Passat 5+ vs. Peugeot 407

Passat 5+ vs. Peugeot 407

Član
Otac zeli Passat 5 1997. zamjenit sa Passat 5+ ili 407. Vase misljenje, Passat 5+ TDI 2003-2005 ili Peugeot 407 dizel 2005? Peugeot dodje malo skuplji od 5+ ali o 407 ne znam nista pa molim savjete.
 
Član
subjektivno misljenje vozio sam i jednog i drugog 407 samo 200 kilometra .
407 : mjenjac felsav ne svidja mi se nimalo(svako saltanje je izazov) ,jako nepregledan naprijed, u voznji srednja zalost meni je lose drzo krivine mozda je bilo do guma.. odrzavanje pojma nemam , sjedista su udobna i tih motor to su vrline ostalo sve ispod prosjeka nema cak bogzna ni prostora , u totalu je passat puno bolji auto kako god okrenes
 
Član
Passata 2004 vozim, i bio sam iste dileme pri kupovini. Po meni, na VW je sve kvalitetnije i izdrzljivije prilicno. Ko se nije vozio u 5 + taj ne treba da prica o udobnosti VW, jer ne mogu se porediti Golfovi, Bore i sl. sa 5+, pa bicu malo ostar i reci i Passat 6 generacije, kad je udobnost u pitanju. Enterijer u 407 mi je nekako "jeftin", ima nekih stalnih problema sa elektronikom, i uopsteno, sem ako nema neku jacu opremu, mislim da su im cijene malo vece nego realno sto nude, ako poredimo sa Passatom, koji je VW ima i cijenu koju drzi a takodje i potraznju veliku, na sta treba misliti jer jednog dana doci ce vrijeme kad ces to auto htjeti da prodas, i nije isto ako za 3 godine izgubis na njemu od cijene, npr. 10% i 40%, sto je sigurno priblizan odnos. Govorim zato jer si spomenuo da je 407 u startu skuplja, vidim da je i mladja ali bolje za te pare uzmi Passata mladjeg, pod uslovom da je odrzavan kako treba i u dobrom stanju. Ne govorim ovo sve jer sam mozda pristalica VW, ali ovo je moje misljenje o ova 2 modela, jer npr. da si pitao da uporedi se Golf 5 i 407, tu bih dao prednost 407-ici, iako su npr.ista godina a Golf 5 je skuplji. ;)
 
Član
Džaba ti to pitaš ovdje, s obzirom da je 90% foruma pristalice VW, svi će ti reći VW bilo to realno ili ne. Nemam 407 ali imam 307, i mijenjač nikakvih problema nema, niti je kakav izazov mjenjane brzina, tako da na 407 sigurno nije gore. Jedina tačna stvar napisana ovdje je za gubljenje cijene, ostalo je sve apsolutno netačno, problema sa elektornikom nema, a što se tiče udobnosti, VW nema šanse po tom pitanju.
 
Član
U BiH pitati poredjenje bilo koje marke vozila sa svemocnim VW-om je van svake pameti.
VW, jedan jedini, Bog nad Bogovima, svemocni, najbolji,...
PS. Poslednjih pola godine vozim Passat 5, 1.9TDI, naravno, 74kW, naravno, ne svojom voljom i za taj auto nemam nikakvo misljenje. Dobar je za prevesti se od tacke A do tacke B, uzitka u voznji, stabilnosti, neke sigurnosti i osjecaja sigurnosti u voznji uopste nema. Sa losim gumama guzica bjezi nevjerovatno lako cak i pri jako malim brzinama, uzevsi nove gume, mnogo teze pobjegne, ali ionako je trom i slab pa ga i ne mozes dovesti u tu situaciju.
Odrzavanje je preskupo, u to sam se uvjerio. Prednji trap je izuzetno komplikovan i skup, a cini mi se i mekan za nase uslove. Dizne naravno opet prave problem, a turbo, naravno, nije jos crkao, ali ima nekih ventila koji vole da zastekaju bas kad ti treba boost pa ostanes na pola preticanja bez snage. Letva volana mu nije jaca strana, ali nije nesto ni skupa. Za duzih putovanja je puno udobniji nazad nego naprijed. Sjediste vozacko mi je nekako komplikovano previse i jako mi je tesko naci pravi polozaj da se opusteno osjecam u voznji. Dobra strana je potrosnja, stvarno trosi jako malo, da ne pricam o litrama, ali izizetno malo trosi. O kocnicama nemam nekih rijeci hvale, mislim da su poslabe, ali nisam gledao stanje diskova i plocica pa to zanemari. Unutrasnje oplate vrata nisu kvalitetno uradjene kao ni rukohvati i prekidaci i dugmici. Ima toga jos, ako se sta sjetim, napisacu, ali iskreno, nije ostavio neki utisak na mene i ja ga ne bih nikome preporucio gledajuci neke druge marke vozila. Koliko je skuplji, ne nudi nista bolje od konkurencije.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Član
vozio sam oba auta, ne mogu reći da je pasat loš, ali nije ni wow i ne znam zašto je toliko skuplji od konkurencije i nahvaljen, ne sviđa mi se taj motor, skoči u startu, kasnije ništa, stalno šaltaj, dosta je bučan, visok položaj sjedenja, vidiš tablu odozgo, i volan nije baš direktan, kvalitet plastika loš, svaki se guli unutra, 407 je za mene bolje auto, iskreno, u svakom pogledu, novije je, ljepše :D
 
Član
Tebi je i ford dobar auto :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
U BiH pitati poredjenje bilo koje marke vozila sa svemocnim VW-om je van svake pameti.
VW, jedan jedini, Bog nad Bogovima, svemocni, najbolji,...
PS. Poslednjih pola godine vozim Passat 5, 1.9TDI, naravno, 74kW, naravno, ne svojom voljom i za taj auto nemam nikakvo misljenje. Dobar je za prevesti se od tacke A do tacke B, uzitka u voznji, stabilnosti, neke sigurnosti i osjecaja sigurnosti u voznji uopste nema. Sa losim gumama guzica bjezi nevjerovatno lako cak i pri jako malim brzinama, uzevsi nove gume, mnogo teze pobjegne, ali ionako je trom i slab pa ga i ne mozes dovesti u tu situaciju.
Odrzavanje je preskupo, u to sam se uvjerio. Prednji trap je izuzetno komplikovan i skup, a cini mi se i mekan za nase uslove. Dizne naravno opet prave problem, a turbo, naravno, nije jos crkao, ali ima nekih ventila koji vole da zastekaju bas kad ti treba boost pa ostanes na pola preticanja bez snage. Letva volana mu nije jaca strana, ali nije nesto ni skupa. Za duzih putovanja je puno udobniji nazad nego naprijed. Sjediste vozacko mi je nekako komplikovano previse i jako mi je tesko naci pravi polozaj da se opusteno osjecam u voznji. Dobra strana je potrosnja, stvarno trosi jako malo, da ne pricam o litrama, ali izizetno malo trosi. O kocnicama nemam nekih rijeci hvale, mislim da su poslabe, ali nisam gledao stanje diskova i plocica pa to zanemari. Unutrasnje oplate vrata nisu kvalitetno uradjene kao ni rukohvati i prekidaci i dugmici. Ima toga jos, ako se sta sjetim, napisacu, ali iskreno, nije ostavio neki utisak na mene i ja ga ne bih nikome preporucio gledajuci neke druge marke vozila. Koliko je skuplji, ne nudi nista bolje od konkurencije.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

Ti si van svake pameti, cim kazes da je odrzavanje skupo za tog Pasata.
Cek, preskupo :facepalm:
 
Član
Suvišno je upuštati se u ovu raspravu svi znamo kakvo je stanje i kakvu titulu taj 5+ ima, ostalo je sve stvar navike i ukusa
 
Član
Skupo nego sta, realna cijena 7500 do 8k max.

Mozes ga vani, eto u Sloveniji uzeti za 2500 eura, i dadzbine do 1000 eura max.
 
Top