Od četvrtka niže cijene goriva u Federaciji BiH

Od četvrtka niže cijene goriva u Federaciji BiH

Član
AnDel je napisao(la):
i to je puno , misli da je u libiji litar oko 15 centi ;)
tako pricaju likovi sto su tamo...pa ti skontaj...za dolar i po 10 litri :cool:

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: jbt sunce, da mi se bi tamo teleportirat kad trebam nasut punog:lol::cool::cool:
 
BHT Ovisnik
rođak mi radi u Katru,nedavno dosao,kaze prije valjda im bilo besplatno gorivo kako li vec,sad je oko 10 centi mescini reče:cool:
 
Član
Sad na Omw onaj ne zna koliko će pojeftinit.
A ovo što je neko napisao da će past za pola kerme je šuplja garant... Treba se udarat nogom u guzicu ako pojeftini 10 f. :D
 
Član
Realno kada je barel ovoliko bio prije onih prvih astronsomskih poskupljenja prije par godina cjena je bila oko 1.70 pa sad skontajte koliko ova prokletinja na litri zaradjuje...uvedena je poslije još jedna akciza mislim od 5,10 pf što znači sad je relana cijena oko 1.8km...lopovi u lopovskoj državi :icon_mad:
 
CoL3 je napisao(la):
rođak mi radi u Katru,nedavno dosao,kaze prije valjda im bilo besplatno gorivo kako li vec,sad je oko 10 centi mescini reče:cool:

U Saudijskoj Arabiji npr. Octavia 1.9TDI da se napuni do vrha kosta nepuna 2 eura, sto znaci za 2 eura nekih 1000km se moze preci, a dizel im je skoro duplo skuplji od benzina :icon_biggrin:. Stvar je sto KSA nema nikakvih poreza, nikakvih carina, dodatnih akciza, nema posrednika, firme koje buse naftu uglavnom istu i prodaju krajnjim korisnicima, nema dalekog transporta itd. Gorivo dok dodje do Europe ''prodje kroz nekoliko ruku'' bukvalno, terminala nekoliko, a drzavi najvise dajemo po litri, zato imamo ovolike cijene.
 
Član
hmm, zadnji put kad je "pojeftinilo" cjena umjesto da je pala, povecala se, tako da ni sad ne ocekujem da ce pojeftinit (u pravom smislu rijeci) :lol:
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
E nekada se za cvaju moglo navozat, dobra stara vremena!!!!:icon_smile:

Samo zaliti za starim dobrim vremenima :icon_confused:
Uh kad se sjetim,15 maraka u Mostar i nazad :icon_biggrin:


Ovi ovdje na Petrolu nemaju pojma o nikakvom pojeftinjenju,i kad bi to trebalo biti,jel odmah iza ponoci :icon_biggrin:
 
Član
Odmah iza ponoći.

Nove cijene eurodizela od 2,30 do 2,35 KM, dizela 2,40 KM, BMB 95 2,30 KM, BMB 98 2,35 KM

Cijene naftnih derivata na većini benzinskih pumpi u Federaciji BiH od četvrtka će biti jeftinije za pet feninga. Prema riječima šefice Odsjeka za cijene pri federalnom Ministarstvu trgovine Lele Glibo, više od 20 pumpi jučer je do 12 sati dostavilo zahtjeve za pojeftinjenjem svih vrsta goriva za pet feninga te će se na tim pumpama jeftinije gorivo moći kupiti već danas.

- Sve su cijene snižene za pet feninga te su tako nove cijene eurodizela od 2,30 do 2,35 KM po litri. Cijena premium dizela je 2,40 KM, BMB 95 je od danas 2,30 KM, dok je BMB 98 2,35 KM. Pala je i cijena luela za pet feninga te sada litar košta 1,90 KM, rekla je ona.

Cijene goriva na benzinskim pumpama u Republici Srpskoj također su niže od ove sedmice, ali za čak deset feninga. Kako je izjavio predsjednik Udruženja uvoznika i distributera nafte i naftnih derivata RS-a Vukašin Vojinović, poslije pada cijena goriva u nabavci stvoreni su svi preduslovi da gorivo pojeftini i u maloprodaji.

- Nove cijene i benzina i dizela trebale bi se kretati oko 2,20 KM po litri, kazao je on.
 
Član
Ljudi sada slucajno svrati da uzmem neke gluposti na pumpu Proming sarajevo blazujski drum ljudi mi se nasmijase haus kazu da nema nikakvog pojeftinjenja goriva =) jel moguce fkt da je ovo suplja neka ili nesto tako =) jer nadamo se mozda uzalud =) :123::123::123:
 
Top