Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II (26-27.09.2009)

Otvoreno Prvenstvo BiH 2009 - Mostar II (26-27.09.2009)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne pada nam na pamet da mijenjamo džigu :lol: a ti bi trebao gledati semafor i paziti na sebe a ne na ono što voditelj priča ;)

Sto puta sam na forumu napisao ljudi pročitajte pravilnik da ne bude kasnije ovo ono jer će na utrci biti kasno! Što se i pokazalo u par slučajeva pa su se ljudi došli žaliti, neke su žalbe naravno bile uvažene, neke ne al ok sve 5.

Parovi se slažu prema vremenima znači najbrži sa najsporijim iz klase i tako sve do finala, i to da znate da mi ne dođete drugi put kako mene s ovim kako mene s onim :icon_eek:
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
a ti bi trebao gledati semafor i paziti na sebe a ne na ono što voditelj priča ;)
Sto puta sam na forumu napisao ljudi pročitajte pravilnik da ne bude kasnije ovo ono jer će na utrci biti kasno! Što se i pokazalo u par slučajeva pa su se ljudi došli žaliti, neke su žalbe naravno bile uvažene, neke ne al ok sve 5.
nebito sad, bilo proslo, a pazio sam ja na semafor i na sebe i isto tako smo nas dvojica smo ostali sami, prozor mi je bio zatvoren i samo sam cuo kad smo bili na startu da je najavio finale a koliko sam upoznat u finalu se smije probiti klasa za 0.500sec. ISTO to je i Alen(drugi momak sto je ostao samnom u klasi) pomislio znaci ne samo ja.

Opet kazem necu se ni raspravljat niti bilo sta drugo, za mene je to zavrseno samo sam dao primjedbu,isto kao sto sam i Guru-u rekao odmah dole. Kad sam mu objasnio sta se desilo, rekao mi je da je upozorio neke iz organizacije i voditelja zasto je to najavljivao.

U svakom slucaju zadovoljan sam najboljim vremenom Ibize za koji nisam ni pomislio da moze ici :cool: tako da sam iako za nesto love i 1. mjesto laksi :p al punoooooo zadovoljniji :cool:

pozzz
 
BHT Ovisnik
evo koja slika od mene sto su mi se svidila auta,sve gotov sa style-a auta,crko mi digitalni,tocnije display pa sam slikao napamet:icon_twisted:
dscn1984a.jpg

dscn1988e.jpg

dscn1985.jpg

dscn2000j.jpg

dscn2003.jpg

dscn1995f.jpg

dscn1913w.jpg

dscn1873n.jpg
 
Član
guster je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
a ti bi trebao gledati semafor i paziti na sebe a ne na ono što voditelj priča ;)
Sto puta sam na forumu napisao ljudi pročitajte pravilnik da ne bude kasnije ovo ono jer će na utrci biti kasno! Što se i pokazalo u par slučajeva pa su se ljudi došli žaliti, neke su žalbe naravno bile uvažene, neke ne al ok sve 5.
nebito sad, bilo proslo, a pazio sam ja na semafor i na sebe i isto tako smo nas dvojica smo ostali sami, prozor mi je bio zatvoren i samo sam cuo kad smo bili na startu da je najavio finale a koliko sam upoznat u finalu se smije probiti klasa za 0.500sec. ISTO to je i Alen(drugi momak sto je ostao samnom u klasi) pomislio znaci ne samo ja.

Opet kazem necu se ni raspravljat niti bilo sta drugo, za mene je to zavrseno samo sam dao primjedbu,isto kao sto sam i Guru-u rekao odmah dole. Kad sam mu objasnio sta se desilo, rekao mi je da je upozorio neke iz organizacije i voditelja zasto je to najavljivao.

U svakom slucaju zadovoljan sam najboljim vremenom Ibize za koji nisam ni pomislio da moze ici :cool: tako da sam iako za nesto love i 1. mjesto laksi :p al punoooooo zadovoljniji :cool:

pozzz

Meni je drago što si zadovoljan samo je voditelj izričito napomenuo:

"Nemaju pravo probiti pola sekunde" sjedio sam pored njega valjda sam čuo šta čovjek govori :D al nebitno bilo prošlo ;)

Primjedba uvažena i to se neće ponoviti ;)

2 svima: ljudi nemojte ovdje kačiti te slike otvorite temu pa stavljajte!
 
Početnik
GocaS6 je napisao(la):
Parovi se slažu prema vremenima znači najbrži sa najsporijim iz klase i tako sve do finala, i to da znate da mi ne dođete drugi put kako mene s ovim kako mene s onim :icon_eek:

A moze li pitanje zasto je bas tako ? Nije li to malo nefer prema ljudima koji imaju slabija vremena u klasi ? Mislim, ako vozis 16,8 da te odmah u startu zakaci neko ko je sposoban voziti 16,1 (a vjerovatno i nize, posto su ljudi koji voze nisko u klasi obicno sposobniji voziti i brze od klase u kojoj voze) i odmah te u startu izbaci.
Ta varijanta slaganja parova definitivno odgovara organizaciji jer se puno brze ciste parovi ali nije li sa aspekta neke zabave, postenja, za publiku neizvjesnijeg ishoda, bolje slagati parove sa pribliznim vremenima i malim razlikama ?

Takodjer, neki prijedlog za buducu organizaciju, znam da se ovo pitanje uvijek povlaci ali mislite li sta poduzeti sa ljudima koji kalkulisu obzirom da ih je sve vise ? Sada u Mostaru je to bas doslo do izrazaja.... Bilo je ljudi za koje svi znamo da su sposobni voziti klasu 14 a prijavljivali su i vozili cak u klasama 17 i tamo bukvalno razguljivali ljude koji su vadili dusu svojim autima da bi postenim putem pokusali napraviti neki rezultat u svojoj klasi :icon_question:
Mislim da ovo kalkulisanje prilicno i sve vise ubija cari i neizvjesnost potezanja na SR-u i licno bi uveo diskvalifikaciju ili prebacivanje u brzu klasu odmah po primjecivanju da takmicar koci ili pusta gas.

OK u situacijama kada neko najbolje vozi npr 15,5 i vise pa prijavi klasu 16 al nije OK kada neko prijavi neku klasu a sposoban je voziti sekundu pa i vise od klase koju je prijavio...

Za organizaciju svaka cast, pobrinuli ste se fakat za sve ! Jedino bi predlozio ad iduci put rasporedite nekoliko kanti za smece u predstartnom prostoru i pored staze. Licno nisam imao gdje da bacim smece osim da ga skupljam pored auta pa kasnije nosim sa sobom a nije svako ko ja, neko ga jednostavno baci i ostavi...
 
Član
pa slaganje paraova na osnovu brzi-sporiji i jeste borba protiv kalkulacija jer onaj ko najbrze vozi u krugu ako nema para bude lucky winner a ako i nije najbrzi a ima dobro vrijeme u klasi onda dobije najsporijeg iz klase i to mu je na nekin nacin nagrada i motiv da i dalje vozi nisko u svojoj klase jer ce mu biti lakse u svakom sledecem krugu.

Onaj ko nemoze voziti nisko u klasi nema sta ni da se trka i nema sta ni da ocekuju i to je EXTRA i odlicno pravilo i veoma je fer.
 
BHT Ovisnik
slazem se u svemu sa clanom turbina:icon_smile:
i to sa kantama također,nosio sam limenku sa vrha piste,tj. od parkinga sve ne bi li vidio gdje kantu za smece da ne bacamo po pisti ko' seljaci,il bar vrecu,i kada sam dosao da starta,do organizacije vidim nema ni tu i onda sam je bacio tamo u travu
 
Član
Evo i od mene komentar...
Organizacija 10+, mali problemi sa obezbjedjenjem (malo ljudi iz sigurnosti, mnogo bezobraznih gledalaca )..
Džigera 10+, vodio kao i prošli put bez veće greške, uz zahebanciju i smijeh napravio pravu atmosferu..
Takmičari 10+, svi su bili za 10, naročito momci koji su imali problema sa vozilima ( Alen Maljić, Mrvica, Pliska, momak sa Mantom itd itd)..
Jedinu zamjerku imam za vašeg kolegu koji je vozio Safety car i Golfa 1 na trkama, koji se ponašao malo "bahato", kao neki razbijač, mada kad uzmemo u obzir organizaciju i pritisak na organizatore utrke nemožemo mu zamjeriti...
Ja, učestvovao dva dana, prvi izgubio od Topića kojem ovim putem čestitam pobjedu, a još više ćerkicu ( da je živa i zdrava, i da bude bolja od oca :lol: )..
Sa obzirom na to da sam auto spremao par mjeseci, slabo kretanje i vožnja, slikovi vrte ko ludi.. Kako je SM Chiptuning uradio čip, imam problema sa trakcijom :lol:. Drugi dan sam se popravljao iz vožnje u vožnju, i na kraju sam sveo auto na ono vrijeme koje mi je bio i cilj od kako sam kupio auto. 320 KS i 13 sec na 402 :D

I još čestitke svim pobjednicima, svim učesnicima takodje...

P.S. VELIKA ZAHVALNICA EKIPI IZ SMCHIPTUNING-a I AUTOSERVISU "SPORTCAR" KOJI SU MI POMOGLI DA NAPRAVIM REZULTAT KOJI MI JE BIO I CILJ
 
Početnik
SM chip tuning je napisao(la):
pa slaganje paraova na osnovu brzi-sporiji i jeste borba protiv kalkulacija jer onaj ko najbrze vozi u krugu ako nema para bude lucky winner a ako i nije najbrzi a ima dobro vrijeme u klasi onda dobije najsporijeg iz klase i to mu je na nekin nacin nagrada i motiv da i dalje vozi nisko u svojoj klase jer ce mu biti lakse u svakom sledecem krugu.

Onaj ko nemoze voziti nisko u klasi nema sta ni da se trka i nema sta ni da ocekuju i to je EXTRA i odlicno pravilo i veoma je fer.

Slazem se jednim prvim dijelom tvog posta i ima smisla ali, da li je fer kada neko posteno sa reakcijom pravi vrijeme na dnu svoje klase (na primjer 16.1) a izbaci ga auto koje sa reakcijom vozi na dnu brze klase od one u kojoj se takmici (na primjer pravi vrijeme 15.1) ? Vjerujem da ces se sloziti sa mnom da nije.
Ipak, tih primjera je bilo dosta sada u Mostaru. Naravno, nije mi namjera da prozivam ljude koji tako kalkulisu, imaju pravo na to i pravila im to dozvoljavaju, znam takodjer da je tesko, i kao organizator, pogoditi koliko je neko zaista sposoban voziti ali mislim da bi se slicne situacije trebale barem malo vise pokusati onemoguciti u buducim organizacijama. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top