početak i razvoj Street Racea u BiH, ili EX Yu

početak i razvoj Street Racea u BiH, ili EX Yu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jos 2001-2 se po pisti drljalo danonocno i kao sto SM kaze AMK nitro i ekipa iz Gradiske su prvi organizirali nesto.
doduse taj prvi race je meni osobno i bio najbolji i najzanimljiviji
kad se sjetim sve se vozilo sa srcem i iz zajebancije svima gas do poda bez kocenja pustanja i glumljenja da se uzme neka nagrada, neprospavane noci na pisti i da ne govorim o mjesecima i mjesecima rada na slaganju AMK Nitro filma TITANIUM BOYZ jedva sam godinu prosao u skoli ali nije mi krivo :) ali otkad je sve poslo silaznom putanjom sve se gleda kroz neku korist nema zajebancije ni adrenalina u svemu tome , svi dolaze samo da uzmu neki pehar i par sto kmica nagrade bezveze..
i ovo sve ima smisla samo ovoj forumskoj sacici ljudi van foruma 99% ljudi nema pojma o ijednom trkacu sa 402 snite asfalta, pista je jedno glupo okupljaliste drkosa i idiota i ljudi koje oslovljavaju sa slicnim nazivima.
ev ima ekipe koja je napravila neke ozbiljne rezultate i dje su ti sponzori koji bi pomogli da se to ne vrti samo na razini BIH i malo HR ?
koga taj sport zanima SKORO PA NIKOGA tako da je cijeli trud oko tog ulaganja u auto i sto kaze repo przenja na suncu i stajanja cijeli dan po nekoj livadi da bi odvozio par sekundi neke utrke postalo besmisleno tako da je i cijela prica o nekoj SR sceni BESMISLENA jer ta scena vise skoro pa da i nepostoji
 
Član
sreto je napisao(la):
goca brate znas nekad bit i suvise direktan da te ne znam konto bi da si lud hehhe
cuj nije bitno kako al jednostavno se treba nesto poduzimat jel ovako ne ide vise ako ti znas
slobodno reci mi samo nagadjamo ovde.
a sto se tice repe u opste nije potrebno pisat ko mu finansira auto ,taman i da mu ja dajem pare
ne bih ovde to pisao iako ima dosta njih sa foruma koje ja guram na neki nacin i nikad to od mene nije
niti napisano niti sam u nekoj temi kritikovao nekog.
budi gospodin brate..

Prijatelju ja sam cijeli život direktan, to ti može potvrditi bilo tko ko me zna, nemam dlake na jeziku ako si dobar pohvalit ću te ako nisi ja sigurno neću reći da jesi. Nikada nisam bio gospodin niti ću biti al sigurno ni meni nitko neće glumiti gospodina a da ja to prešutim.

Druga stvar, Adu poznajem osobno i smatram da je dobar dečko, koji doduše zabada nos svugdje gdje mu nije mjesto. I to sam mu i rekao. Započinje neke teme koje ne poznaje dovoljno, proglašava neke ljude legendama niti oni to zaslužuju niti to stvari jesu. Nitko tko ima love na bacanje pa mu palo na pamet da napravi 10 sec auto za mene nije nikakva legenda.

Legende su neki drugi ljudi, koji su davali crno iza nokta, svoju lovu, trud, znoj i suze za ovaj sport. Počevši od AK Gradiška preko AMK Nitro i njegovog legendarnog predsjednika Jožefa Joška Ambruža poznatijeg kao Mazamali koji je doduše uz našu pomoć digao cijelu SR scenu u BiH na noge, to je prava legenda kojoj pola ljudi sa ovog spiska ne može dodati vode. Svaka čast AK Gradiška ali da nije bilo Nitra i njegovog neumornog predsjednika ne bi bilo 5% ovoga što imamo danas koliko god to malo bilo.

Preko Zvonimira Dasovića zvanog Das o kojem ja nemam baš pozitivno mišljenje al to ne mijenja činjenicu da je taj čovjek pridonio takvoj popularizaciji ovoga sporta u RH a i šire da to nije normalno, čovjek je postavio standard organiziranja utrka koji je i dan danas mjerilo za sve klubove.

Da ne spominjem dalje jer neću da se zamaram ali ljudi kao Dario Ljubičić, Vice Bojko, Lovro Badurina, Igor i njegov Auto Tim, Jasminka Jammie Beganović, Edi Grubelić, zaslužuju bar da im se spomenu imena da sad ne nabrajam, mogao bih do ujutru a nisam mislio pisati knjigu :D. To su ljudi koji su iznijeli ovaj sport na svojim leđima odvajući sebi od usta da bi nešto napravili!

Ado ako već misliš rediti nešto po ovom pitanju baci se u sakupljanje materijala i nek to traje 2 god i onda sve objavi a ne ovako lupati po forumu, to ti je moj savjet.

Pozdrav.
 
Član
ne slazem se goca s tobom oko onih izjava sa finansijama,molio bih te za odgovor da li bi ti
mene cjenio da ja imam sponzore koji su mi slozili auto i vozim 10sec u odnosu na neke druge koji
sami sebi slazu iz sopstvenog budzeta......
repi treba odat priznanje za ostvaren rezultat za rad i za voznje koje je odovozio a isto tako i ostalima i nema razloga njega ponizavat i njegov rad u odnosu na neciji drugi ko da je bitno ko to finansira
a ja koliko sam u toku i koliko znam da to nije istina ispravi me cinjenicama ako grjesim....
eto odosmo u off sa ovom temom ali ima ljudi koji su samo citaoci i nisu u toku pa je korektno napisat i
koju cinjenicu....
ovo ti govorim jer se i sam susrecem sa istim problemom jer sam i sam imao oca koji je bio jak u finansijskom aspektu
ali sam na zalost ostao bez njega prije 10g i sad mi se desi da mi ljudi govore lako je tebi ti si njegov sin
a danas sve sto imam steko sam svojim rukama iako postujem svog pokojnog oca ne mogu rec da mi je
ostavljen imetak koji sad imam nego sam ga sam zaradio,izuzev kuce u mostaru koju sam
nasljedio i koju i sad posjedujem
 
Član
sreto je napisao(la):
ne slazem se goca s tobom oko onih izjava sa finansijama,molio bih te za odgovor da li bi ti
mene cjenio da ja imam sponzore koji su mi slozili auto i vozim 10sec u odnosu na neke druge koji
sami sebi slazu iz sopstvenog budzeta......
repi treba odat priznanje za ostvaren rezultat za rad i za voznje koje je odovozio a isto tako i ostalima i nema razloga njega ponizavat i njegov rad u odnosu na neciji drugi ko da je bitno ko to finansira
a ja koliko sam u toku i koliko znam da to nije istina ispravi me cinjenicama ako grjesim....
eto odosmo u off sa ovom temom ali ima ljudi koji su samo citaoci i nisu u toku pa je korektno napisat i
koju cinjenicu....
ovo ti govorim jer se i sam susrecem sa istim problemom jer sam i sam imao oca koji je bio jak u finansijskom aspektu
ali sam na zalost ostao bez njega prije 10g i sad mi se desi da mi ljudi govore lako je tebi ti si njegov sin
a danas sve sto imam steko sam svojim rukama iako postujem svog pokojnog oca ne mogu rec da mi je
ostavljen imetak koji sad imam nego sam ga sam zaradio,izuzev kuce u mostaru koju sam
nasljedio i koju i sad posjedujem

Pa najviše bih te cijenio (ili bilo koga) recimo ovim redom:

- Da si zaradio taj novac svojim radom i napravio 10 sec car što je jako teško pogotovo u današnja vremena.

- Da si dobio novac od sponzora i složio 10 sec car.

- Dobio si novac od sponzora i uz to ti još oni složili 10 sec car.

I jako je bitno sreto ko to financira, ja jako cijenim Repin rad i nemam ništa protiv dečka čak naprotiv cijenim njegov rezultat koji je postigao al toga ničega ne bi bilo da netko nije financirao zar ne :icon_rolleyes:? A Repo meni ide na živce iz drugih razloga koje sam mu ja pokušao objasniti al ne ide. Šta da objasniš čovjeku koji sam sebe proziva legendom?

Znaš kako kažu: Brzina je samo pitanje novca. SVE ostalo se može napraviti/složiti/kupiti/izmisliti/ ako imaš dovoljno love ;)

I ne znam šta me ustvari pitaš, ti slažeš sam svoja auta i to od svoje love, zarađuješ sebi i ulažeš za sebe, otac ti je ostavio dobru financijsku i materijalnu podlogu koju si ti još više razradio i svaka ti čast na tome, što se mene tiče ti si u prvoj skupini ;)
 
Tema je prevenstveno napravljena da Vi stariji i iskusni poput Goce,Srđana,Seje,Mazemalog,Repe,Srete i ostalih napišete imena a na meni je da skupljam materijal za sve to,i napisao sam ovo moze potrajat i vise godina ali dok sve nebude pod konac nećemo počinjat.
Hvala svima koji su počeli pisat imena i svi ti su ušli samo nebih da ispanemo "glupi i smiješni" i da se o nama zajebancije pricaju na skupovima.
 
Član
ADO MOSTAR je napisao(la):
Kako je već u naslovu navedeno molio bih da dalje napišete imena i prezimena istih .
Ko je za Vas i zašto?
Molio bih bez svađi i prepirki na ovoj temi samo konkretna imena ljudi koji su obilježlili ovu vrstu sporta na navedenom području.

1.Edvard Galić (Hrvatska)
2.Aleksandar Kostadinović (Srbija)
3.Siniša Basta (BIH)
4.Dario Konopek (Hrvatska)
5.Marko Fržop (Hrvatska)
6.Suad Hota (BIH)
7.Vlado Moravek (Hrvatska)
8.Sead Agić (BIH)
9.Slobodan Petošević (Srbija)
10.Roman Jurišić (BIH)
11......nastavite Vi



PS:
Nakon konsultacije sa Vama možda ulazim u jedan projekat pisanja zbirke o svim vozačima koji su obilježili ovaj sport na ovom području,ali naravno sve to uz vašu pomoć.

↲ ↲
Đe vam je Berni ovde na ovom spisku
 
Početnik
tako nekako, bila je prva gradiska, onda mostar i famozna trka na dobrinji..

to je bilo tako nekako 2004te godine al se sve t ovozilo onako "odoka" bez mjerne opreme itd..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top