Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Član
Evo ekipa u zadnje vrijeme dosta vremena posvecujem razmisljanju o pokretanju vlastitog biznisa, na pamet mi je palo mali milion ideja, neke sam prostudirao malo bolje, neke sam ostavio po stani. Svi dobro znamo da je u ovo vrijeme jako tesko uspjeti u bilo cemu, pa isto tako i u biznisu, no evo otvorio sam temu da vidim sa vama, jel tko od vas imao slicna razmisljanja, ideje, motivaciju itd... Pa da svi skupa malo upoznamo trziste i steknemo nekakav dojam sto bi moglo biti dobro - profitabilno, a sto ne....
 
Sve zavisi koliko si spreman da se zrtvujes, da budes uporan i cime se mislis baviti. Jesto tesko uspjeti kao poduzetnik, pogotovo kod nas, ali se moze. ;)
 
Član
da bi bilo sta zapoceo trebaju ti veze ili puno novca . .. uglavnom bez para nista

a ideje i sve ostalo svi mi imamo to . . . i razmisljamo o svacem ali na kraju vidis da

od svega toga nista . . .
 
Član
Evo ti primer sta masta moze, u Beogradu je otvoren "hotel" za gume, leti ti cuvaju zimske, a zimi letnje gume po 6 meseci, jos plus dobijes popust na montazu i balansiranje, cuvanje jednog seta 6 meseci kosta 30e. Posto velika vecina od preko 2 000 000 ljudi zivi u stanovima i nema gde da skladisti gume, ubice se od para :)
 

187

Član
Iskren da ti budem stalno razmisljam o tome..Stalno mislim sta otvoriti kako gdje..Po meni najbolje se baviti onim sto je raji potrebno.. Npr otvoriti radnju, (ne mora biti velika) koja ce imati "svasta" od auto dijelova preko farbi za vrata,prozore do cimente i kreca.. jer jbg kad raja vidi da ti imas tu svega dolazice i raspitivati se ti jos vidis sta se trazi pa i to pocnes nabavljati..

Nije neka pljacka al moze posluziti za fin i solidan zivot... ;)

Bar moje misljenje :icon_biggrin:
 
Član
dellas je napisao(la):
Evo ti primer sta masta moze, u Beogradu je otvoren "hotel" za gume, leti ti cuvaju zimske, a zimi letnje gume po 6 meseci, jos plus dobijes popust na montazu i balansiranje, cuvanje jednog seta 6 meseci kosta 30e. Posto velika vecina od preko 2 000 000 ljudi zivi u stanovima i nema gde da skladisti gume, ubice se od para :)

Evo ovakve postove i komentare sam ocekivao, a ono tipa treba ti blato love, moras biti uporan i slicno mi vjerujte ne treba, za dobar pocetak je najbitnija IDEJA!, a ostalo je manje bitno... No u svakom slucaju "dellas" ovo je dobra stvar za vece gradove, dok ja recimo zivim u gradu cca 30.000 stanovnika od toga 15.000 koji zive u gradu (a imaju podrume i kuce, vikendice na selu) dakle kod mene bi mogla proci, al u dosta sitnijim razmjerama, u svakom slucaju jako dobra ideja...

187 je napisao(la):
Iskren da ti budem stalno razmisljam o tome..Stalno mislim sta otvoriti kako gdje..Po meni najbolje se baviti onim sto je raji potrebno.. Npr otvoriti radnju, (ne mora biti velika) koja ce imati "svasta" od auto dijelova preko farbi za vrata,prozore do cimente i kreca.. jer jbg kad raja vidi da ti imas tu svega dolazice i raspitivati se ti jos vidis sta se trazi pa i to pocnes nabavljati..

Nije neka pljacka al moze posluziti za fin i solidan zivot... ;)

Bar moje misljenje :icon_biggrin:
Hmmm ja sam takvog misljenja da je za mele investitore to dosta zahtjevan i neishodan posao, jer danas "GIGANTI" diktiraju cijene, i temo trzista barem u tom poslu ima previse konkurenata, tako da bi ja licno bjezao od toga...
 
Član
U manjem gradu je sve teze, ima i onaj biznis da otvoris firmu koja bi se zvala "potrcko", kupis par onih pandica van 2001-2 god za po 1000e, ugradis plin i tvoja firma obavlja razne poslove, na poziv klijenta radnik dodje pandicom ako treba nesto preveze, ode u kladionicu da uplati tiket, ide u nabavku za klijente, vozi ih od tacke A do tacke B ako su popili i slicno i za svaku uslugu ide posebna tarifa. Opet je to za vece gradove...Zacudili bi se kad bi znali koliko ima ljudi koje mrzi da idu u kupovinu, u prodavnicu, po cigarete pa daju po 20e za takve stvari.
 
Član
dellas je napisao(la):
U manjem gradu je sve teze, ima i onaj biznis da otvoris firmu koja bi se zvala "potrcko", kupis par onih pandica van 2001-2 god za po 1000e, ugradis plin i tvoja firma obavlja razne poslove, na poziv klijenta radnik dodje pandicom ako treba nesto preveze, ode u kladionicu da uplati tiket, ide u nabavku za klijente, vozi ih od tacke A do tacke B ako su popili i slicno i za svaku uslugu ide posebna tarifa. Opet je to za vece gradove...Zacudili bi se kad bi znali koliko ima ljudi koje mrzi da idu u kupovinu, u prodavnicu, po cigarete pa daju po 20e za takve stvari.

Yap vidio sam to, o Tuzli je rijec ako se ne varam, u svakom slucaju i to je bila jedna od uspjesnih IDEJA, koja je realizovana, i eno onaj lik se ne zali, kaze da posao ide fino....
 

187

Član
Hmmm ja sam takvog misljenja da je za mele investitore to dosta zahtjevan i neishodan posao, jer danas "GIGANTI" diktiraju cijene, i temo trzista barem u tom poslu ima previse konkurenata, tako da bi ja licno bjezao od toga...


[/quote]

jbg problem je sto se ne smijemo usuditi, uvijek postoji taj strah hoce li uspjeti il nece al znas ono ko ne riskira taj ne profitira.. nikad se ne zna.. samo je bitna lokacija da si ti na finom mijestu i da imas dobru reklamu
 
Član
Zavisi sve kako stojis sa kapitalom..Jedna stvar u kojoj NIKAD ne mozes propasti a fantasticna zarada je apoteka..Ja studiram farmaciju i imam neki plan otvaranja apoteke ako bog da, znaci 100% provjereno ekstra profitabilan posao..
 

187

Član
semma je napisao(la):
Zavisi sve kako stojis sa kapitalom..Jedna stvar u kojoj NIKAD ne mozes propasti a fantasticna zarada je apoteka..Ja studiram farmaciju i imam neki plan otvaranja apoteke ako bog da, znaci 100% provjereno ekstra profitabilan posao..

jes tebi dobro jer si u tom poslu i znas sve oko tih lijekova i ne moras placati radnika,automatski imas 700-800 km vise.. al sta cu ja jbg da nekog ubijem xD vako ove radnje moze bilo ko raditi jbg..

to je dobra ideja pravo jbg svima trebaju lijekovi...
 
Član
Kad su vec krenuli prijedlozi iz struke, moj prijedlog je skladiste gradjevinskog materijala.
 
Član
semma je napisao(la):
Zavisi sve kako stojis sa kapitalom..Jedna stvar u kojoj NIKAD ne mozes propasti a fantasticna zarada je apoteka..Ja studiram farmaciju i imam neki plan otvaranja apoteke ako bog da, znaci 100% provjereno ekstra profitabilan posao..
Pa da to je opce poznato da Apoteke i Benziske Crpke uzimaju lovu na veliko, samo je problem veliki kapital, kojeg ja sa svoje 23 godine nemam, dakle moram se zadovoljiti nekim drugim isplativim biznisom, koji zahtjeva mnogo manje investicije...

187 je napisao(la):
semma je napisao(la):
Zavisi sve kako stojis sa kapitalom..Jedna stvar u kojoj NIKAD ne mozes propasti a fantasticna zarada je apoteka..Ja studiram farmaciju i imam neki plan otvaranja apoteke ako bog da, znaci 100% provjereno ekstra profitabilan posao..

jes tebi dobro jer si u tom poslu i znas sve oko tih lijekova i ne moras placati radnika,automatski imas 700-800 km vise.. al sta cu ja jbg da nekog ubijem xD vako ove radnje moze bilo ko raditi jbg..

to je dobra ideja pravo jbg svima trebaju lijekovi...
Ti, kao ti bez Strucne spreme i ne mozes otvoriti apoteku, u tome i jest kvaka, sto taj posao u pocetku zahtjeva pronalazenje Farmacueta. No decku bi bilo dobro, jer se obrazuje i automatski ne mora placati radnika kako je vec netko naveo i tu mu ostaje fina suma novca....
 
Ne znam ljudi, da imam para i da treba da ulozim u nesto, ne bi znao u sta! Svjetska kriza tek pocinje, ovo do sada nije bilo nista! Gase se firme, nafta, hrana, cijene skacu ko lude! Kad pogledam ocev posao, to jest pilana, nekada je bilo i posla i para da se zivi pravo, a danas, jedva nadjes robu da valja, i onda kad nadjes treba dobro i platiti, pa dok platis troskove, radnike, i uz to sve na kraju dodje neki holandjanin, poljak pa te dr*ka, udara reklamacije, udara po usima, i na kraju molis Boga samo na nuli da budes! Stvarno ne znam u sta uloziti, na koju stranu krenuti! Danas samo najjaci opstaju! Samo jedno sam siguran, nema uspjeha bez politike, obavezno neka stranka, pa tek onda posao! ;)

A za skolu, tek sam na pola puta, i nadam se da cu uspjeti zavrsiti, pa nek je diploma tu, bice nekada posla, doce opet vrijeme kada ce se cijeniti znanje! To sigurno, samo danas je fakultet ko nekad srednja, nema nista ako neces magistrirat! Pomjera se stepenica obrazovanja!
 
Član
187 je napisao(la):
semma je napisao(la):
Zavisi sve kako stojis sa kapitalom..Jedna stvar u kojoj NIKAD ne mozes propasti a fantasticna zarada je apoteka..Ja studiram farmaciju i imam neki plan otvaranja apoteke ako bog da, znaci 100% provjereno ekstra profitabilan posao..

jes tebi dobro jer si u tom poslu i znas sve oko tih lijekova i ne moras placati radnika,automatski imas 700-800 km vise.. al sta cu ja jbg da nekog ubijem xD vako ove radnje moze bilo ko raditi jbg..

to je dobra ideja pravo jbg svima trebaju lijekovi...

Za platu magistra ti treba nekih 1500 KM bez doprinosa, ali vjeruj mi da ti to nista ne znaci.. Pogledaj samo da se skoro niko nije zadrzao na jednoj apoteci. Jedina mana jeste upravo visoko pocetno ulaganje, mada ko ima svoj prostor dobar rijesio je 70% posla.. A hrana, lijekovi, odjeca, bilo sta od toga uvijek isplativ posao.
 
Top