Nema raja para !!!!

Nema raja para !!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
roki_actros je napisao(la):
I to stoji ali sad da pokrenes bilo kakvu akciju ili slicno vjeruj da bi odziv bio mali jer bi vecina rekla: "Ma sto bih ja isao neka se bore budale sto da ja dobijem po ledjima kad mogu dobiti servirano"...

Popis!!!Očigledan primjer pasivnosi su studenti koji su svugdje u svijetu pokretači protesta...Zna se kakva je kod nas situacija na fakultetima haos u svakom pogledu...U BL na farmaciji ima jedna profesorica koja predaje nekoliko hemija na tom fakultetu(analitička,organska,farmaceuska...) koja još radi u nekoj firmi i na privanom fakultetu, i pored svega toga naravno ne može stići ispuniti sve obaveze,dolaziš po tri puta na ispit nikad ne najavi da neće stići nego dođeš čekaš i nakon sat dva vidiš da je nema i onda znaš da nema ispita,kad dođeš na konsultacije nikad nema vremena da ti nešto objasni,neljubazna je,predaje jedno na ispiu dobiješ drugo...Od par stotina sudenata niko se nikad ne žali svi kukaju i trpe,kad su protesti kad poskupe školarine bude 100 studenata, a kad je zbog političkih razloga na koje ne mogu uticati (Kosovo) uništavaju svoj grad i tuku svoju policiju...Ova pasivnost i letargija će nas ukopati još više!!!U puno razvijenijim zemljama ljudi zbog svake sitnice izlaze na ulice i rane svoja prava!!!
 
Početnik
emir_89 je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Default je napisao(la):
pa sta treba moj stari u svoju firmu da primi tebe umjesto mene? hehe

pa normalno brate:lol::D

sve je to ok, ako taj neko koga se primi zna radit taj pos'o. al kod nas je najbitnije ugurat nekog svog bez obzira dal on znao ili ne znao radit, i nebitno sto ce zbog takvih propasti firma za 2 god... :D

pa logicna je stvar da neces primit nekog poluretardiranog ba, al je isto logicna stvar da ces radije primit nekog svog nego nekog tamo anonimusa iako je taj anonimus mozda bolji... bolje svom u ruke dat hljeb, pa to nesto malo i ako nezna savrseno, ma naucice hajde.
 
Član
moze pricat ko sta hoces al osjeti se recesija. ja kao obican gradjanin osjetim na cigarama,hrani....
firma i ostali koji se bave necim drugim veci porezi evo opet gorivo poskupilo i odmah ode sve. osjeti se mozete pricat sta hocete
 
Član
arminnn je napisao(la):
moze pricat ko sta hoces al osjeti se recesija. ja kao obican gradjanin osjetim na cigarama,hrani....
firma i ostali koji se bave necim drugim veci porezi evo opet gorivo poskupilo i odmah ode sve. osjeti se mozete pricat sta hocete

Potpis!!!
Meni je prije od svake plate ostajalo bar po 100KM, a nekad i tri puta toliko... Imao sam i za popiti i za auto, a sad brate nista... Evo skoro godinu dana pokusavam skupiti lovu da sredim auto, ali nista, svaka plata kasni vise od prethodne, ne mozes sastaviti kraj s krajem... I onda mi neko kaze mi smo uvijek bili u krizi nas recesija ne pogadja, mislim bas :icon_confused:
 
BHT Ovisnik
tko hoce raditi moze raditi,pogotovo ljeti u nas u Hercegovini,u vinograd uvijek mozes upasti,jest tesko kao na bausteli radis od 5 do 13 na vrucini za 35 km dnevnicu,al svega mi ode i ja do godine tamo prvu u praoni drugu da zaradim za auto i sl. da ne ovisim o drugim:cool:
 
Početnik
CoL3-99 je napisao(la):
tko hoce raditi moze raditi,pogotovo ljeti u nas u Hercegovini,u vinograd uvijek mozes upasti,jest tesko kao na bausteli radis od 5 do 13 na vrucini za 35 km dnevnicu,al svega mi ode i ja do godine tamo prvu u praoni drugu da zaradim za auto i sl. da ne ovisim o drugim:cool:

evo momka koji nikad u zivotu nece reci ja nemam... svaka ti cast.
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
tko hoce raditi moze raditi,pogotovo ljeti u nas u Hercegovini,u vinograd uvijek mozes upasti,jest tesko kao na bausteli radis od 5 do 13 na vrucini za 35 km dnevnicu,al svega mi ode i ja do godine tamo prvu u praoni drugu da zaradim za auto i sl. da ne ovisim o drugim:cool:

cole jos si mlad al opet bolje razmisljas nego pola od ovih stariji. nije poenta pojedinac nego drzava. evo ja sam u drzavnoj firmi radim tri godine plata nije nikad kasnila ni dan ako treba da plata bude u njedelju posto je neradni dan bude u peta a sad svaki mjesec kasni po dan -dva sto je jos super, regres morao bit u sestom mjesecu evo jos ga nema. pogledajte malo oko sebe nije to kao sto je prije bilo. raja ima para gledam na moru nemozes peskira stavit, dobra se auta vozaju, kupuju se stanovi i kuce al sve je to 90% kredit a kamate skacu pa se onda svi za kosu cupaju.
 
Član
arminnn je napisao(la):
CoL3-99 je napisao(la):
tko hoce raditi moze raditi,pogotovo ljeti u nas u Hercegovini,u vinograd uvijek mozes upasti,jest tesko kao na bausteli radis od 5 do 13 na vrucini za 35 km dnevnicu,al svega mi ode i ja do godine tamo prvu u praoni drugu da zaradim za auto i sl. da ne ovisim o drugim:cool:

cole jos si mlad al opet bolje razmisljas nego pola od ovih stariji. nije poenta pojedinac nego drzava. evo ja sam u drzavnoj firmi radim tri godine plata nije nikad kasnila ni dan ako treba da plata bude u njedelju posto je neradni dan bude u peta a sad svaki mjesec kasni po dan -dva sto je jos super, regres morao bit u sestom mjesecu evo jos ga nema. pogledajte malo oko sebe nije to kao sto je prije bilo. raja ima para gledam na moru nemozes peskira stavit, dobra se auta vozaju, kupuju se stanovi i kuce al sve je to 90% kredit a kamate skacu pa se onda svi za kosu cupaju.

Dan-dva brate kod tebe je super, kod mene je10-20 dana, a ovu za jul molim boga uopste i da dobijem, cak neke ljude salju na prinudni godisnji odmor-neplacen naravno. Jedina je sreca sto kredita nemam, a oni sto se brckaju u slanoj vodi samo nek uzivaju, vise volim biti kod kuce, a ne biti duzan, nego se soliti na kredu...
 
Član
trebam li reci ista vise?
45728b51c4f48d0583fa5413b71217a2.jpg


iako ne trebam,da kazem
stvar je,da vecina,ima ih i ovdje na temi,psuje drzavu,zali se
sto?upravo sto su oni ti ljenguzi,paraziti drustva
e sad ovako iskreno,ko je to danas ostao gladan,a da hoce radit?
svi se boje teskog posla,a rado bi da imaju
kivni su na roditelje sto nisu imucni
treba bit zadovoljan onim sto se ima,svi ovdje placaju internet
pa zar je to potreba?mozda 2% forumasa ima POTREBU da placa,ostalim svima je luksuz
ukljucujuci i mene
zar se svaku-svaku drugu noc mora izaci na kafu?nije to sto je markica-dvije,nego stvar navike
i ja otvoreno kazem,i stojim iza toga,recesija je zahvatila 30% populacije drzave direktno,ono,da su bas pali,ovi ostali su samo malo osjetili...recesija,je li?pa ja nikog nisam vidio da prodaje auto vrijedno 10.000 da bi kupio golfa od 3000?nisam nikog vidio da prodaje veci stan da se preseli u manji?to su znaci,na neki nacin,neimastine,da se ne moze osigurati dovoljno sredstava za zivot
smijesno zvuci,al moji na selu imaju farmu,nije mi crnjak radit,i bit nekad u govnima,okupam se i sta...al zato,kad poogledam sta su moji stekli,i ja s njima,jer vec odavno radim gore,daje mi morala da i dalje radim,i da vise sticem
da je moj stari lezao citav zivot i sa nekih mozda 1500KM mjesecno hranio 5-clanu porodicu,zar mislite da bi imao ovo sve?nebitno sad sta,al imam dovoljno,hvala Bogu...aa ne,stari svaki dan,dodje s posla iza 3,odmori,i onda na selo...i tako od 94-95-te godine...a zadnjih 6-7 godina i ja s njim cesto...tako da,bmwscanner je naveo primjer,kad je nosat ploce niko nece,kad je zamisljat sebe sa novcanikom punim para,svima je drago...a kao izgovor za sve to,je naravno recesija...prije recesije je bila vlast kriva,prije toga je standard drzave,a prije toga se zalilo za Jugoslavijom gdje je svako grabio kako je mogao bez imalo rada...
 
Član
edoze je napisao(la):
trebam li reci ista vise?
45728b51c4f48d0583fa5413b71217a2.jpg


iako ne trebam,da kazem
stvar je,da vecina,ima ih i ovdje na temi,psuje drzavu,zali se
sto?upravo sto su oni ti ljenguzi,paraziti drustva
e sad ovako iskreno,ko je to danas ostao gladan,a da hoce radit?
svi se boje teskog posla,a rado bi da imaju
kivni su na roditelje sto nisu imucni
treba bit zadovoljan onim sto se ima,svi ovdje placaju internet
pa zar je to potreba?mozda 2% forumasa ima POTREBU da placa,ostalim svima je luksuz
ukljucujuci i mene
zar se svaku-svaku drugu noc mora izaci na kafu?nije to sto je markica-dvije,nego stvar navike
i ja otvoreno kazem,i stojim iza toga,recesija je zahvatila 30% populacije drzave direktno,ono,da su bas pali,ovi ostali su samo malo osjetili...recesija,je li?pa ja nikog nisam vidio da prodaje auto vrijedno 10.000 da bi kupio golfa od 3000?nisam nikog vidio da prodaje veci stan da se preseli u manji?to su znaci,na neki nacin,neimastine,da se ne moze osigurati dovoljno sredstava za zivot
smijesno zvuci,al moji na selu imaju farmu,nije mi crnjak radit,i bit nekad u govnima,okupam se i sta...al zato,kad poogledam sta su moji stekli,i ja s njima,jer vec odavno radim gore,daje mi morala da i dalje radim,i da vise sticem
da je moj stari lezao citav zivot i sa nekih mozda 1500KM mjesecno hranio 5-clanu porodicu,zar mislite da bi imao ovo sve?nebitno sad sta,al imam dovoljno,hvala Bogu...aa ne,stari svaki dan,dodje s posla iza 3,odmori,i onda na selo...i tako od 94-95-te godine...a zadnjih 6-7 godina i ja s njim cesto...tako da,bmwscanner je naveo primjer,kad je nosat ploce niko nece,kad je zamisljat sebe sa novcanikom punim para,svima je drago...a kao izgovor za sve to,je naravno recesija...prije recesije je bila vlast kriva,prije toga je standard drzave,a prije toga se zalilo za Jugoslavijom gdje je svako grabio kako je mogao bez imalo rada...

U pravu si ti, ali ja sam pokusao iznijeti svoju pricu, radno vrijeme od pola 7 do pola 3, a nakon toga cesto i baustela s kolegom postavljanje keramike, da bi se iole zivjelo normalno, prije za tim nisam imao potrebe. To je moj licni primjer... I smatram da zato imam pravo reci da se recesija osjeti... Auto jos nisam prodao ali ako ovako nastavi u buducnosti nije iskljuceno da i to nece biti...
 
Član
nisam ja mislio ni na koga direktno,zato i kazem,nekih 30% ljudi je zahvatila recesija,al bas zestoko...ovi ostali su dosta manje osteceni...skoro svima je smanjena plata,al pogledajte druge drzave,kod nas smanje platu i odmah strajk,a ljudi ostaju bez posla vani,propadaju velike firme,pogledajte samo sta je bilo s autoindustrijom,u to smo bar svi malo bolje upuceni
i sta da covjek pomisli kad se zatvori tvornica koja broji zaposlenika ko neki gradic u Bosni stanovnika?:icon_rolleyes:
 
Član
edoze je napisao(la):
nisam ja mislio ni na koga direktno,zato i kazem,nekih 30% ljudi je zahvatila recesija,al bas zestoko...ovi ostali su dosta manje osteceni...skoro svima je smanjena plata,al pogledajte druge drzave,kod nas smanje platu i odmah strajk,a ljudi ostaju bez posla vani,propadaju velike firme,pogledajte samo sta je bilo s autoindustrijom,u to smo bar svi malo bolje upuceni
i sta da covjek pomisli kad se zatvori tvornica koja broji zaposlenika ko neki gradic u Bosni stanovnika?:icon_rolleyes:

To je pokazatelj da kod nas nema "JAKIH" firmi koje ce na kozi osjetiti krizu u tolikoj mjeri da bankrotira.
Tu vazi ona "Ko visoko leti, nisko pada"
 

MTR

Član
sve u svemu katastrofa , radio ne radio crno ti se pise . Normalno da ce veliki proizvodjaci propast jer nema potraznje , odnosno ne kupuju se nove stvari , i onda sve ide redom jedno za drugim . Danas moras sve znat radit a ne samo jedno da bi opstao .
 
Član
a ti bi volio da ima,pa da sad pola bosne izgubi posao?bolje je ovako,treba se poklopit,bolje je i 500KM svaki mjesec nego "gledat odakle se vedri"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top