početak i razvoj Street Racea u BiH, ili EX Yu

početak i razvoj Street Racea u BiH, ili EX Yu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

GocaS6 je napisao(la):
Ja mislim da ti previše zabadaš nos tamo gdje mu nije mjesto. Ko si kao prvo ti da nekoga proglasiš LEGENDOM? Druga stvar nalupao si tonu gluposti u ovim opisima i uvlačiš se uvijek u stvari koje te se ne tiču, otišao si sve skupa na 5 utrka i sad se odjednom našao relevantan da pišeš o ljudima koji su legende street race-a??? Pa ja ti mogu nabrojati bar 10 ljudi za koje ti nikada nisi čuo a koji su donijeli veći doprinos ovom sportu nego itko sa ovog tvog spiska.

Ko si ti čovječe? Ja bih tebi ipak predložio da se držiš humanitarstva ispadaš smiješan. :icon_eek:

Ja zabadam nos tamo gdje hocu i gdje mi je volja.To što si ti ljut na mene je druga stvar.Ja nikoga ne proglašavam Legendom nego svi zajedno ćemo napisat za one koji to mozda jesu ili nisu.Ja sam otisao na vise trke nego sto mislis i ako nisi znao pratim race ako nista ovaj u Mostaru od 2004 godine.Uz pomoć mog kluba pokušavam posjetit što više trka a ne kao neki da neidu nigdje a očekuju da im se dođe pa se kasnije žale na sve i svašta.Ja bih volio da ih nabrojiš pa da vidim šta se o njima može napisat.Ako neznam ja znat će neko ko će mi pomoći da se ovo napiše.A i ti zašto nebi pomogao a ne samo ovako napadao okolo.Jest da si možda jedini u ovom djelu BIH da radi nesto vezano za trke ali kad tebe poštuju drugi i od tebe očekuju nešto onda podrži i ti druge i pomozi im a ne samo ovako napadat i mislim da je sve ovo radi samo jednog pitanja koje sam ti postavio u zadnjih par dana.
a ono je da svi znaju Kad će biti Vaša trka i za koliko dana?
Možda niko drugi nije pitao,neznam zašto ali mene je interesovalo pa sam pitao i napadnut sam sa tvoje strane.Ali nema veze sve ok ja Vas kao klub i tebe kao individu poštujem i imaš mjesto ovde a ne kao legenda nego kao začetnik ovog sporta u BIH.


Da još ovo
Ja sam Ado Drljević rođen 21.04.1990. godine u Mostaru trenutno nastanjen u Blagaju i osoba koja voli street race i uživa gledajući sve trke pa i tvoje od 2004 pa ovamo.A moj humanitarni rad i sve oko njega to je stvar mog tima ne ne mene tako da ja neostavljam to ali hocu da probam i ovo.
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

drug jesi razmisljao o tome ko ce to sve finansirati, recenzenti i ostalo....?
pretpostavljam da mislis na neke sponzore ?
takoder koliko ocekujes da ce to ljude zanimati, tj. da ce to kupovati ..finansijski aspekt..ako ti je to iole bitno..
preporucio bi ti da se ne oslanjas na internet puno nego svakog posebno intervijusi i napisi nesto sto se nece moci naci online inace knjiga nece imati svrhu...ostalo se osloni na pisanje 'iz glave' tj. aspekt pisca s tim da to sigurno imas ako si se vec odlucio na ovaj korak...
takoder bi to trebalo mnogo dublje istraziti, tj. kako je sve pocelo od onih nezvanicnih trka pa nadalje..mislim da bi se tu pojavila neka imena za koja vecina nikad cula nije....da ne bude samo ime i prezima pa biografija i ostalo...takodjer naslov bi trebalo izabrati mnogo promisljenije..
mene iskreno biografija ne zanima bilo cija, osim toga to mogu vidjeti na netu ako mi je zanimljivo ikako...
street race je daleko sira oblast od utrke cetvrtine milje, style , 'bacanja para' pojedinaca i sl...
prije svega s obzirom da bi to bio prvo pisano djelo o tome kod nas, dakle objasni ljudima sta je street race...ne samo onu legalnu stranu koja je vise stvorena kako bi se smanjilo divljanje, smrt i sl... vec i onu 'ilegalnu' ..dakle svijest i strast racera prema automobilima i brzini...
odakle je dosao race itd itd..tvoji stavovi o svemu tome i tako dalje :)
good luck !
 
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

AnDel je napisao(la):
drug jesi razmisljao o tome ko ce to sve finansirati, recenzenti i ostalo....?
pretpostavljam da mislis na neke sponzore ?
takoder koliko ocekujes da ce to ljude zanimati, tj. da ce to kupovati ..finansijski aspekt..ako ti je to iole bitno..
preporucio bi ti da se ne oslanjas na internet puno nego svakog posebno intervijusi i napisi nesto sto se nece moci naci online inace knjiga nece imati svrhu...ostalo se osloni na pisanje 'iz glave' tj. aspekt pisca s tim da to sigurno imas ako si se vec odlucio na ovaj korak...
takoder bi to trebalo mnogo dublje istraziti, tj. kako je sve pocelo od onih nezvanicnih trka pa nadalje..mislim da bi se tu pojavila neka imena za koja vecina nikad cula nije....da ne bude samo ime i prezima pa biografija i ostalo...takodjer naslov bi trebalo izabrati mnogo promisljenije..
mene iskreno biografija ne zanima bilo cija, osim toga to mogu vidjeti na netu ako mi je zanimljivo ikako...
street race je daleko sira oblast od utrke cetvrtine milje, style , 'bacanja para' pojedinaca i sl...
prije svega s obzirom da bi to bio prvo pisano djelo o tome kod nas, dakle objasni ljudima sta je street race...ne samo onu legalnu stranu koja je vise stvorena kako bi se smanjilo divljanje, smrt i sl... vec i onu 'ilegalnu' ..dakle svijest i strast racera prema automobilima i brzini...
odakle je dosao race itd itd..tvoji stavovi o svemu tome i tako dalje :)
good luck !


Ovo je tema na kojoj Vi trebate iskazat sta sve treba biti u toj zbirci i hvala svima na prijedlozima ja ih sve vec imam zapisane i o svima vodim brigu a za to dal će se prodavat il ne
knjiga nece biti na prodaju nego će kad se ABD uradi biti podjeljena.koliko komada bude bit će.
Sponzori za ovo štampanje kad dođe do istog će biti najmanji problem naci jer već se javljaju ljudi i momci sa našeg foruma koji mogu u tome pomoci a "nisu skupi".
Sve aspekte napišite jer iza mene stoji mala knjiga o sasvim nečem drugom pa zašto da i ova ne ugleda svejtlo dana
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

ako bi pisao sve svoje misli o tome trebalo bi mi bas mnogo...tako da koliko mnognem cu pisati kao prijedlog...
a bgmi nadji i sponzore (prije svih vece firme i auto klubove da ti trud ne bude finansijski pad)..
o stampanju knjiga ok...skontaj opet koliki broj ces stampati, ostalo predlazem (ukoliko bi bilo vece interesovanje, prvenstveno clanova foruma kojih ima preko 20000) da uradis u elektronskoj formi na cd s odgovarajucim omotom to je svakako jeftinije a i moglo bi se dostaviti sirom bih preko neta ko naravno zeli tak , i u velikom broju primjeraka;)

p.s. naziv prve knjige? ako mozes kako dostaviti javi bas me zanima ?
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

ovi ljudi nisu legende... oni su ili zacetnici ili nesto drugo, ali legende nisu... shvatite to
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

Ado tema ti je promasena skroz:icon_cry: Druze spominjes period od prije godinu i dvije a znas li uopste ko je zapoceo SR scenu na prostorima ex Yu , znas li ko je napravio prvu zvanicnu trku u BiH,znas li ko je Dario Ljubicic,Nebojsa Broz,Dragutin Bosnjak,Gregor Tus,Zvonimir Dasovic,Samarzija Tomislav,Bozo Erak itd itd. Zakljucaj temu nema potrebe za ovakvim stvarima
 
Početnik
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

ja se izvinjavam a jel to knjih o 402 m legendama ili i brdskih trka ....

mozda da krenete sa uopce kak je to sve pocelo taj sr pa onda ko su ti medju prvima koji su dali od sebe da sr scena da bude bolje ....

nezz ja samo komentarisem bez ljutnje
 
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

retro je napisao(la):
Ado tema ti je promasena skroz:icon_cry: Druze spominjes period od prije godinu i dvije a znas li uopste ko je zapoceo SR scenu na prostorima ex Yu , znas li ko je napravio prvu zvanicnu trku u BiH,znas li ko je Dario Ljubicic,Nebojsa Broz,Dragutin Bosnjak,Gregor Tus,Zvonimir Dasovic,Samarzija Tomislav,Bozo Erak itd itd. Zakljucaj temu nema potrebe za ovakvim stvarima

Znam i za većinu sam čuo a već imam sva ta imena i Repo mi je već rekao da o njima zna dosta toga tako da svi onin ulaze u sve ovo a tebi ako je tema glupa nemoj se javljat
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

Sto se tice ideje nije uopste losa,ako nista bar ce neke mlade ljude malo bolje upoznati sa street race scenom,pustite momka nek radi,ne pise se knjiga za 10dana.
Ado ako mislis nesto ozbiljnije da napravis,trebat ce ti najmanje 2 godine istrazivackog rada i prikupljanja informacija,provjere informacija,sortiranja i jos mnogo toga da nesto napravis i budi sretan ako to zavrsis u tom periodu.

Sto se tice same knjige,ja bi ti savjetovao da se okanis legendi,nego da se fokusiras na razvoj same street race scene,kako je nastala,ko su prvi ucesnici,ko je doprinio njenom osnivanju,gdje je se odrzao prvi street i tako hronoloski,kako su nastajale klase,ko je gdje sta osvojio,koja auta,kako su se ta auta vremenom mijenjala.Na auta bi posvetio posebnu paznju,kakva su bila ispocetka,sta je kasnije na njima sve radjeno(znaci detaljno,naravno ako vlasnik zeli to otkriti),ko je ta auta slagao,kakav motor i koliko konja su imali na pocetku,a sta imaju danas,koliko voze sekundi 402m,itd.Imas tu puno materijala koji je dosta zanimljiv,jer svakoga najvise zanima sta je unutra pod haubom.
Naravno ovo se sve podrazumijeva i za style i db.

Ako se budes drzao ovog koncepta i budes to kvalitetno i detaljno odradio,legende ce se prepoznati u tekstu(citanjem),a ne neko da ih imentuje,pa da se kasnije stvaraju svadje i prepiranja,jer uvijek ce se neko naci i reci "on legenda majke ti" i puknuti knjigu u smece.
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

GocaS6 je napisao(la):
Ja mislim da ti previše zabadaš nos tamo gdje mu nije mjesto. Ko si kao prvo ti da nekoga proglasiš LEGENDOM? Druga stvar nalupao si tonu gluposti u ovim opisima i uvlačiš se uvijek u stvari koje te se ne tiču, otišao si sve skupa na 5 utrka i sad se odjednom našao relevantan da pišeš o ljudima koji su legende street race-a??? Pa ja ti mogu nabrojati bar 10 ljudi za koje ti nikada nisi čuo a koji su donijeli veći doprinos ovom sportu nego itko sa ovog tvog spiska.

Ko si ti čovječe? Ja bih tebi ipak predložio da se držiš humanitarstva ispadaš smiješan. :icon_eek:

pa kad se ti toliko pravis pametan kao i uvijek kao sto smo i navikli
posalji momku poruku pa mu objasni to sto ne zna pomozi mu itd
a ne ko kabadahija se javljati nesto svaki put pametovati ba meni je pun k tebe znas otkad pratim forum ti si hejter teski
pametujes kenjas itd ohladi malo covjece ko god da si
 
Početnik
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

bmw e30 je napisao(la):
Druze ja koliko znam a znam dosta....Srdjan je medju prvima i sebi pravio auto i sebe placao i vozio svoje auto tako da nepises o necemu o cemu neznas nista...svaka cast Adi na ovome sto pokusava napraviti i svakako Srdjana uvesti u ovo.....;)


znam da ima nekog stojadina mislim, turbo :cool:
ali sada ne vozi a rijec je samo o vozacima, koliko sam skontao
ako je prije vozio, onda ok. ne znam ni ja sve na sve strane ;)

svakako da to treba spomenuti kao nekoga kod koga vecina mapira auto


ali u citavoj temi nije definisano na osnov cega se zapravo biraju legende.. jeli na osnov snage auta i postignutog vremena, udjela u ucestvovanju kada je ovaj sport poceo, ili znanja o tuningu?
 

MTR

Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

Nema legendi osim ljudi koji su duboko zagrizli u ovaj vid sporta i koji odvajaju od svojih usta i svog vremena da bi nesto napravili i koliko vidim tu je vise ljubavi prema ovome nego nekih finansijskih interesa , to cijenim i postujem .
Fora je u tome da mi nismo Amerika i nemamo SR-ove vec 50 godina nego zadnjih par je to malo vise naglaseno i svaki puta sve bolje i bolje sto je pohvalno .

E sad ko je legenda a ko ne , ne znam
pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top