Passat 5+ vs. Peugeot 407

Passat 5+ vs. Peugeot 407

Član
@SoundLunatic Cuj jeftinije dijelove, pa isti dijelovi u Motorexu, u Nipexu i sl.
Dio jedan, skoro ista cijena je i vani ako si imalo gledao, naravno odvadi poreze i sl sto ide drzavi i to.

Ne znam sta vam je cudno, gdje to vi zivite pa toliko plaćate.
Mijenjam 2x godisnje sve navedeno, zato sto se i puno prelazi otprilike 20.000 godisnje, pa je zamjena ulja na 10k. kao i prateci filteri.
Ulje Total 10w40, atmosferac mi je
filter ulja, kabine, zraka...
Zraka i filter goriva mijenjam svaki drugi servis, svakih 20k
Ulje 4l, moze vise stati, ali nema potrebe, ovako je na idealnom, a nema potrebe dosipanja na 10k.
Mogao sam i 5l uzimati pa nasuti vise od 4l, i ono dosipati do 15k al cemu to?
U Motorexu svi isti dijelovi skuplji, jos pogotovu ako mijenjas kod majstora koji su sa njima u talu.
 
Poslednja izmena:
Član
@edoze Mozes ti platiti i 500KM ali to nije rijec hvale, naprotiv, mozes ti preplatit nesto, ali nisi sebi valjao sigurno. :)
Po fabrickoj deklaraciji ti navedno sta i kako, u ovlastenom servisu sta i kako.
To sto neko plati kafu 10KM umjesto 1KM je njegov problem :p
Pa nisi valjao ni sebi ni autu ako sipas ulje i 4 filtera za 65KM, sto spada u mali servis!
 
Član
Tri filtera :D
A jel to moj problem, ili auta sto mi to ulje ide u auto, sto ga svi preporucuju, i sto je najvaznije auto radi ekstra na tom ulju.
i nakon 300k na satu? Na -20 do +40 nikad nikakvih problema.

I da isto to ulje neki placaju i 20KM vise, pa jel to znaci da sam ja budala sto isto kosta jeftinije? Trebam i ja preplatit?
Verovatno bi me izasao servis na 90 KM, da ISTE dijelove, ISTO ulje uzimam u Motorexu, i "njihovih" majstora jer svi imaju postotak i kroz racune naplate, tebi uruce racun dijelova a ono sve skuplje i kontas dobro si prosao, evo ga posten. A on na teb na izmjeni ulja dobar 25KM
 
Član
Znaci nema ni klimu?
Il ne mijenjas filter goriva :D

Hocemo sad u detalje :D
Vjeruj da kako vjerujem samo EP, da i nema potrebe mijenjati, ali je opet kao sto gore napisa, nisi vidio, svaki drugi put, znaci na 20.000k znaci godisnje.

I da imam jos dvije cetvorke, znaci ukupno 3 :D
Pa su sve 3 bara bara.
Doduse u treceg je potrosnja 6-6.5, al vjerovatno sto je benzin :)
Dvije se servisiraju u Sloveniji, pa je i tamo cijena bagatela.
Tamo bar nema garaznih majstora, a ni lijevih dijelova.
Bar ne u tolikoj mjeri...
 
Član
Ljudi pricaju o hdi i tdi motorima sa 130KS a ti u pricu uvaljujes jeftino odrzavanje motora koji je koncepcijski zaglavio u 90-im, koji ima najmanje diskove i jos si kupio vjerovatno najjeftinije, koji trosi pola litra manje od duplo jaceg tdi-ja, i koji ima vlasnika kojem se ne kupuje kanister od 5 litara ulja jer je 4 litra "taman" al nije do vrha!
WELL DONE!
 
Član
A trebam sipati do vrha, i guliti koliko moze, a onda dosipati :D
Nisam znao za to, da se ulje sipa "do cepa"
:turbo:
Nek si mi otvorio vidike o masinama sa 100ks, svaka cast :D
 
Član
Nemas ti sta gulit s tim motorom. Ljeti je preporuceno da ide do vrha ulje zbog zesce voznje. Iako je s tim motorom svejedno.
Za sve ostalo procitaj moj post iznad ;)
 
Mene zanima sta je htio rec, za G4 je mali servis sa ultra jeftinim uljem i filterima 65km, a za puga je 3x skuplji?? Jel to poenta, mozes i u puga napraviti isti takav servis sa istim uljem, ali cemu to? Auto odrzavas sebi, a ne neprijatelju.
 
Član
Joj pogledaj samo avatara sve veliki štovaoci vw :D:D
Nek ste zdravi i zivi :)

Potencijalnom kupcu, ako gledas po cejfu, i uzimas auto za sebe, narednih x godina, ne mislis mijenjati. Kupi sta ti se sviđa.
U slucaju da ne mislis drzati dugo, a pri tome gledas da ustedis Pasata logicno.
 
Član
Evo kod mene 4.7 potrosnja,
mali servis 65KM
juce mijenjao zadnje diskove, disk plocice, kuglu naprijed, krajnicu 95KM ( Svenovo sa garancijom )
Zamijenio komplet mehanizam kvacila 20KM ( polovno )
Druk lezaj 18KM (novo)
Auto golf 4.

De mi ti sad navedi povoljnosti istog tog Pezoa?
Kad mi je kod rođaka 206sw, i za ovaj mehanizam kvacila je platio preko 100KM. ( polovan, iako je kostao mislim 170KM, ali opet ne bih da navodim tu cijenu jer nisam 100% siguran )
Samo jedan od razloga,
sranje od auta vozio se vise puta,
u Pezou 307 prosao 3-4 zemlje vise puta
udobnost pozadi ko karina, jos je benzin bio.

Da taj isti Pezo valja cemu vrijedio bi, sto je svugdje u svijetu dodzabe?
Ja jos kod majsotra nisam vidio da vozi Francuza, od Bosne do Njemacke kroz drzave.
Mozes vidjeti svako švapsko auto, Japansko i sl.

Meni je jasno da neko hvali svoje auto, al da govori da njegov francuz kvalitetan i cim ga pitas kako ide auto odgovara ne kvari se i udobniji od vw, svaka recenica im je vw, stvaro mi nisu jasni ti kompleksi. Jel vam toliko krivo sto je francuz smece od vozila ( cast pojedinim serijama, i izađe po neka verzija koja valja ).

Sta mislite sto su svugdje u svijetu isti dodzabe?
Pa da valja cemu vrijedio bi sigurnoo.

Valjaš gluposti. Samo ću se na ovo nadovezati, kakav mali servis se uradi za 65 km? Jel ti uopće znaš šta je mali servis i šta se mjenja?

Ja sam radio veliki servis za 1.9 tdi (96 kw) pa me izašlo sa rukama 750 km. Ti bi ga vjerojatno uradio za 300 km al bi izostavio jedno 50% dijelova i usuo 15w40 ulje pa bi se hvalio kako je jeftino održavanje.

Tko stavlja polovan mehanizam kvačila?Što nisi kupio nov u jelića, ionako su djelovi džabe.
 
Top