Pezo 307 problem

Pezo 307 problem

Član
Uff jbt. pa i nije jeftino, al hajd moli boga da se opet ne javi isti problem pa da se tema ne nastavi opet :icon_sad:
 
Član
Ista stvar, u jarana 2.0 HDi kaze nekad super vuce, nekad u preticanju ukopa auta nece turbina da se upali. On je svog uvalio nekom kad je turbina radila jbg:lol::lol::lol::lol::lol:

Sta da ja na svojoj 407 uradim sa fap filterom, na ovoj kilometrazi trebo bi ga napunit a ne daju mi se toliko pare za ono govno sto u njega ide....Na tabli stoji da je poluprazan
 
Legend
Meni i dalje nije jasno to sto pricate o paljenju i gasenju turbine,jebote de upalite youtube i ukucaj nacin i princip rada turbo punjaca.
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Ista stvar, u jarana 2.0 HDi kaze nekad super vuce, nekad u preticanju ukopa auta nece turbina da se upali. On je svog uvalio nekom kad je turbina radila jbg:lol::lol::lol::lol::lol:

Sta da ja na svojoj 407 uradim sa fap filterom, na ovoj kilometrazi trebo bi ga napunit a ne daju mi se toliko pare za ono go*no sto u njega ide....Na tabli stoji da je poluprazan

Skidaj ga, biće bolje i za motor i za tvoj džep.
 
Član
Ma turbina je u redu da ona odkaze nebi mogao ni voziti i plavi dim bi isao iz auspuha. Danas mi je opet trzao do Crne Gore ali trza samo na 2.000 obrtaja u drugoj, trecoj, cetvrtoj i petoj brzini. Znaci uvijek na 2.000 obrtaja trza ako je ispod ili vise ne trza. Sada kada sam dosao otvorim haubu i nadjem da nisu dobro zavrnuli stesnik na crijevu od filter zraka sada sam stego pa cu vidjeti sutra da nije do tog. Izgleda mi ni pod nisu dobro zavrnuli ispod motora pocelo udarat ispod :icon_mad:
 
Član
sutra cu vidjeti jeli zbog ovog sto nije crijevo bilo stavljeno dobro. Znaci promijeno sam zbog tog i Boga i dusu. Dozator 70 KM, Protokomjer vazduha 230 KM, dva elektro magnetna ventila po 105 KM znaci 210 km :icon_mad: plus filtere goriva ulja zraka i ruke majstora i pi*ke materine vise da niko ne moze naci j*beni kvar :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
daki je napisao(la):
Meni i dalje nije jasno to sto pricate o paljenju i gasenju turbine,jebote de upalite youtube i ukucaj nacin i princip rada turbo punjaca.

a jbg druze nisam mehanicar znam onako oko auta...on je tako rekao nisam se sa njim vozio kad se desi taj "kvar", njegov stil voznje bi pokvario motor od tenka..jbg nemos ti godinu dvi derat auto do blokade i za svo to vrijeme samo radkapne kupit, plus nzm ni kolko je km preso
 
Član
Ne znam da li je itko procitao:


Jucer sjeli i citali Francuske forume za ovaj problem i ljudi sve zivo izmjenjaju i opet im se nakon kratkog vremena javi isti problem, elem kod PUG HDI motora preko cca 200.000 km ovo je ucestao problem sa gubitkom snage.
 
Legend
apdejt je napisao(la):
Ne znam da li je itko procitao:


Jucer sjeli i citali Francuske forume za ovaj problem i ljudi sve zivo izmjenjaju i opet im se nakon kratkog vremena javi isti problem, elem kod PUG HDI motora preko cca 200.000 km ovo je ucestao problem sa gubitkom snage.


jel ko probao slozit novi ECU??
 
Član
daki je napisao(la):
Meni i dalje nije jasno to sto pricate o paljenju i gasenju turbine,jebote de upalite youtube i ukucaj nacin i princip rada turbo punjaca.

ma misle na trenutak kad pocne djelovati:D
navikni se, do 1800rpm je ugasena i gotovo:lol:
 
Ja sam i dalje ubijedjen da je to povezano sa regeneracijom jer motor ode u drugi rezim rada i jbg nije to to kako je covjek navikao imao te probleme sve iste i sve je prestalo ukidanjem filtera
 
Legend
edoze je napisao(la):
daki je napisao(la):
Meni i dalje nije jasno to sto pricate o paljenju i gasenju turbine,jebote de upalite youtube i ukucaj nacin i princip rada turbo punjaca.

ma misle na trenutak kad pocne djelovati:D
navikni se, do 1800rpm je ugasena i gotovo:lol:

:lol: eh ti si me razumio sta pitam hehehe, ok onda valjas e navikavat :D
 
Top