Pezo 307 problem

Pezo 307 problem

Član
Problem rijesen. Nije crijevo dobro bilo zavrnuto na turbinu onaj prsten sto steze crijevo nije bio stegnut pa ispustao vazduh. ;)
 
Imao sam isti problem :D ali evo tek sad vidjeh ovo, samo sto je meni bilo zacepljeno crijevo i nije se palila turbina... I naravno auto nije moglo da ide uz brdo nit ista :D al zato sad jede asfalt :D

A ovo za EGR ventil, ja imam stalni problem sa tim, javlja mi da je on otisao..a kad stavim drugi ventil isto mi pokazuje... i stalno se pali lampica :S a auto ide i svee... Tako da dok ne nadjem rijesenje vozat cu ga tako...
 
Član
Sramota me vise pisat ovde :lol: opet auto trzalo. I danas direkt u ovlasteni servis likovi kazu sve je u redu i malo detaljnije pregledaju i nadju da je mozda problem u zicama koje vode od turbine i kraj EGR ventila ;) sad je rijeseno :lol:
 
Član
ma ne mogu vjerovat da nijedan kompjuter ne izbacuje kvar, da nijedan majstor ne zna do cega je svi nagadjaju sada jos u ponedeljak odvezem na servis da zice jos malo sredi i vidjecemo ako to ne pomogne jeb*jiga
 
phantom je napisao(la):
ma ne mogu vjerovat da nijedan kompjuter ne izbacuje kvar, da nijedan majstor ne zna do cega je svi nagadjaju sada jos u ponedeljak odvezem na servis da zice jos malo sredi i vidjecemo ako to ne pomogne jeb*jiga

Ma druze, jako malo je kvalitetnih servisa, velike su sanse da naletis na neki znj servis... valjda ces to uspjeti rijesiti ;)
 
Član
Evo upravo dodjo sa servisa 8 sati je caprko po autu i nasao je u nekom crijevu kuglicu od lezaja neko ubacio. Zamijenjen opet neki ventil i moram mijenjat dozator kod turbine :icon_mad:
 
Član
Imam isti problem, danas odvukao majstoru pa cemo vidjeti sta je u pitanju. Sto je najgore nemojte pljuvati majstore jer nisu oni krivi, imam kolegu sa istim problemom koji je godinama zivio u FR i skoro se vratio ovamo.

Jucer sjeli i citali Francuske forume za ovaj problem i ljudi sve zivo izmjenjaju i opet im se nakon kratkog vremena javi isti problem, elem kod PUG HDI motora preko cca 200.000 km ovo je ucestao problem sa gubitkom snage.

Nadam se da ce meni majstor danas uspjeti rijesiti.

Kao najcesci problem po stranim forumima se navodi sljedece:

"PROBLEM SOLVED...FIXED! HOOORRAY!
Pugman, Rayman et al...THANK YOU soo much for all the help and advice, you've saved me a fortune!!!
it IS the Turbo Solenoid Valve.
Part No: 1628ZT (FOR MY 2001 - 2.0 hdi 307 but there are variations) Cost �44.24 from Peugeot Swindon (thats with VAT added)"

za one koji ne znaju engleski evo sta cika google prevede:

Problem je riješen ... riješen! HOOORRAY!
Pugman, Rayman sur ... HVALA soo mnogo za svu pomoć i savjete, što ste spremili mi sreću!
je Turbo Magnetni ventil. (nesto kao turbo vakum ventil)
Dio broj: 1628ZT (ZA MOJE 2001 - 2.0 HDi 307, ali postoje varijacije) Cijena od 44,24 Peugeot Swindon (s PDV-om taj dodan)

Bas cu veceras da pitam majstora sta misli o ovome.
 
Član
haris0032 je napisao(la):
nije ti auto nafakali, mijenjaj ga :icon_smile:

ne bi ga mijenjo sad nema te pare :lol:
danas hvala Bogu sve rijeseno promijeno jos jedan ventil turbine i dozator kod turbine. Auto ide ko zmaj 150 sad pa sad nabije i ne trza vise. Znaci jedan majstor je al ne znam koji ubacio kuglicu lezaja u vakum crijevo i sve mi zacepio :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Legend
phantom je napisao(la):
haris0032 je napisao(la):
nije ti auto nafakali, mijenjaj ga :icon_smile:

ne bi ga mijenjo sad nema te pare :lol:
danas hvala Bogu sve rijeseno promijeno jos jedan ventil turbine i dozator kod turbine. Auto ide ko zmaj 150 sad pa sad nabije i ne trza vise. Znaci jedan majstor je al ne znam koji ubacio kuglicu lezaja u vakum crijevo i sve mi zacepio :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Onaj kojem si najvishe dosadjivao :lol:

Salim se naravno, drago mi je da si rjesio to ;)
 
Član
bas mi je drago da je problem rijesen! I ako nije problem napisi ili na pm koliko je kostao taj popravak, da znam za nedaj Boze :icon_smile:
 
Član
dozator je nov 70 KM al posto je meni hitno idem na put sutra morao sam na ilmi kupit i platio ga 100 KM :lol: juce je ubacio ventil 105 KM i sto je radio 8 sati na autu 80 KM :D
 
Top