Passat 5+ vs. Peugeot 407

Passat 5+ vs. Peugeot 407

Član
Na ovom forumu su bespotrebne teme tipa ove. Koje vozilo uzeti vw ili xxx ostalih marki. Zna se sta ce biti na kraju. Druze pusti se svega ovde, odluci sta ces pa otvori temu odrzavanje tog i tog vozila.
 
Član
Ma jašta, troši 2 litra na 100km a mali servis mu je 20km. :banghead:

Evo kod mene 4.7 potrosnja,
mali servis 65KM
juce mijenjao zadnje diskove, disk plocice, kuglu naprijed, krajnicu 95KM ( Svenovo sa garancijom )
Zamijenio komplet mehanizam kvacila 20KM ( polovno )
Druk lezaj 18KM (novo)
Auto golf 4.

De mi ti sad navedi povoljnosti istog tog Pezoa?
Kad mi je kod rođaka 206sw, i za ovaj mehanizam kvacila je platio preko 100KM. ( polovan, iako je kostao mislim 170KM, ali opet ne bih da navodim tu cijenu jer nisam 100% siguran )
Samo jedan od razloga,
sranje od auta vozio se vise puta,
u Pezou 307 prosao 3-4 zemlje vise puta
udobnost pozadi ko karina, jos je benzin bio.

Da taj isti Pezo valja cemu vrijedio bi, sto je svugdje u svijetu dodzabe?
Ja jos kod majsotra nisam vidio da vozi Francuza, od Bosne do Njemacke kroz drzave.
Mozes vidjeti svako švapsko auto, Japansko i sl.

Meni je jasno da neko hvali svoje auto, al da govori da njegov francuz kvalitetan i cim ga pitas kako ide auto odgovara ne kvari se i udobniji od vw, svaka recenica im je vw, stvaro mi nisu jasni ti kompleksi. Jel vam toliko krivo sto je francuz smece od vozila ( cast pojedinim serijama, i izađe po neka verzija koja valja ).

Sta mislite sto su svugdje u svijetu isti dodzabe?
Pa da valja cemu vrijedio bi sigurnoo.
 
Član
Vidi, to što ti ne vidiš dalje od VW ne znači da je francusko auto smeće, naprotiv to samo govori koliko si zatucan. Meni sve govori Dieselgate, tu je VW rekao svoje i koje su smeće i prevaranti.

Što se tiče djelova, jebiga, ne možeš za francuze na trafici kupiti kao za golfa 4. Ne možeš ulje kupiti da valja ispod 50 maraka a ne da ti je komplet mali servis 65km, tako da mogu zamisliti kakvi su to dijelovi koje ti stavljaš.

Vozač Golfa mi govori o udobnosti? Pa udobnija je kočija.

Troši i moj 4,3 otvorene, šta ćemo sada?
 
Član
Znaci nemas nikakvog argumenta, osim vrijeđanja? Bravo to sam i cekao :)
O da nakon 307 istu relaciju presao u g4, i gle cuda milina se voziti pozadi, dimenzija vise. a e46 2 dim. vise. od oba.
Da ne govorim o ergonomiji i kvalitetu izrade unutra u 307, 50% jeftina gola plastika oko tebe , pokazivacii smjerova padaju ko ludi.

Ja govorim o kombinovanoj 4.7 i malo zescoj, sta cemo sad?

Jel te boli sto placas u najmanju ruku duplo vise mali servis, a imas manje vrednije auto? :D
Ovim si samo popisao sebe i dao do znanja nesto :)
I gle cuda dijelovi mi duplo jeftiniji a opet duplo vise traju nego kod 307 .
I za svaki dio garancija kao i za ruke, hmm...
I da sipam Francusko ulje :p,

Vidi nesto drug da se ne prepucavamo razumijem ja tebe i svako svog konja hvali, i sto se tice vecine vozio bi i ja mozda 307 da mi se taj auto sviđa uospteno onako, ali ja prvo sam uzeo g4 zbog izgleda jer se meni vise sviđa.
Ali cinjenica je da do 5-10.000 KM u BiH, tesko da mozes uzeti bolje od vw, jer su porpilicno kvalitetniji od ostalih u tom cjenovnom rangu, i odrzavanje je dosta jeftinije. Svaki dio je ostavljen da ima lufta, pri habanju, Nije predimenzionisan.
Pa da lako puca.

Vozili bi obojica auto od 50k i 100k da gledamo na udobnost na uzivanje i sl.
Vozio bi i ja 307 da mi se sviđa to vozilo, nebitno toliko na odrzavanje, sve sto ode zamijenit ce se, jer sam ga uzeo za sebe.

Cinjenica je da su se Francuzi dosta bili okrenuli sminkanju vozila, a "zaboravili" sta im je prioritet.
Zadnjih godina cini mi se da to ispravljaju.
 
Član
Jel te boli sto placas u najmanju ruku duplo vise mali servis, a imas manje vrednije auto? :D
Ne placa niko vise servis jer vise kosta, placaju ljudi koji sipaju bolje ulje i koji kupe kvalitetnije filtere
Jedino skuplji servis po defaultu je za talijane kojima je preporuka Selenia koja je skuplja
Ja mali servis za svoje auto mogu platit 45KM, mogu 90 a mogu i 190 :) to ne govori nista o autu nego o brizi za auto
 
Super Moderator
Ne placa niko vise servis jer vise kosta, placaju ljudi koji sipaju bolje ulje i koji kupe kvalitetnije filtere
Jedino skuplji servis po defaultu je za talijane kojima je preporuka Selenia koja je skuplja
Ja mali servis za svoje auto mogu platit 45KM, mogu 90 a mogu i 190 :) to ne govori nista o autu nego o brizi za auto

ma sipaju seleniu eto kao preporucuje se, i dizu je u nebo, a nista bolja od ostalih
ja sipam shell helix ultra diesel 5w40, iste specifikacije ko selenia za moj motor, 23,50KM litar, mislim da je cak i skuplje malo od selenie, al auto radi ljepse kolko hoces, pogotovo kad je hladno. mene mali servis dodje ovako nekako: 100-120KM ulje, filter zracni 20, naftni 20-50, uljni 20 i ako hocu filter kabine on dodje oko 50.. znaci oko 200KM, al ne zalim ni marke
 
Član
Nisam ja tebe ništa uvrijedio, ako smatraš da jesam, onda si se prepoznao u tome. Vidi, to za potrošnju lažeš sam sebe, toliko ni po fabrici ne troši kombinovane.

I vozio sam ja i Golfa 4, i 307 je nivo iznad njega. Taj servis nema šanse da uradiš za 65, to ti kažu da su uradili i uzmu ti pare. :D

A to da djelovi kraće traju, ne bih se složio, peta godina od kako imam 307, promjenjena desna spona volana, krajnica i disk pločice nazad, ne znam kud bi manje.

Ovo mi je drugi Peugeot, ne bi ga ponovo kupio da mi nije valjao.
 
Član
ma sipaju seleniu eto kao preporucuje se, i dizu je u nebo, a nista bolja od ostalih
ja sipam shell helix ultra diesel 5w40, iste specifikacije ko selenia za moj motor, 23,50KM litar, mislim da je cak i skuplje malo od selenie, al auto radi ljepse kolko hoces, pogotovo kad je hladno. mene mali servis dodje ovako nekako: 100-120KM ulje, filter zracni 20, naftni 20-50, uljni 20 i ako hocu filter kabine on dodje oko 50.. znaci oko 200KM, al ne zalim ni marke
Kupi golfa, to je sve 65KM :D
 
Član
Nisam ja tebe ništa uvrijedio, ako smatraš da jesam, onda si se prepoznao u tome. Vidi, to za potrošnju lažeš sam sebe, toliko ni po fabrici ne troši kombinovane.

I vozio sam ja i Golfa 4, i 307 je nivo iznad njega. Taj servis nema šanse da uradiš za 65, to ti kažu da su uradili i uzmu ti pare. :D

A to da djelovi kraće traju, ne bih se složio, peta godina od kako imam 307, promjenjena desna spona volana, krajnica i disk pločice nazad, ne znam kud bi manje.

Ovo mi je drugi Peugeot, ne bi ga ponovo kupio da mi nije valjao.

Ide komplet mali servis za 65 KM , ulje original francusko ;) - "Made in Ljubuški" ili "Made in Grude" :D .
 
Evo kod mene 4.7 potrosnja,
mali servis 65KM
juce mijenjao zadnje diskove, disk plocice, kuglu naprijed, krajnicu 95KM ( Svenovo sa garancijom )
Zamijenio komplet mehanizam kvacila 20KM ( polovno )
Druk lezaj 18KM (novo)
Auto golf 4.

Sta sam upravo procitao?? Ovo sto si naveo nam samo govori koliko ti lijepo odrzavas svoje auto, jel to nisi mogao nac jeftinije dijelove pa si kupio ovu skuplju varijantu??

I mozes li nam napisati koje si to ulje koristio i filtere pa je sve 65km, ili nemamo isti pogled na znacenje "mali servis".
 
Član
Nisam ja tebe ništa uvrijedio, ako smatraš da jesam, onda si se prepoznao u tome. Vidi, to za potrošnju lažeš sam sebe, toliko ni po fabrici ne troši kombinovane.

I vozio sam ja i Golfa 4, i 307 je nivo iznad njega. Taj servis nema šanse da uradiš za 65, to ti kažu da su uradili i uzmu ti pare. :D

A to da djelovi kraće traju, ne bih se složio, peta godina od kako imam 307, promjenjena desna spona volana, krajnica i disk pločice nazad, ne znam kud bi manje.

Ovo mi je drugi Peugeot, ne bi ga ponovo kupio da mi nije valjao.

Hocemo se opkladiti? Napravimo sve po dogovoru, evo ja sam voljan uloziti koliko god ti mozes pokriti.
Bujrum ako smatras da nije istina, sta ti fali onda zaraditi para :D
Al fakat, nemam potrebe da lazem i sl. Po fabrici je 5.1... sta to znaci? :D
Imao sam i e46, ide ko nevrijeme, a Bgm i trosi, pio 8 do 11, cjef jest kad ga gonis 200, al kad treba majstora posjetiti Bgm nije, a i nasuti. Mogao se nekako razvuci na 7.X. Al malo se sta pojebe skoci potrosnja.

Evo opet idemo i za mali servis, opet sve po dogovoru, ja ti placam sve troskove dokle treba da dođes, pa se uvjeris :D
Ovdje nije zamijenjen samo filter goriva (cca 16KM) ali jeste filter kabine, Sto u konacnici ispada mozda 70KM m. servis sa rukama.
Jer ovo navedeno mijenjam svaki dr. put,
Il sam trebao uprljati malo ruke pa da je mali servis 55KM :D Sta bi onda rekli?

@edoze Mozes ti platiti i 500KM ali to nije rijec hvale, naprotiv, mozes ti preplatit nesto, ali nisi sebi valjao sigurno. :)
Po fabrickoj deklaraciji ti navedno sta i kako, u ovlastenom servisu sta i kako.
To sto neko plati kafu 10KM umjesto 1KM je njegov problem :p

Sipajte vi ulje sto ide u bolide, a vozate auto vrijednosti 4-5k :facepalm:
I to zamijenite u 2. godine.
 
Top