Pezo 307 problem

Pezo 307 problem

Legend
mirza_mali je napisao(la):
Ja sam i dalje ubijedjen da je to povezano sa regeneracijom jer motor ode u drugi rezim rada i jbg nije to to kako je covjek navikao imao te probleme sve iste i sve je prestalo ukidanjem filtera

Ode u safe mode, limp mode, kako god, mislim da treba tu uradit FAP of softwerski kako treba i slozit ponovo ecu i to bi bilo uredno onda ;)
 
Član
Sve mogu bacat pare i nadat se da ce prestat trzat al mi cudno sto na samo 2.000 obrtaja nije vazno koja brzina ako pustim gas na tim obrtajima ili drzim trza, a kad ubrzavam punim gasom nista. Jos sto mi se desi kad dodje na 2.000 obrtaja trzne i pocne ubrzavat. Da li negdje vazduh propusta ili sta pojma nemam :icon_question: znam samo da sam ulozio bruku para u nista
 
Legend
phantom je napisao(la):
Sve mogu bacat pare i nadat se da ce prestat trzat al mi cudno sto na samo 2.000 obrtaja nije vazno koja brzina ako pustim gas na tim obrtajima ili drzim trza, a kad ubrzavam punim gasom nista. Jos sto mi se desi kad dodje na 2.000 obrtaja trzne i pocne ubrzavat. Da li negdje vazduh propusta ili sta pojma nemam :icon_question: znam samo da sam ulozio bruku para u nista

da ti je do zraka non stop bi ti trzalo ne samo i jedino na 2.000 obrtaja, ... najgore sto si se namjenjo nekih ventila bruku bezveze i idalje imas isti problem.
 
Član
Eo lik mi predlozi da ocistim sa brake clenerom senzor na rampi nalazi se valjda ispod poklopca steker zelene boje na sredini motora.

Znali neko gdje ima taj cleaner i kako izgleda :icon_question:
 
Član
Trzanje nije nestalo :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Sad mi neki lik predlozi da je moguce da je otisla pumpa na rezervoaru pa mi tacno na 2.000 obrtaja trza da li je moguce da je do tog i gdje se nalazi ta pump i da li je tesko mijenjati :icon_question:
 
Član
Izvadio sam pumpu iscistio ali nije do nje, i dalje trza. Odvezo sam danas u Citroen servis u Igalu i bio na dijagnostici i mjerio jacinu dizni i pokazivalo da je treca i cetvrta dizna losa. Sada da li je do toga da li neko ima neki savet da ne bacam bezveze pare i na to :icon_question:
 
Član
ja sam ti reko povodom dizna sta mozes probat ako hoces.. Nadam se da ce se jos ko javiti sa iskustvom iz prve ruke..
 
Član
Nervira me posto je pezo servis govorio da su dobre dizne mater im j*bem samo su mi pare uzeli nista uradili nisu moracu cim dodjem tamo do direktora da odem :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Gdje mogu na remont odvest koliko je i koliko su nove dizne :icon_question:
 
Član
ukoliko neko bude imao problema s diznama ili necim drugim preporucujem ovlasteni Boshov servis Jasmin M u zavidovicima. Momci imaju sve potrebne masine kao i potrebno znanje
rade dva brata iz Doboja ( Armin i Nermin ) i jedan momak iz zavidovica ( Almin )
sve pohvale za ove momke, usluga na nivou, garancija, sve sto se od jednog servisa moze ocekivati. cijene su im sasvim pristojne




evo sta je napisao kolega Armin M

ako ti dvojica ne uspiju sredit dizne vjeruj mi nece niko
 
Član
ti izgleda mjenjas sta ti god ko predlozi hehe probaj malo da ne mislis na to. covjek nekad sebi nesto umisli pa cujes i sto ne cujes. tako sam i ja nedavno nesto mi huci a samo ja cujem niko vise :lol: sad i ne obracam paznju
 
menso206 je napisao(la):
ti izgleda mjenjas sta ti god ko predlozi hehe probaj malo da ne mislis na to. covjek nekad sebi nesto umisli pa cujes i sto ne cujes. tako sam i ja nedavno nesto mi huci a samo ja cujem niko vise :lol: sad i ne obracam paznju

jbg ako bas trzne ili trza na 2000 obr/min onda nije umisljanje :lol: mada mi cudno da samo u tom rezimu rada trne ili trza a u ostalim rezimima je sve uredu... sto je najgore to je podrucje u kojem najcesce vozimo auto pa ako zaista i postoji taj problem onda zna itekako da iritira covjeka sto dodatno ometa koncentraciju u voznji ;) neznam, mozda on posjecuje "pogresne" majstore koji neznaju otkloniti njegov kvar... bez detaljnog preleda i prave dijagnostike, tesko da ces rijesiti "problem".. nemoj vise mijenjati ono rekla-kazala ;)
 
Top