Par pitanja :)

Par pitanja :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bio sam danas kod zamjenika komandira saobracajen policije ili kao se to vec zove...
bio je izuzetno kulturan.. iznanadio me..
3 puta me ponudio da saljem tog policajca na internu kontrolu.. nisam htio..
reko dovoljno je da mu on skrene paznju... glupo mi da povlacim to gdje radim i da se zajebavam oko tog...
uglavnom... folije cemo morati skidati... i rece da je savjetovao svoje ljude da ne naplacuju odma kazne dok se ljudi malo ne upoznaju sa zakonom...
nese... folije otpadaju ukoliko na neki nacin ne dodjete do toga da vam se to odbori i upise u saobracajnu... tako mi bar covjek rece...
 
znaći ne preostaje ništa drugo nego one zastupnike za muda vješat što ne daju sa atestiranim folijama vozati, ili tražiti kakve štele da se to upiše! a ipak se može tražiti neko odobrenje? ja sam mislio da se ne može upisati u saobraćajnu pošto je zakonom zabranjeno!
 
Član
... ma tim zastupnicima je sad veselo... sad mogu samo kljuc u bravu. osim ako se nesto ne promijeni.. a ja sumnjam da hoce..
mene je on odma pitao imas li upisano u saobracajnu... sto znaci da postoji neki nacin da se to izvede...
steta ***** mu.. bas mi folije super stoje na autu..
 

JD.

Član
moze se upisati u saobracajnu samo ne znam tacno postupak, uglavnom uradi se tehnicki i predas (ne znam tacno gdje) da ti se upise u saobracajnu da imas tamna stakla i to je to

a sto se tice skidanja, pa ne budite ludi, sta se sad frka digla oko folija, gdje su papci sa protekt gumama i slick gumama starijim od auta, gdje su krsevi bez ispravnih kocnica svjetala i ostalog... kad to sve ociste sa cesti onda cu i ja skinuti folije
 
neuro pošto si ti izgleda u toj branši i znaš te komandire mog'o si se malo raspitati radi ove raje na forumu, kako ide taj postupak upisivanja kolko košta itd.
mada je meni to pravo glupo, dobiješ atest upravo da se ne moraš peglati s tim upisivanjem (njemačka) a ovi naši kreteni to sad traže, eto ko mi smo nešto pametniji od švaba! ccc
a i to što kažeš jd, neka prvo oni poskidaju folija sa ministarskih i doministarskih auta, nek ukone brojne krševe sa ceste pa nek onda folije skidaju običnim smrtnicima
 

JD.

Član
pa ja, onaj atest vrijedu u Europskoj uniji a kod nas eto ne vrijedi, zajebali smo cijeli svijet...

mene jos nisu peglali zbog folija, vidjecemo sta ce bit kad me zaustave prvi put, a zaboli me neka stvar, prije cu auto na kosovu registrovati nego skinut folije
 
Član
pa probat cu se raspitati...
mislim ne znam ja komandire ali radim za EUPM pa su onda neke informacije lakse dostupne...
i razumijem ja vas sto se ljutite i sto dozvoljavaju svasta nesto al jebi ga mogu nam se naklatiti...
ne znam jos sta da radim.. probat cu se raspitati koja je porecudra i koliko je izvodljivo to sa upisivanjem u saobracjanu...
 
Član
Neuro je napisao(la):
pa probat cu se raspitati...
mislim ne znam ja komandire ali radim za EUPM pa su onda neke informacije lakse dostupne...
i razumijem ja vas sto se ljutite i sto dozvoljavaju svasta nesto al jebi ga mogu nam se naklatiti...
ne znam jos sta da radim.. probat cu se raspitati koja je porecudra i koliko je izvodljivo to sa upisivanjem u saobracjanu...

Ajde molim te lijepo :)
 
Član
trizex je napisao(la):
Neuro je napisao(la):
pa probat cu se raspitati...
mislim ne znam ja komandire ali radim za EUPM pa su onda neke informacije lakse dostupne...
i razumijem ja vas sto se ljutite i sto dozvoljavaju svasta nesto al jebi ga mogu nam se naklatiti...
ne znam jos sta da radim.. probat cu se raspitati koja je porecudra i koliko je izvodljivo to sa upisivanjem u saobracjanu...

Ajde molim te lijepo :)


Imam ja jednu informaciju (ali nepotpunu) sto se tice tih folija jer sam i ja to sebi htio da radim!
Ovako, treba se uraditi atest za to bilo da se radi toniranjem ili folijama. To kosta oko 400 KM sa toniranjem i atestom! Jer,kako sam cuo, ne daju atest ako ti ne urade ti nekakvi sto imaju licencu. Sto znaci ako sami to uradimo, nista od atesta :icon_evil:
PS: OVAKO SAM CUO
 
Član
JD. je napisao(la):
pa da. imaju firme npr oni sto rade Llumar folije, oni daju atest za svoj rad

ne vrijedi to... ja imam Llumar folije... i njihov atest...
kazu mi... ovo vazi za njemacku... mislim mozete probati ali ako sam ja dobro razumio samo "natpis" u saobracajnoj nest vrijedi....
 
Član
mislim da se to moze atestirati na masinskom fakultetu ... niakako da nadjem vremena otici to izvidit... ima li neko sa masinstva da to ispita ? ...
 
ono u suštini samo treba prevesti onaj njemački atest koji imamo i otići s tim prevodom u policiju da upišu u saobraćajnu. lahko se može provjeriti da li atest odgovara foliji jer ima serijski broj i na atestu i na foliji, tako da nema potrebe za nekim novim mjerenjima, osima ako ne skontaju da mogu mlatit lovu na tome.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top