Pezo 307 problem

Pezo 307 problem

Imas ti DPF u mene je taj motor to ti je samo on nek ti dijagnostikom porovjeri jel Bosch ubrizgavanje ili Siemens ako je Bosch imas srecu jer se to tako lijepo da srediti da se eliminise moze i Siemens ali trazi malo iskusnijeg majstora i alat. Da ti softwerski ga eliminise i onda ga mehanicki izbijes ides jednu euro normu dole potrosnja u mom slucaju oko 0.3 je sisla bez njega



P.S. Dijagnostikom provjeris zapusenost filtera i ako je previse sve cesce ce da radi regeneraciju jos ako ti zatrazi aditiv idu ga oko 4 L a litra 129 KM hehe najisplativije eliminacija i miran
 
Vidi sa kolegom sa foruma Daki nek ti da ponudu za DPF-off ili Zenica meni majstor sto je uradio poslat cu ti broj pa vidis cujes se sa njim ;)
 
Član
Ma imam ja ovamo servis blizu kuce Sigma-Benz momci su odlicni a iz pezoa su me slali njima da ne dolazim do Banja Luke
 
Član
Ne mora značiti da ima FAP, neki nemaju od 110ks. Pošalji mi ako hoćeš VIN na PM i vidjećemo da li ima FAP.

@mirza_mali

Kako si rješio ERG? Da kucnem u drvo nemam nikakvih problema, ali ako slučajno bude da znam.
 
mara- je napisao(la):
Ne mora značiti da ima FAP, neki nemaju od 110ks. Pošalji mi ako hoćeš VIN na PM i vidjećemo da li ima FAP.

@mirza_mali

Kako si rješio ERG? Da kucnem u drvo nemam nikakvih problema, ali ako slučajno bude da znam.

Ja koliko sam vidio ovi svi od 79 kw modeli tacnije 107 ks imaju DPF


A EGR limom se zatvorio tj zablindirao i nema nikakve greske majstor uzeo 30 KM moze covjek sam sebi rijesiti samo nepristupacan mora dosta stvari napolje da ide pa tako da sam ja majstoru otjerao, mene su ljudi ubjedjivali da ofulam brzinu da krecem u trecoj auto nikad da nabije da mozes u drugu presaltati a na dijagnostici nije bilo greske i ovaj mi kaze de da to probam i auto se preporodilo na ubrzanju :lol::lol:
 
Član
Imam ja od 80kw, i to facelift i nemam FAP fabrički, i još sam naletio na jednog da ga nema kada sam tražio da kupim. Kontam kod mene noviji model, možda će ipak prijavljivati grešku.

A ovaj auto ovdje ga ipak ima.

5-6-201215-11-47.jpg
 
Od 110 KS ovi noviji oni mogu se naci koji imaju i koji ne a 107 KS valjda svi imaju tako sam ja skontao a ako ti se i javi greska na blokadi EGR-a moze se i on softwerski da eliminise imam insana za to :lol::lol:
 
Član
Hvala svima, kako sam se cuo sa mirzom isti su simptomi DPF filtera. Daje Fap filter pokazao bi na servisu da je do tog. Ubrzanje sad hvala Bogu ima 9.000 obrtaja od mogucih 10.000 to smo dobili iz servisa :D
 
Legend
phantom je napisao(la):
Hvala svima, kako sam se cuo sa mirzom isti su simptomi DPF filtera. Daje Fap filter pokazao bi na servisu da je do tog. Ubrzanje sad hvala Bogu ima 9.000 obrtaja od mogucih 10.000 to smo dobili iz servisa :D

Kakvi obrtaji ?? :D
 
Član
ma otislo ubrzanje bilo pa mijenjan ventil turbine i dozator. I reko nam lik na kompjuteru da imas 9.000 obrtaja od maksimalnih 10.000 da je podigo a u trecoj sto postotno ubrzanje sada ima :lol:
 
Član
ma nisam na to ni mislio neko je bilo skroz opalo nije moglo uz brdo vuc. Sad u trecoj ide uz brdo :lol:
 
Član
Ma nije fap filter majku mu :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad: izgleda turbina otisla sunce joj je*em. Naso majstor ulje u crijevu kod dozatora i reko mi turbina ce otic. Kad ubrzavam sad cesce trza, kad ubrzam kao da trubina iskoci iz lezista i kad uhvati prestane trzat. Jeli do trubine ili cega :icon_question:
 
Top