Pezo 307 problem

Pezo 307 problem

Član
Pri velikoj brzini pezo trza i prilikom trzanja cuje se lupkanje kod masine. Zna li neko u cemu je problem:icon_question: I gdje ima Pezo servis (u blizini Doboja, Jelaha,...)
 
Dizne kao sto Zela rece, kao zastajkuje duca, uspi jedan abro cleaner na pola rezervouara goriva i bit ce ti ok tako se i meni desi na nekih deset hilj km pojavi se taj simptom, a imas u Doboju otvoren ovlasteni sservis na putu prema Tuzli Novaprom se zove ;)
 
Član
Izvinjavam se sto dizem temu, ako neko bude imo ovakav problem pa da zna do cega je.

Tecnost nije pomogla pa sam odvezo auto majstoru i otiso je neki ventil za gorivo pa pusta gorivo i dolazi do trzanja i naravno potrosnje ;)
 
Član
phantom je napisao(la):
Izvinjavam se sto dizem temu, ako neko bude imo ovakav problem pa da zna do cega je.

Tecnost nije pomogla pa sam odvezo auto majstoru i otiso je neki ventil za gorivo pa pusta gorivo i dolazi do trzanja i naravno potrosnje ;)

saznaj ako mozes koji ventil i gdje se nalazi pa javi ovim putem tako po simptomu da se lakse moze provjeriti,inace novija vozila su puna senzora i ventila.
 
Član
Opet dizem temu posto kvar nije otkonjen :icon_mad:

Zamijeno sam filtere vaduha, vode. Vozio na servis nasli likovi neka 4 kvara nabavim ventil turbine bez EGR-a i otklonim 3 kvara i nabavim protkomjer vazduha ili dozator i otklonim taj poslednji kvar. Auto jace ide bolje se ponasa ali opet dolazi do trazaja. Danas stari vozio iz Crne gore kada je krenuo poce trzat i u Doboju opet mu poce trzat. Ne znamo do cega je a ni kompjuter ne pokazuje.
 
Jel imas DPF? Ja sumnjam da ti krene trzati i zbog njega jer evo konkretno slucaj svog sam vozio u cetvrtoj brzini i lagano drzis nogu na gasu ono nekih 70 - 80 kmh i on kao trza u tom trenutku je vrsio regeneraciju, meni islo na zivce i skinem DPF i vec 3 hilj sam bez njega i nista se vise nije javilo, kad ti krene trzati stani odma i pipni auspuh ako je vreo to je to a ta kilometraza od CG do DB je otprilike prosjek regeneracije, Znaci nisam imao nikakvih problema sa DPF-om sem tog eto malo trzanja ne uvijek i skinuo smece auto skroz drugacije dise i ljepse se odaziva na gas ;)
 
Član
U Crnoj gori su pregledali auto. A u Doboj servis mi se ne ide posto likovi pojma nemaju. Ja im objasnjavam da mi treba ventil turbine on mene ubjedjuje ne postoji i moras cekat mjesec dana da ja provjerim, pa sam lijepo ko gospodin otisao u Banja Luku i sredio sve

mirza_mali je napisao(la):
Jel imas DPF? Ja sumnjam da ti krene trzati i zbog njega jer evo konkretno slucaj svog sam vozio u cetvrtoj brzini i lagano drzis nogu na gasu ono nekih 70 - 80 kmh i on kao trza u tom trenutku je vrsio regeneraciju, meni islo na zivce i skinem DPF i vec 3 hilj sam bez njega i nista se vise nije javilo, kad ti krene trzati stani odma i pipni auspuh ako je vreo to je to a ta kilometraza od CG do DB je otprilike prosjek regeneracije, Znaci nisam imao nikakvih problema sa DPF-om sem tog eto malo trzanja ne uvijek i skinuo smece auto skroz drugacije dise i ljepse se odaziva na gas ;)

Mozes li mi konkretno reci sta je taj DPF? I gdje se nalazi? posto prvi put cujem za njega :lol:

cak sam negdje cita da skidaju EGR ventil da auto brze i bolje ide znas li nesto o tom :D
 
Dizel partikel filter ili ti ga filter cestica cadji na sred auspuha se nalazi, koji ti je motor u 307?

EGR ti je samo ubrzanje u prvoj ako neodradi posao slabije auto povuce da se i on na 307 da uradi za 30 KM ;) rijesio ga vec godinu i po bez njega picim
 
Top