početak i razvoj Street Racea u BiH, ili EX Yu

početak i razvoj Street Racea u BiH, ili EX Yu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

HONEY je napisao(la):
pa kako je on legenda kad nije vozac uopce, nigdje veze. pricamo o ljudima koji su sebi pravili auto, sebe placali, i vozili svoje auto
on radi kao firma koja naplacuje svoje usluge. to sa ovom temom nema veze

i uostalom Srdjan radi mapiranje a to je samo jedan dio citavog procesa dok se napravi jak auto. bez podcjenjivanja ali je tako

Nidal je pokazao kako moze sa daleko, visestruko manjim budjetom derati mnoge koji imaju visestruko vise love, samo kupuju dijelove i vjecno su iza ;)

Srdjan Matavulj, koji je sad puno poznatiji po svom brandu SMChipTuning, je 2004 godine bio predsjednik AMK Gradiska koji je, na njegovu inicijativu, 17.07.2004 organizovao PRVI LEGALNI SR U BiH. Ako on ne zasluzuje da se uvrsti u ovu knjigu kao jedan od zacetnika, "legendi", zovite to kako hocete, SR-a na ovim prostorima onda ova knjiga ne treba ni da se pise ...

:icon_mad:

A po meni je ovdje puno imena koja bas i ne zasluzuju svoje mjesto u ovoj knjizi, a isto tako je puno imena koja su izostavljena ...
 
Član
HONEY je napisao(la):
ma od nekih sportova i djelatnosti se prave velicine i legende, a umjetnost se nemoze porediti sa ovim sto radimo mi koji smo slagali jaka auta i vozili sa njima!
to je sve RELATIVNO
sto mediji napumpaju neke stvari.. sad je to kao vrijednije od ovoga sto mi radimo, zato sto nasu djelatnost ne pumpaju? ja ne mislim tako!

to i jeste zalosno, zato nemozemo naci ni sponzore, ni nista, i ovaj sport djeluje jadno.. a neke druge djelatnosti i aktivnosti su razvikane do neba i KAO imaju neku vrijednost.. bah

mogli smo mi biti daleko vece legende, da su se neke stvari drugacije poklopile i tretirale

a ovako cemo se vjecno kuhati citav dan na suncu, od jutra do mraka, da bi dobili plasticni pehar, dokazali se pred sacicom neznalica, dobili neke mizerne pare ako uopce pobjedimo, derali vlastiti auto koji osobno financiramo i razjebajemo, i da bi nakon svega jos narod unizavao sliku o nama i davao nam upute o "ponasanju", jer nam kao upute trebaju

samo ja koji sam napravio svoj auto, i neki koji su bili samnom ili mi pomagali, znaju sta je trebalo proci, i ja zelim da se to cuje, dosta je bilo glumljenja neke skromnosti i drzanja po strani, kakve vrijednosti sve sto sam uradio ima ako nitko nece znati o tome?
Ado, sto se mene tice istakni sta god zelis i izdaj to, ali mora biti istina, ne smije se desiti da nesto nije istina i da na taj nacin netko bude zakinut ili ponizen

gle samo na sta je SR scena dosla u Mostaru, vecina ljudi i ne znaju sta je to, a kamoli da nekome pricas kako si pobjedio ili nesto uradio...

ako ljudi uz kavicu mogu pricati dali ce Milan dobiti Intera.. onda mogu pricati i dali cu ja uzeti Hotu ili on mene..
a ako ce svi biti vjecno ne-informirani, ako cu to sve sto radim raditi za 0 (nula) bodova medijske paznje i paznje javnosti, ne hvala necu se onda vise ni baviti SR-om, vratit cu muziku u auto, prodati slickove i nitro, i ovako bez njega imam preko 400ks, i kulirat cu gradom. isto mi ga dodje :cool:

drugar za sve si upravu,u potpunosti se slazem s tobom;)
 
Član
RE: Ko su za Vas legende Street race-a

ADO MOSTAR je napisao(la):
Alex kako ga mnogi zovu ima vrijeme od 10.130 na 402 metra što predstavlja rekord Balkana svih vremena.

Pozdrav,
ovo je netocno, jer Balkan nisu samo zemlje ex YU, vec i mnoge druge. Medju njima je i Grcka, gdje se odavno vozi ispod 10 sek. Konkretno prijatelj mojih principala vozi EVO6 sa rekordom Grcke u vremenu od 8.894 sec.
http://www.youtube.com/watch?v=iNEdcb1fXJI
 
Član
svaka cast za repin post,trebamo se u medije progurat pa na bilo koji nacin dosta je da se o nama misle da smo divljaci koji prave nerede u saobracaju i da nas jednom pocnu gledat kao sport a ne kao debile ili sta vec

nekad se zapitam jesam li toliko drugaciji od ostalih mater mu ***** i jesam li normalan kad te citava okolina gleda kao idiota koji baca pare na glupost i omalovazavaju tvoj rad pogotovo je istaknutije u manjim sredinama
 

IGY

Član
isto tako mislim da se ne bi trebale izostaviti ni popratne discipline koje su u sklopu 402 SR a to je street style i dB drag
takodze trebao bi i o tome razmisliti, sirok je pojam to sto si uzeo ako bi vec to radio uradi kvalitetno i obuhvti sve....
 
Početnik
svakako da se nebi trebalo izostaviti ni ostale discipline, uostalom sva natjecanja se odigravaju isti dan..

ja cu pokrenuti neke stvari, sto se tice medija, za inace, koliko to bude u mojoj moci. uglavnom na ovome nece ostati
a ovo sto Ado radi je dobro, samo nije definitirano o cemu se zapravo prica (sto sam reko u predproslom postu). ali mislim da bilo koji vid promocije, koja mora biti istinita, je dobar i potreban nam je

Sreto - a ti koji te kao omalovazavaju su neke ugledne licnosti jelda, cvrste osobe koje nesto imaju iza sebe? :D
puse-travici i pijandure koje petkom i subotom drze flasu u ruci uz narodnjak (to i nebi bilo tako strasno kad nebi bio krajnji domet :icon_biggrin: ).. a kladim se da ih pola ne zna kuci zamjeniti sijalicu na plafonu kad pregori.. a kamoli jos platiti i napraviti brzo auto recimo :D :D

zato samo naprijed
 

MTR

Član
HONEY je napisao(la):
svakako da se nebi trebalo izostaviti ni ostale discipline, uostalom sva natjecanja se odigravaju isti dan..

ja cu pokrenuti neke stvari, sto se tice medija, za inace, koliko to bude u mojoj moci. uglavnom na ovome nece ostati
a ovo sto Ado radi je dobro, samo nije definitirano o cemu se zapravo prica (sto sam reko u predproslom postu). ali mislim da bilo koji vid promocije, koja mora biti istinita, je dobar i potreban nam je

Sreto - a ti koji te kao omalovazavaju su neke ugledne licnosti jelda, cvrste osobe koje nesto imaju iza sebe? :D
puse-travici i pijandure koje petkom i subotom drze flasu u ruci uz narodnjak (to i nebi bilo tako strasno kad nebi bio krajnji domet :icon_biggrin: ).. a kladim se da ih pola ne zna kuci zamjeniti sijalicu na plafonu kad pregori.. a kamoli jos platiti i napraviti brzo auto recimo :D :D

zato samo naprijed

e vala si u pravu za ovo ;)
 
Član
sreca mi je sto sam takav tip covjeka sto mi vise govore da sam lud i da je ne moguce nesto ja jos vise zappnem i teram inat svima i guram dalje,a mozda ne bi bilo lose da se skupi fond da uplatimo po koju marku na neki racun da odatle reklamiramo forume na tv i njihove stranice ne bi li se narod malo dosao i obrazovao,a kad se masa naroda ukljuci postace zanimljivije i za sponzore i za medije
 
Član
Vi ste svi čini mi se širi u ustima nego u ramenima. :icon_eek:
Počevši od Repe koji više ne glumi lažnu skromnost a nitko ga ne šljivi 5 posto. A on jadnik misli da se svijet vrti oko njega ili oko Golfa nisam siguran. Odvozio čovjek 10.7 wow kakav abnormalan uspjeh nakon 10 godina ulaganja tatinih para u auto. I još sam sebe proziva legendom :lol:

Ma čovječe ja se slažem s tobom ti jesi prava legenda :D

Hoćete nešto da pokrenete? Hoćete bolje utrke, bolje popraćene medijski? Hoćete da vam ja dam žiro račun AK Hercegovina pa nek svi članovi foruma uplate po 100 KM pa ćemo zajedno da napravimo utrku kakva se još nije dogodila na ovim prostorima? Dovest ćemo sve moguće medije koji postoje!

A nećete? Nisam ni sumnjao. Kao što rekoh u prvoj rečenici... :icon_rolleyes:
 
Član
stavljaj onda redom, dadu sa kadetom, mazu, gocu, edo16V vozio na dobrinji hm.. nemogu da se sjetim dosta ljudi iz mostara Emir sa crx , Emil E30 plavi bmw , vlado BL, sike, Marin manta turbo, mozes i Tiru on vozi jako dugo.... itd.. itd... svi su oni vec dugo dugo tu prisutni
treba tu puno strana samo da imena napises , Lovro swift ih HR i njega se sjeti davno je isao jako brzo samo sto ga nisu priznali... :D
 
Član
goca brate znas nekad bit i suvise direktan da te ne znam konto bi da si lud hehhe
cuj nije bitno kako al jednostavno se treba nesto poduzimat jel ovako ne ide vise ako ti znas
slobodno reci mi samo nagadjamo ovde.
a sto se tice repe u opste nije potrebno pisat ko mu finansira auto ,taman i da mu ja dajem pare
ne bih ovde to pisao iako ima dosta njih sa foruma koje ja guram na neki nacin i nikad to od mene nije
niti napisano niti sam u nekoj temi kritikovao nekog.
budi gospodin brate..
 
Član
Ado je zapoceo temu u krivom smjeru i otislo je predaleko.Nije losa ideja ali treba poceti ispocetka i iztraziti malo pozvati ljude koji su vec neke 2001 godine na poljoprivrednom aerodromu u N Topoli pokusavali raditi nesto sto je neko negdje vidio pa su se tada pridruzili ljudi iz Mostara koji su cak potezali do topole da bi se malo vlakali i kvalitetno druzili pa sve do prvog zvanicnog rejsa 2005/te. Ado istrazi ti druze dobro ovu oblast ima ljudi koji dobro poznaju materiju od prvog dana a nije street race nastao repinom voznjom niti je repo legenda zato sto je tri puta vozio Osijek mislim da bi jedina legenda trebao biti Gregor Tus koji ima cini mi se 55 pehara osvojenih na trkama u par godina negdje od 2005 do 2009 , a svi su zaboravili na ljude koji su omogucili da se stvaraju vozacke *legende*,ljudi koji su pravili trke,ljudi koji su sklapali auta itd.......Zatvorite temu istrazite stvari pa onda napravite kvalitetnu pricu hronoloski slozenu i svi ce mo to podrzati
 
Član
najbolje da se obratis onom liku iz srbije on odavno u svojoj arhivi ima intervjue i razne klipove sa trka a vjerujem da dosta bolje poznaje materiju od ade koji je tek od skoro se poceo bavit ovom tematikom i pracenjem ex yu scene
 
Član
Tema je previse siroka i tesko ce biti da se usmjeri u pravu stranu jer takav pravac i ne postoji kad ima puno polaziste i moze sve da se gleda iz mnogo uglova.

SR zvanicna scena traje od 2004 godine a malo ko sa ovog foruma da zna kako je to sve pocelo i kako smo stvarali te temelje,tada nije bilo ni Repe ni Kostadinovica ni Frzopa ni vecine koji se sada pominju,takodje ni Retro ni Bozo ni Kalkan nisu tada znali sta mi radimo.Necu nikoga da ljutim ali realnost je da je ovo sve nastalo od Dasovica koji je godinu dana prije napravio prvu legalnu trku zajedno sa Edo Galicem.Mi smo se trkali i prije toga ali nikome od nas nije palo na pamet da od toga napravi nesto znanicno dok Das to nije uradio i poslije toga smo i mi (AK Gradiska) a poslije nas mjesec dana i AMK Nitro napravili prvu legalnu i zvanicnu trku u BiH.
Srbija,Slovenija,Makedonija i ostale drzave su mnogo godina poslije nas napravili nesto slicno.
Dasovic je izmislio i ova pravila po sekudama na kojima sada svi vozimo,takodje on je postavio veoma viskoke standarde odmah u staru koje na zalost ni sam on nije vise moga da ispostuje i tako se sve i raspalo ali to je prica za drugu temu o Dasovicu i trkama iz 2006 i 2007 godine.
Kasnije su ukljucio Bozo i SRC BL zajedno sa Brozom i ostalim iz Srbije.

Jedna stvar je sigurna a to je da nije bilo AK Gradiske i AMK Nitra u tadasnjem sastavu cekalo bi se jos malo da se pojavi prva trka u BiH a da nije bilo Dasovica siguran sam da ni mi nebih te 2004 godine napravili prvu trku.

Ovo mora da pise neko ko ovu temu znao od pocetka i od prvih koraka a ne neko ko ovo prati zadnje 3 godine.

Toliko od mene.Sretno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top