vikendicu tamo negdije oko capljine,pa brate koju stabljiku posadis pare same kapaju......eto toliko od mene i biznisa :cool::icon_exclaim:

nadam se da si mislio na jabuke :lol:
 
Član
Meni ne izlazi iz glave ideja o ugostiteljskom objektu. Ako već nemaš i ne možeš kupiti prostor, onda unajmiti negdje blizu škole, fakulteta ili nekih većih radnih kolektiva. Ukoliko je na tim lokacijama skupo ili su već obuhvaćene onda može i negdje drugo. Bitno je da su cijene veoma pristupačne a hrana veoma dobra i da obavezno ima dostavu. Dakle nešto kao restoran-fast food-picerija, neka kombinacija toga. I recimo ako praviš sendviče, onda obavezno da bude domaće pecivo a ne kupovno. Ako je hrana dobra a jeftina, za to se pročuje brzinom šumskog požara. Znam dosta mjesta sa dobrom hranom ali poskupom, a ima i dosta mjesta sa lošom hranom općenito. Ja imam tako neku ideju u glavi koju ću i sam probati realizirati za koju godinu kad završim fax
 
Član
[/quote]

nadam se da si mislio na jabuke :lol:
[/quote]

jabuke i kruske,a nadze se i koji orah :lol::lol:;)
 
Član
otvori autopraonicu

od pranja auta imas za troskove + ti ostane nesto
od kemijskog,poliranja itd placa + tepisi
 

MTR

Član
Schumi je napisao(la):
Meni ne izlazi iz glave ideja o ugostiteljskom objektu. Ako već nemaš i ne možeš kupiti prostor, onda unajmiti negdje blizu škole, fakulteta ili nekih većih radnih kolektiva. Ukoliko je na tim lokacijama skupo ili su već obuhvaćene onda može i negdje drugo. Bitno je da su cijene veoma pristupačne a hrana veoma dobra i da obavezno ima dostavu. Dakle nešto kao restoran-fast food-picerija, neka kombinacija toga. I recimo ako praviš sendviče, onda obavezno da bude domaće pecivo a ne kupovno. Ako je hrana dobra a jeftina, za to se pročuje brzinom šumskog požara. Znam dosta mjesta sa dobrom hranom ali poskupom, a ima i dosta mjesta sa lošom hranom općenito. Ja imam tako neku ideju u glavi koju ću i sam probati realizirati za koju godinu kad završim fax

dobra ti je ideja , samo ubaci ( sto sam vidjao po Njemackoj ) npr. guste supe ( nesto kao corba a nije ) jer narod voli na kasiku :D
usput da imas burito na bosanski ima da razvalis
 
Član
eh evo ovako da se malo nadovežem na ovo ozbiljnije...

u Odžaku imamo svojih 6 maloprodajnih trgovina i prozivodnju kolača.

kolače vozimo u sve veće gradove (Bihać, Banja Luka, Doboj, Orašje, Mostar, Sarajevo, Zenica, Tuzla, Gračanica, Gradačac)

i sva bliža mjesta blizu tih gradova, faktički u kompletnoj BiH smo zastupljeni,

a radimo skoro sve samo sa većim centrima kao što su Bingo, Konzum, Mercator, Tuš, Fis i sl.

Pružam mogućnost, da svako od vas, tko to želi, može vršiti moju prodaju kolača na način:

da registruje preduzeće
da mu ja ispostavim robu, kao i velikim trznim centrima, pod istim uvijetima
da on tu robu, prodaje komadno, svečano ili na način ugostiteljstva tj. slastičarne.

tu se javlja jedna veoma dobra mogućnost za svakog od vas, tko ima imalo želje za vlastitim biznisom.

Možete otvoriti svoju, vlastitu prodaju kolača na nekome mjestu, kolače naravno ne morate prodavati pod mojim imenom, a ako bi ste tako mogli bi se dogovoriti oko poboljšanih uvijeta (plaćanja, rabata i sl.)

Možete napraviti jednu "mini-hladnjaču" kao skladište, i uzeti jedno manje sredstvo sa mogućnosti hlađenja robe, i kolače prodavati manjim centrima unutar BiH, npr ako ste u Sarajevu možete svoju - "našu" robu ponuditi svim drugim trgovinama, u koje mi "MERSAL d.o.o." ne vozimo i to po vašim uvijetima...faktički vršite uslugu veleprodaje naših kolača!

Mišljenja sam, da se na ovakav način može zaraditi vrlo solidna plaća, a i svoj biznis možete širiti tako što ćete uzimati i drugu robu što bi vaši kupci od vas trazili.
Drugim riječima, djelovali bi ste kao mini-veleprodaja za sve manje trgovine.

Znam reći ćete, kad već imam ovu ideju zašto to nebih sam pokrenuo!?

Problem je, što je naše sjedište u Odžaku, kada bismo kolače prodavali u Sarajevu kao ugostitelji, to bi značilo da bi tamo trebao živjeti neprestano i pratiti šta se dešava, a to nam nije želja!
Drugi problem, je što mi dovozimo u veće centre direkt iz Odžaka, i sad zamislite treba putovati 3h tamo vamo, treba uspijeti istovariti sve kolače, tako da mi je povećanje broja kupaca veliki problem da se sve završi u jednom danu.

asortiman proizvoda možete pogledati na fb i web stranici

http://www.facebook.com/Mersal.kolaci

http://www.mersal-kolaci.ba/
 
Top