Pezo 307 problem

Pezo 307 problem

Član
A koliko dodje odprilike reparacije dvije dizne kod tih momaka :icon_question:

Ma ajd da on blago trza al on trza da ne mozes kontrolisat skace auto po cesti bukvalno :icon_mad: Najgore sto su mi predlagali to sve iz Pezo servisa iz Doboja mater im j*bem sve sto su rekli ja zamijeno i dalje skace ocu im se naj*bat sve cim dodjem :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
PUG servis Doboj zajebi od toga nemas hljeba (njima je cilj dio da ti prodaju za duplo plus da naplate radne sate) , za reparaciju dizni nzm kolko je al je dosta jeftinije nego nove da kupujes. Ako ti je daleko gore u Zepce da ides imas ovde u Doboju posle Modexa Autoservis Borojevic rade mi tu 2 dobra jarana kolko sam od njih skonto i oni saradjuju sa ovom dvojicom kad su dizne u pitanju....
 
Legend
saledoboj je napisao(la):
PUG servis Doboj zajebi od toga nemas hljeba (njima je cilj dio da ti prodaju za duplo plus da naplate radne sate).

Cime se ti bavis, koji poso radis ti. Dali ti u svom poslu radis sve probono, i dajes gratise od sebe, ili naplatis da zaradis??

Nevidim u cemu je problem oko servisa, ako si doso u ovlasteni doso si jer si bio u 656 garaža prije ovlastenog i ni oni nisu znali napravit pa si nakraju doso u ovlašteni. I kad svi tenda majstori izdrkaju kola onda se fatate svi procedura i ovlastenih servisa.

Ovim komentarom nebranim taj prežo servis, niti ijedan servis, nego mi je glupa izjava, tamam da prodajes kupus na pijaci, moras ga prodavat duplo i naplatit uslugu sto si prije toga posijao i pobrao kupus u polju. Nekontam u cemu je fazon.
 
Član
saledoboj je napisao(la):
PUG servis Doboj zajebi od toga nemas hljeba (njima je cilj dio da ti prodaju za duplo plus da naplate radne sate) , za reparaciju dizni nzm kolko je al je dosta jeftinije nego nove da kupujes. Ako ti je daleko gore u Zepce da ides imas ovde u Doboju posle Modexa Autoservis Borojevic rade mi tu 2 dobra jarana kolko sam od njih skonto i oni saradjuju sa ovom dvojicom kad su dizne u pitanju....

U potpunosti se slazem sa ovim komentarom u vezi pug servisa. Nijedan mi majstor nije cackao oko motora sto su oni vec samo stavljao njihove dijelove oni su na kraju rasklopili auto i 11 sati cackali da mi pri tom jos trza i nisu zavrnuli pola dijelova. De mi reci koji su ti tvoji jarani cim dodjem iz Igala idem kod njih
 
Član
daki je napisao(la):
saledoboj je napisao(la):
PUG servis Doboj zajebi od toga nemas hljeba (njima je cilj dio da ti prodaju za duplo plus da naplate radne sate).

Cime se ti bavis, koji poso radis ti. Dali ti u svom poslu radis sve probono, i dajes gratise od sebe, ili naplatis da zaradis??

Nevidim u cemu je problem oko servisa, ako si doso u ovlasteni doso si jer si bio u 656 garaža prije ovlastenog i ni oni nisu znali napravit pa si nakraju doso u ovlašteni. I kad svi tenda majstori izdrkaju kola onda se fatate svi procedura i ovlastenih servisa.

Ovim komentarom nebranim taj prežo servis, niti ijedan servis, nego mi je glupa izjava, tamam da prodajes kupus na pijaci, moras ga prodavat duplo i naplatit uslugu sto si prije toga posijao i pobrao kupus u polju. Nekontam u cemu je fazon.

Valjda ja sa ekonomskim fakultetom znam kako se formira cijena i na osnovu kojih kriterijuma, nemos ti kupit litar ulja za 6-7 KM a prodavat ga za 18, mislim moze al u kapitalistickim (robovlasnickim) drustvima. Po tebi ispada deri cjenu do nebesa, zivis nedje na nekom mjestu gdje ima jedna prodavnica u krugu 50 km i sad dodjes da kupis kilu hljeba ona 5 KM a onaj trgovac je platio 1,5 KM, skontaj se bil je kupio i dal je to posteno...
Pretpostavljam da i ti radis u nekom ovlastenom servisu al hadzo moj niko platu nece zaradit tako sto ce 300% skuplje prodavat robu, neg niskom cijenom kvalitetnom uslugom i dobrim glasom a Novoprom ima dobar glas kolko i Ekrem Jevric. Cijene bogovske, usluga losa, marketing nikakav, kupis dijelove u vrijednosti skoro 3000 dobijes 0% popusta jos placas u gotovom, fazon nmg dat moraju zvat centralu u Modrici ne znam nikog ko tako radi svuda postoji praksa da daje na odlozeno placanje, kasa skonto bilo sta i zna se politika je firme takva u svim prodajenim objektima. To isto ja odem u OBI kupit kosilicu platim je milju mozel popust ne moze moramo zvat centralu u Njemackoj....Nek radi kako ko hoce al niko takvom poslovnom politikom nece dugo...

Sto se tice navikanih servisa uzmi koje hoces auto, otidji u AS Zilkic u Sijama i otidji sa tim istim autom u ovlasteni pa vidi dal ima razlike, osim u cjeni i odradjenoj uslugi. Inace PSA servise bar u ovom djelu Evrope bije jako los glas zato sto rade sa svakim, jbg nemos ti radit sa nekim ko prodaje sjeme za kukuruz i nekim ko je od prije rata imao servis za popravku vozila...

phantom je napisao(la):
saledoboj je napisao(la):
PUG servis Doboj zajebi od toga nemas hljeba (njima je cilj dio da ti prodaju za duplo plus da naplate radne sate) , za reparaciju dizni nzm kolko je al je dosta jeftinije nego nove da kupujes. Ako ti je daleko gore u Zepce da ides imas ovde u Doboju posle Modexa Autoservis Borojevic rade mi tu 2 dobra jarana kolko sam od njih skonto i oni saradjuju sa ovom dvojicom kad su dizne u pitanju....

U potpunosti se slazem sa ovim komentarom u vezi pug servisa. Nijedan mi majstor nije cackao oko motora sto su oni vec samo stavljao njihove dijelove oni su na kraju rasklopili auto i 11 sati cackali da mi pri tom jos trza i nisu zavrnuli pola dijelova. De mi reci koji su ti tvoji jarani cim dodjem iz Igala idem kod njih

Autoservis Borojevic, udjes na prvom ulazu u grad gore kod Modexa, dodjes do radnje DO IT preko puta nje Autoelektricar Sosa, skrenes pored DO It-a lijevo posle toga vozis mozda 200-300 metara i skrnes desno vidjet ces imas jedan pravac druga kuca na lijevu stranu tu ti je servis. Ako hoces mozemo i zajedno otic nije frka, ako ti bude sta sjebano oko elektronike rade oni sa jednim likom dobar je ima lik pun ***** tih sprava za dijagnostiku posle udesa meni je on Pezoa radio ponistavo greske i sl....
 
Član
imao sam slican problem sa svojim pugom...prvo su pocele price kao otisla dizna/e,da je otisla tesko bi auto palilo naravno odvezao sam auto na servis i dizne su ociscene adativom i trzanje je bilo skoro pa neprimjetno al primijetio sam da auto pusi i pokazivalo mi gresku RAIL TLAK,nadjem senzor RAIL TLAKA i problem rjesen pokusaj to uraditi jer vidio sam da si dosta toga promjenio.......
 
Član
Dobro kod mene pali samo trzanje je*be. Sipo sam aditive za dizne pomoglo nije a na kompjuteru nikakav kvar ne pokazuje bara da tu pokazuje. Nista vidjecemo kad dodjemo skoknucu do Doboja jos mi je to preostalo. Sale hvala ako mi zapne negdje cucemo se za jedno mjesec :D:D ;)
 
Član
Jos nisam rijesio problem a primjetio sam da u leru kao da daje gas al tako malo dadne kao da trzne :D bukvalno malo kao da udarim u gas al ne pipnem ga. Cak sam na netu nasao nekog majstora da daje savjete pa mi je ovo predlozio
Odgovor: <p>
Moguæe neispravnosti su : prisutnost zraka u gorivu, neèist rezervoar, dize, MAF senzor, senzor pedale gasa, dobavna pumpa, senzor tlaka goriva, regulator kolièine goriva, visokotlaèna pumpa, solenoid za regulaciju tlaka goriva, MAP senzor, EGR ventil, sustav za regulaciju tlaka turbine, senzor radilice, senzor položaja pedale spojke, ECU centrala.</p> al ne pada mi na pamet pola auta mijenjat. Mislim samo da moze biti EGR ili senzor poloza pedale spojke :icon_question: ako neko ima iskusniji neka pomogne u servis nema vajde vozit mogu samo da se zalim
 
Član
phantom je napisao(la):
Jos nisam rijesio problem a primjetio sam da u leru kao da daje gas al tako malo dadne kao da trzne :D bukvalno malo kao da udarim u gas al ne pipnem ga. Cak sam na netu nasao nekog majstora da daje savjete pa mi je ovo predlozio
Odgovor: <p>
Moguæe neispravnosti su : prisutnost zraka u gorivu, neèist rezervoar, dize, MAF senzor, senzor pedale gasa, dobavna pumpa, senzor tlaka goriva, regulator kolièine goriva, visokotlaèna pumpa, solenoid za regulaciju tlaka goriva, MAP senzor, EGR ventil, sustav za regulaciju tlaka turbine, senzor radilice, senzor položaja pedale spojke, ECU centrala.</p> al ne pada mi na pamet pola auta mijenjat. Mislim samo da moze biti EGR ili senzor poloza pedale spojke :icon_question: ako neko ima iskusniji neka pomogne u servis nema vajde vozit mogu samo da se zalim

Ovako sto se tice kvara dizne,zacepljene su,mozes ga vozat bez problema,ali nastavis li napravit ces havariju na autu . Na cliu mi se desilo isto tako,zanemarivao sam problem,i otkaci se ventil i pocne lupat u glavu razbije glavu dizne popucaju ,totalka. Nije se igrat.Dizna ti je vjerovatno i crkla jedna i zato ti se to i desava.Otidji kod majstora pod hitno i rijesi taj problem. Ili ostavi auto dok ne vidis sta je . Uglavnom sto manje voznje ... I za to nemoj svakom majstoru ici.Otidji kod eksperta nekog koji radi samo peugeot,ja takvog ne znam znam za renault ...

Za ubuduce pazi gdje sipas gorivo.Idi na energopetrol samo nove ,omv i ako naletis u Sarajevu el tarik oil. Ostalo smece!
 
phantom je napisao(la):
Jos nisam rijesio problem a primjetio sam da u leru kao da daje gas al tako malo dadne kao da trzne :D bukvalno malo kao da udarim u gas al ne pipnem ga. Cak sam na netu nasao nekog majstora da daje savjete pa mi je ovo predlozio
Odgovor: <p>
Moguæe neispravnosti su : prisutnost zraka u gorivu, neèist rezervoar, dize, MAF senzor, senzor pedale gasa, dobavna pumpa, senzor tlaka goriva, regulator kolièine goriva, visokotlaèna pumpa, solenoid za regulaciju tlaka goriva, MAP senzor, EGR ventil, sustav za regulaciju tlaka turbine, senzor radilice, senzor položaja pedale spojke, ECU centrala.</p> al ne pada mi na pamet pola auta mijenjat. Mislim samo da moze biti EGR ili senzor poloza pedale spojke :icon_question: ako neko ima iskusniji neka pomogne u servis nema vajde vozit mogu samo da se zalim

Ovo si vjerovatno postavio pitanje Meicu tj. Autoservis Meic sa besplatnim savjetima... a cuj, on ti je naveo sve moguce neispravnosti, nije ti rekao da to sve zamijenis... pa jbt da ti je sve to neispravno ti se nebi ni pomakao sa mjesta... on navodi sve stvari koje je potrebno ispitati, pa krenes redom i rijesices problem... skontaj se kakav si do sada pristup imao ka rjesavanju problema... mjenjao si sve sta je majstorima na um padalo bez ispitivanja a ti naivan to sve mjenjao i na kraju veliki troskovi bez ucinka... odes kod kvalitetnog i opremljenog servisa i sve ovo lijepo ispitas, sta bude neispravno zamijenis i :123: nema se tu sta misliti ovo je ono je, za to postoje aparati i instrumenti ;)
 
Član
To je problem druze vozim u zvanicni servis nemaju pojma kompjuter kvar ne pokazuje odvezem kod jos par majstora na kompjuter nema kvara, na kraju sam vamo u Igalu odvezao u Citroen servis i rekli da je 3 i 4 dizna slaba a nije otisla :icon_rolleyes: Pa sad moram dobro pogledat koji je kvar posto nijedan majstor nece vratit pare ako ne popravi
 
phantom je napisao(la):
To je problem druze vozim u zvanicni servis nemaju pojma kompjuter kvar ne pokazuje odvezem kod jos par majstora na kompjuter nema kvara, na kraju sam vamo u Igalu odvezao u Citroen servis i rekli da je 3 i 4 dizna slaba a nije otisla :icon_rolleyes: Pa sad moram dobro pogledat koji je kvar posto nijedan majstor nece vratit pare ako ne popravi

Ma vidi druze, svi servisi misle spoji ga na komp pa ako sta izbaci dobro i jest, oni zamijenu a ima li ta greska ikakve veze sa kvarom o tome oni ne misle... gledao sam slucaj na audiju A6, nece uz Bradinu 3om mrtav... jbt 2.5tdi motor u njemu.. ode na dijagnostiku izbaci mu jedinu gresku nosac motora haha na kraju bio kvar u nekom senzoru, ne sjecam se tacno... hocu da kazem, moras sve dijelove pojedinacno ispitivati.. probao si dijagnostikom, nije islo.. sad idi "pjeske" ispituj nemoj mjenjati, nego ispituj pojedine dijelove, senzore itd. i sta bude neispravno zamijenis... samo treba naci opremljen servis za to, ko voza puga sigurno zna neke bolje servise ;)
 
Član
Ne znam druze jesuli u pezou gledali imali su 11 sati da gledaju i opet nisu pa ni sam vise ne znam. Ovde sam samo dizne gledao
 
Top